Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 23 grudnia 2018, 11:30

autor: Filip „fsm” Grabski

Rocznik 84, gra w gry, często chodzi do kina, sporo czyta, serialuje, podcastuje i docenia riffy.

Gry na PC prawie za darmo – ponad 30 ofert ze Steam Winter Sale za 5 zł

Steamowe wyprzedaże to już legenda. I nawet jeśli – jak ze wszystkim – kiedyś było lepiej, to bez problemu znaleźliśmy dla was sporo dobrych gier kosztujących tyle, co dobra tabliczka czekolady.

Zręcznościówki na PC

Sky Force Anniversary – 3,59 zł

Jeśli tęsknicie za Tyrianem, Raptorem albo stareńkim River Raidem, to Sky Force stanowi prawdopodobnie najdoskonalsze wcielenie gry typu „leć w górę i strzelaj do wszystkiego, co się rusza”. Ta prześliczna produkcja z 2015 roku wciąga od pierwszych minut i każde powtarzać poziomy raz po raz z powodu całkiem wysokiego stopnia trudności. Tytuł sprawdza się równie dobrze jako gra desktopowa, jak i standardowa mobilna.

  1. Sky Force Anniversary na Steamie

Waves – 3,59 zł

Chcieliście kiedyś być kulą? Teraz możecie. Wasze zadanie: przetrwać na arenie i zgromadzić jak największą liczbę punktów. Tylko tyle i aż tyle. Waves wygląda ładnie, ma fajny soundtrack oraz banalne zasady i mocno kusi, by pokonać jeszcze tylko ten jeden poziomu, pobić jeszcze ten jeden wynik.

  1. Waves na Steamie

Death Rally – 3,59 zł

Remedy Entertainment to dla wielu firma kojarząca się tylko z Maxem Payne’em i Alanem Wakiem. Tymczasem oglądane z góry wyścigi zabójczych pojazdów to pierwszy tytuł studia wydany w 1996 roku. Po 14 latach pojawił się jego remake w pełnym 3D i to właśnie ta wersja Death Rally jest teraz dostępna na wyprzedaży w bardzo korzystnej cenie.

  1. Death Rally na Steamie

The Floor Is Jelly – 3,59 zł

Tytuł mówi sam za siebie. Podłoga w tej platformówce zrobiona jest z galarety. Rośliny też. Ściany i sufity również. Wszystko się tu telepie i jest podatne na najmniejsze nawet drgania. Dzięki temu nasz bohater może skakać dalej i wyżej, niż ktokolwiek kiedykolwiek skakał. I przez to wcale nie jest łatwo – The Floor Is Jelly zbiera pochwały za świetny pomysł wyjściowy i równie udaną realizację.

  1. The Floor Is Jelly na Steamie

Gloom – 3,59 zł

Bardzo dobrze oceniana, czarno-biała platformówka inspirowana twórczością H. P. Lovecrafta – oto Gloom. Jeśli nie macie uczulenia na pikselową grafikę, lubicie wysoki poziom trudności i proceduralnie generowane poziomy, to jest to coś dla Was. Pod warunkiem, że odważycie zanurzyć się w śnie razem z pozbawionym wspomnień głównym bohaterem...

  1. Gloom na Steamie

TWOIM ZDANIEM

Czy dawniej promocje na Steamie były lepsze?

Tak
80,9%
Nie mam zdania
14%
Nie
5,1%
Zobacz inne ankiety
Dobre te promocje! 37 najlepszych ofert ze Steam Winter Sale 2018
Dobre te promocje! 37 najlepszych ofert ze Steam Winter Sale 2018

Ho ho ho! Zaczęła się się wyprzedaż w sklepie Steam. W tym roku, w worku prezentów Dziadka Gabe'a jest kilka niespodzianek dla grzecznych graczy. Bo przecież byliście grzeczni, prawda? Z tysięcy przecenionych gier wybieramy te najbardziej warte uwagi.

30 gier za góra parę dyszek – najlepsze oferty ze Steam Winter Sale
30 gier za góra parę dyszek – najlepsze oferty ze Steam Winter Sale

W portfelu pustka, ale coś by się pograło? Szczęśliwie Gaben, pan Steama, przychodzi z pomocą i promocjami na tysiące gier... Przygotowaliśmy więc zestawienie 36 niezłych ofert na dobre tytuły.