Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 24 kwietnia 2004, 19:18

autor: Juju

Poznań Game Arena - dzień czwarty

Ostatni dzień Poznań Game Arena za nami. W piątek późnym popołudniem rozegrano ostatnie turnieje, a gracze i wystawcy udali się na zasłużony, weekendowy wypoczynek.

Poznań Game Arena – dzień ostatni

Ostatni dzień Poznań Game Arena za nami. W piątek późnym popołudniem rozegrano ostatnie turnieje, a gracze i wystawcy udali się na zasłużony, weekendowy wypoczynek. Pogoda w Poznaniu systematycznie ulegała pogorszeniu, a pod wieczór było już wyraźnie chłodniej i zaczął padać deszcz. Jeśli chodzi o imprezę Poznań Game Arena, to ponownie obyło się bez niespodzianek. Kolejny dzień prezentowano mniej więcej to samo, a zainteresowanie imprezą nie uległo zmianie. Dlatego też postanowiliśmy najpierw przyjrzeć się bliżej targom INFOSYSTEM/FORUM ICT, których integralną częścią była właśnie impreza Poznań Game Arena.

Niestety należy powiedzieć głośno, że tegoroczne Międzynarodowe Targi Informatyki, Telekomunikacji i Elektroniki INFOSYSTEM/FORUM ITC były mało udane. Jeszcze parę lat temu ta impreza była niewątpliwie jednym z największych wydarzeń w Poznaniu, a większość pawilonów targowych okupowana była przez setki wystawców i tysiące zwiedzających. Zwiedzanie ekspozycji targowych trwało cały dzień, ludzie wracali do domów obładowani materiałami promocyjnymi, a bez wygodnych butów można było nabawić się poważnych odcisków na stopach. Jednak okres informatycznego boomu w naszym kraju jest już niewątpliwie za nami. Wszyscy dobrze wiedzą co to komputer i jakie oprogramowanie wypada mieć zainstalowane. Targi skurczyły się praktycznie do jednego pawilonu, a większość wystawców stanowiły firmy wydające prasę branżową. Zabrakło największych firm produkujących sprzęt i oprogramowanie, a same targi zainteresować mogły jedynie wybrane grono profesjonalistów i przedstawicieli świata biznesu.

Poznań Game Arena - podsumowanie

Poznań Game Arena to największa impreza targowa poświęcona grom komputerowym w naszym kraju. W dzisiejszym artykule podsumowujemy to, co od 20 do 23 kwietnia mieli okazję zobaczyć zwiedzający.