Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 13 sierpnia 2019, 15:08

Wakacyjne hity – najpopularniejsze gry lata według danych GRYOnline.pl

Wakacje to czas powrotu do dawnych hitów i nadrabiania gamingowych zaległości. Sprawdziliśmy, w co najchętniej gracie na swoich PC czy konsolach, gdy dużych premier jest jak na lekarstwo.

Wakacje to dla graczy dość niejednoznaczny okres. Z jednej strony – to wakacje. Dla młodszych moment wytchnienia od szkoły/uczelni, dla starszych pora urlopów – dużo wolnego czasu, odpoczynku, ładnej pogody. Z drugiej zaś jest to co roku okres posuchy, jeśli chodzi o premiery gier. Wydawcy wszystkie swoje największe hity wypuszczają albo przed, albo po najcieplejszych miesiącach, w efekcie czego w lipcu czy sierpniu możemy liczyć głównie na produkcje niezależne bądź przy odrobinie szczęścia mniej medialne dzieła klasy AA.

Obawa, że nie będziemy mieli w co grać, w trakcie sezonu ogórkowego okazuje się dużo bardziej zasadna niż kiedykolwiek indziej. Na szczęście istnieje na to remedium – powrót do starszych produkcji. Skoro doskwiera nam brak ciekawych nowości, jest to idealny czas, by zrobić krok wstecz i raz jeszcze zagrać w ulubione gry sprzed lat albo nadrobić zaległości i sięgnąć po tytuł, o którym myślimy od dawna, tylko wciąż nie mogliśmy znaleźć na niego dość czasu. Dużo osób korzysta z tej możliwości – a my postanowiliśmy sprawdzić, do jakich konkretnie produkcji wracacie.

JAK POWSTAŁA TA LISTA?

Żeby stworzyć to zestawienie, zbadaliśmy popularność dostępnych w serwisie GRYOnline.pl poradników. Korzystając z bardzo skomplikowanych i potężnych narzędzi, takich jak liczniki odwiedzin i insze tabelki w Excelu, wyselekcjonowaliśmy piętnaście najpopularniejszych pozycji, w jakie gracie podczas wakacji.

15. Detroit: Become Human

INFORMACJE

  1. Gatunek: narracyjna gra przygodowa
  2. Platforma: PS4
  3. Ocena w naszej recenzji: 7,5/10

Czym jest Detroit: Become Human?

Detroit to najnowsza gra założonego przez Davida Cage’a studia Quantic Dream, twórców Fahrenheita, Heavy Rain oraz Beyond: Two Souls. W Become Human śledzimy losy trojga myślących i czujących androidów trafiających w sam środek walki mechanicznych istot o równouprawnienie i uznanie ich za równorzędny ludzkości gatunek. Zabawa polega głównie na eksploracji otoczenia, prowadzeniu rozmów z postaciami i podejmowaniu trudnych decyzji. Zależnie od dokonanych wyborów fabuła może się znacznie rozgałęziać i prowadzić nie tylko do innych zakończeń, ale nawet serwować całe odmienne rozdziały opowieści.

Dlaczego Detroit jest teraz takie popularne?

Miejsce w naszym zestawieniu Detroit najprawdopodobniej zawdzięcza temu, że gra była częścią lipcowej oferty abonamentu PS Plus. Osoby opłacające usługę umożliwiającą granie przez sieć na PlayStation 4 otrzymały jako dodatek pełną wersję Become Human i – jak widać – wiele z nich zdecydowało się od razu sprawdzić, jak wypadła najnowsza gra Davida Cage’a.

  1. Więcej o grze Detroit: Become Human
  2. Zobacz nasz poradnik do Detroit: Become Human

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafił do nieco większych portali i ostatecznie skończył na GRYOnline.pl – najpierw jako współpracownik, a od 2021 roku jako pracownik działu Paid Products. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Korzystasz z poradników w czasie grania?

Tak, bardzo często
12,8%
Zdarza mi się, ale raczej rzadko
45,6%
Zdarzyło mi się parę razy
34,5%
Nigdy nie korzystam
7,1%
Zobacz inne ankiety
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

The Sims 4

The Sims 4

Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Potyczki taktyczne

Potyczki taktyczne

Przegapione gry RPG 2022 - niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować
Przegapione gry RPG 2022 - niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować

Niezłych RPG debiutuje dzisiaj niemało. Niestety, wiele z nich nie zdobywa popularności, na jaką zasługuje. Dzisiaj aktualizujemy tekst poświęcony właśnie takim grom, które fani gatunku mogli przegapić – a nie powinni.

17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów
17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów

Rynek gier wideo to nie tylko wysokobudżetowe strzelanki, ale także mnóstwo mniejszych gier, także niezależnych. Pora oddać im sprawiedliwość i pokazać najciekawsze przegapione tytuły tego roku.