Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 23 grudnia 2018, 11:30

autor: Filip „fsm” Grabski

Rocznik 84, gra w gry, często chodzi do kina, sporo czyta, serialuje, podcastuje i docenia riffy.

Gry na PC prawie za darmo – ponad 30 ofert ze Steam Winter Sale za 5 zł

Steamowe wyprzedaże to już legenda. I nawet jeśli – jak ze wszystkim – kiedyś było lepiej, to bez problemu znaleźliśmy dla was sporo dobrych gier kosztujących tyle, co dobra tabliczka czekolady.

Do 3 stycznia potrwa zimowa wyprzedaż na Steamie. Jak zwykle wybieramy dla Was z tej okazji najciekawsze propozycje w niskich cenach. Tym razem wyszukaliśmy gry, które kosztują wręcz niemożliwie mało. Niezapomnianą przygodę w wirtualnym świecie możecie zafundować sobie za mniej, niż wydalibyście na kostkę masła. Oto 33 gry kosztujące nie więcej niż 5 złotych (z dwoma małymi wyjątkami) podzielone na kilka kategorii. Znajdźcie coś dla siebie i zróbcie sobie prezent!

DAJ ZNAĆ

Widzisz ciekawą ofertę do 5 złotych, której nie ma na naszej liście? Wspomnij o tym w komentarzu, żeby inni też mogli skorzystać.

A MOŻE COŚ NOWSZEGO I WIĘKSZEGO?

Szukając gier do 5 złotych, siłą rzeczy ograniczamy się do tytułów raczej mniejszych i starszych. Jeśli interesują Was gry większego kalibru, zapraszamy do lektury drugiego tekstu na temat zimowej wyprzedaży.

Strzelanki

HeXen: Beyond Heretic – 4,99 zł

Na ponad rok przed premierą Quake’a FPS-y korzystały jeszcze z płaskich modeli postaci i przedmiotów umieszczonych w trójwymiarowej przestrzeni. Jedną z takich produkcji był świetny Heretic, czyli taki Doom w konwencji fantasy (szczególnie że bazował na tym samym silniku). Jego kontynuacja dostępna jest dziś za niecałe 5 złotych i pokazuje, ile można było wycisnąć z tego narzędzia 23 lata temu.

  1. HeXen na Steamie

HeXen II – 4,99 zł

Przeszliście już grę HeXen? To dobrze się składa, bo jej druga część (czyli trzeci odcinek serii zapoczątkowanej przez Heretica) już na Was czeka. Minęły dwa lata od wydania poprzedniej odsłony cyklu, gra przesiadła się na silnik Quake’a i upiększyła go tak, jak tylko się dało. Do rozwalania potworów za pomocą magii doszły elementy przygodowe. Warto – to jeden z fajniejszych sequeli w ogóle.

  1. HeXen II na Steamie

Chaser – 4,99 zł

Kilkanaście lat temu wystarczyło, by gra FPS posiadała sensowną fabułę i parę fajnych efektów graficznych, a można było odtrąbić sukces. Chaser autorstwa słowackiego studia Cauldron zabiera graczy w przyszłość i każe wcielić się w tytułowego superagenta, który... stracił pamięć! I teraz musi dowiedzieć się, dlaczego stał się celem ataków. Klasyka klasy B.

  1. Chaser na Steamie

Painkiller Overdose – 4,99 zł

Marka Painkiller dość szybko rozmieniła na drobne renomę zyskaną po premierze pierwszej części. Na szczęście oficjalna kontynuacja – dostępna za piątkę w steamowej promocji – należy do tych lepszych odsłon serii. Overdose to po części prequel, po części sequel, w którym fabuła znowu jest obecna, ale standardowo stanowi tylko pretekst do efektownej masakry.

  1. Painkiller Overdose na Steamie

Return to Castle Wolfenstein – 4,99 zł

Oficjalna kontynuacja klasycznego Wolfensteina jest dziś pamiętana głównie za to, że dała początek darmowemu multiplayerowemu Enemy Territory. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że RTCW to kawał zacnej strzelaniny, w której słynny B. J. Blazkowicz robi to, co umie najlepiej – zabija niezliczone zastępy nazistów. Jeśli masz za słaby komputer, by uruchomić The New Order, śmiało wracaj do zamku.

  1. Return to Castle Wolfenstein na Steamie

Gemini: Heroes Reborn – 3,59 zł

Mówi się, że ta gra po niewielkich zmianach mogłaby zostać umieszczona w uniwersum X-Men i nikt by nawet nie mrugnął okiem. Tak naprawdę jest to część świata pokazanego w serialu Heroes Reborn, więc podobieństwa są dość oczywiste – chodzi o ludzi z mocami. Wcielamy się w Cassandrę, która odkrywa swoje niezwykłe umiejętności i musi przy ich pomocy zarówno walczyć, jak i rozwiązywać zagadki logiczne.

  1. Gemini: Heroes Reborn na Steamie

Doom II – 4,99 zł

Doom skończył w tym roku 25 lat. Wielu z Was mogło wtedy jeszcze nie być na świecie, istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że nadal nie zaznajomiliście się z tą klasyką. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć od „dwójki” – która niewiele w gruncie rzeczy różni się od oryginału. No i macie szansę spotkać tu widocznego na screenie Arch-vile’a, który w przyszłym roku będzie utrudniać nam życie w grze Doom Eternal.

  1. Doom II na Steamie

TWOIM ZDANIEM

Czy dawniej promocje na Steamie były lepsze?

Tak
80,9%
Nie mam zdania
14,1%
Nie
5,1%
Zobacz inne ankiety
Dobre te promocje! 37 najlepszych ofert ze Steam Winter Sale 2018
Dobre te promocje! 37 najlepszych ofert ze Steam Winter Sale 2018

Ho ho ho! Zaczęła się się wyprzedaż w sklepie Steam. W tym roku, w worku prezentów Dziadka Gabe'a jest kilka niespodzianek dla grzecznych graczy. Bo przecież byliście grzeczni, prawda? Z tysięcy przecenionych gier wybieramy te najbardziej warte uwagi.

30 gier za góra parę dyszek – najlepsze oferty ze Steam Winter Sale
30 gier za góra parę dyszek – najlepsze oferty ze Steam Winter Sale

W portfelu pustka, ale coś by się pograło? Szczęśliwie Gaben, pan Steama, przychodzi z pomocą i promocjami na tysiące gier... Przygotowaliśmy więc zestawienie 36 niezłych ofert na dobre tytuły.