Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 15 stycznia 2019, 14:59

autor: Przemysław Zamęcki

Najważniejsze gry na PlayStation 4 w 2019 roku – mocny rok PS4?

Najbliższy rok jest prawdopodobnie ostatnim, w którym będziemy delektować się grami wydawanymi wyłącznie na PlayStation 4. Zapraszamy do zestawienia obejmującego naszym zdaniem najbardziej obiecujące pozycje.

2019 rok to prawdopodobnie ostatnie dwanaście miesięcy przed premierą następnej generacji konsoli PlayStation. Przynajmniej tak sugerują plotki. Podobnie zresztą podpowiada logika. Do tej pory nie doczekaliśmy się co prawda ze strony Sony żadnej oficjalnej informacji, ale poprzedni rok nie przyniósł też żadnych zapowiedzi znaczących exclusive’ów przygotowywanych przez wewnętrzne studia korporacji. Wystarczy dodać dwa do dwóch i sprawa staje się jasna.

Ostatni rok PlayStation 4?

Jeśli Kratos wróci, to już na kolejną generację konsol. - 2019-02-04
Jeśli Kratos wróci, to już na kolejną generację konsol.

To, co znajdziecie w naszym artykule, to dwadzieścia jeden wyjątkowych gier, które powoli będą żegnać ósmą generację. Oczywiście to nie wszystkie warte wzmianki tytuły, liczni deweloperzy pracują nad przyszłorocznymi produkcjami, ale jeżeli usłyszymy o powstającej kolejnej części serii God of War, to możemy być pewni, że zagramy w nią już na PlayStation 5.

Zapewne zauważycie, że w większości przygotowywanych gier dominują postapokaliptyczne klimaty. I to niekoniecznie w ramach występów zombie, choć takie też się trafiają. W każdym razie co najmniej dziewięć razy uratujecie świat po zagładzie, dwa razy traficie do piekła (również tego lodowego), cztery razy odwiedzicie Japonię i dwa razy odległą galaktykę. Z tym, że tego ostatniego naprawdę nie jesteśmy pewni.

COŚ JESZCZE?

Tradycyjnie zwracamy się do Was z prośbą o zdradzenie w komentarzach, w co najbardziej chcecie zagrać w tym roku na PlayStation 4. Może w coś zupełnie innego niż nasze propozycje?

NAJWAŻNIEJSZE GRY 2019

Właśnie czytasz jeden z kilku naszych tekstów, w których prezentujemy najważniejsze i najlepiej zapowiadające się gry tego roku. Poza tym możesz przeczytać także o:

  1. Grach MMO 2019 roku, na które warto czekać
  2. Najważniejszych grach RPG 2019 roku
  3. Najbardziej oczekiwanych grach 2019 roku
  4. Najlepszych strategiach
  5. Najlepszych grach z Polski

The Last of Us: Part II

Żadnej litości dla tych, którzy sami litości nie mają. Oto motto ujawnionych dotychczas fragmentów rozgrywki. - 2019-02-04
Żadnej litości dla tych, którzy sami litości nie mają. Oto motto ujawnionych dotychczas fragmentów rozgrywki.

ZAGRASZ

Wyłącznie na PlayStation 4

  1. Deweloper: Naughty Dog
  2. Data premiery: 2019
  3. Gatunek: akcja, przygoda, postapokalipsa

Tocząca się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez plagę „ludzi-grzybów” inspirowana Drogą Cormacka McCarthy’ego opowieść o podróży dorosłego i nastolatki, ich relacjach ze sobą i ze spotykanymi ludźmi została zapamiętana jako jedno z najlepszych doświadczeń z PS3. Jako opowieść nietuzinkowa i o większej głębi emocjonalnej niż gros rozrywkowych produkcji serwowanych przez branżowych gigantów. Naughty Dog, czyli zespół odpowiedzialny za rozwijanie marki, już trzykrotnie (Crash Bandicoot, Jak & Daxter, Uncharted) udowodnił, że jego sequele potrafią całkowicie przyćmić kapitalne części pierwsze, wobec czego po The Last of Us: Part II spodziewamy się naprawdę wiele.

W części drugiej spotkamy się z bohaterką po kilku latach od wydarzeń mających miejsce w „jedynce”. Ellie dorosła i jest teraz młodą kobietą poszukującą swego miejsca w brutalnym świecie, w którym obowiązuje prawo silniejszego. Jesteśmy pewni, że ponownie poza samym przebijaniem się (z użyciem różnych rodzajów broni) przez hordy ludzi i nieludzi czeka na nas kolejna emocjonująca i emocjonalna huśtawka dobrych i świetnych pomysłów na pokazanie duszy najważniejszych postaci.

Przemysław Zamęcki

Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie wiem
3,1%
Tak
42,1%
Nie
54,7%
Zobacz inne ankiety
Metro Exodus

Metro Exodus

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Days Gone

Days Gone

Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima

Death Stranding

Death Stranding

Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice

The Outer Worlds

The Outer Worlds

NiOh 2 Remastered: Edycja kompletna

NiOh 2 Remastered: Edycja kompletna

Anthem

Anthem

MediEvil

MediEvil

Najlepsze gry na wyłączność na PS4 - exclusive'y, które musisz znać!
Najlepsze gry na wyłączność na PS4 - exclusive'y, które musisz znać!

Exy, exclusive’y, gry na wyłączność. To one często determinują, jaki sprzęt do grania kupimy. W tej generacji zdecydowanie najwięcej ciekawych tytułów tego typu zaoferowało Sony – a my wybraliśmy najlepsze z nich.

Najważniejsze gry RPG 2019 roku – czy to będzie dobry rok?
Najważniejsze gry RPG 2019 roku – czy to będzie dobry rok?

2019 zapowiada się na interesujący rok. Choć najwięksi tytani gatunku zastygli w przyczajeniu i najprawdopodobniej zaatakują później, to jednak nadciąga kilka wielkich tytułów – a przy okazji zrobiło się więcej miejsca dla produkcji niezależnych.

Najbardziej oczekiwane gry 2019 roku – na te potencjalne hity czekamy
Najbardziej oczekiwane gry 2019 roku – na te potencjalne hity czekamy

Nie znamy jeszcze tytułów wszystkich gier, które zadebiutują w tym roku, ale już teraz możemy stworzyć listę tych najbardziej wyczekiwanych. Znalazły się na niej zarówno sequele dużych hitów, jak i całkiem nowe, ciekawe marki.