Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Grand Theft Auto V Publicystyka

Publicystyka 18 maja 2020, 13:49

Mody do GTA 5 – niezłe modyfikacje do Grand Theft Auto V

Granie po drugiej stronie barykady prawa, ulepszona grafika... i kierowanie pociągiem - GTAV doczekało się wielu ciekawych modyfikacji, a kilkanaście z najciekawszych znajdziecie tutaj.

Popularność GTA 5 nie maleje, a Take-Two czerpie z tego ogromne zyski. Za świetne wyniki odpowiada przede wszystkim tryb online, ale część graczy dalej pozostaje przy rozgrywce jednoosobowej – i to właśnie dla nich został przygotowany niniejszy artykuł. Choć deweloperzy nie udostępnili narzędzi do tworzenia modów (a wydawca chciał nawet uniemożliwić produkcję fanowskich dodatków), tytuł jest chętnie przerabiany. Moderzy sami przygotowali wszystko, co potrzebne – programy pozwalające na edytowanie plików i ingerencję w skrypty przyczyniły się do powstania ogromnej liczby modyfikacji.

Wśród modów do GTA 5 każdy fan gry znajdzie coś dla siebie. Nowe pojazdy, misje i wyposażenie czy ulepszona grafika to tylko część propozycji fanów. Najciekawsze modyfikacje zapewniają niespotykane dotąd funkcje – tryb RPG z systemem zdobywania doświadczenia i rozwijaniem umiejętności czy hakowanie Los Santos jako bohater Watch Dogs. Fani San Andreas odnajdą się w wojnie gangów, a miłośnicy kolei będą mogli zasiąść za sterami pociągu. Zapraszamy na przegląd 17 świetnych modów do Grand Theft Auto V.

AKTUALIZACJA

Informacja o darmowym GTA 5 w Epic Games Store obiegła cały internet. Jeśli jeszcze nie graliście w popularny hit Rockstara – warto skorzystać z tej promocji. To też świetna okazja, aby przyjrzeć się modyfikacjom przygotowanym z myślą o tej produkcji. Z tego względu artykuł został uzupełniony o dwa kolejne mody. Poniżej znajdziecie również spis treści, który ułatwi nawigację w tekście.

Jak instalować modyfikacje?

Zaczynamy od ostrzeżenia – nie instalujcie modyfikacji, jeśli macie zamiar grać w trybie online. Modowanie zabawy jednoosobowej jest bezpieczne, ale korzystanie z przeróbek w rozgrywkach sieciowych może zakończyć się banem konta.

Przed przystąpieniem do działań z modami upewnijcie się, że macie zainstalowane następujące pakiety:

  1. Microsoft .NET Framework 4.5;
  2. Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013.

Nie ma jednego sposobu na wgrywanie modów do GTAV, ale przed zabawą z dodatkami należy pobrać kilka narzędzi. Są one wymagane w przypadku zdecydowanej większości modyfikacji, więc jeśli chcecie korzystać z czegoś bardziej zaawansowanego, potrzebujecie programów z poniższej listy:

  1. Script Hook;
  2. LUA Plugin for Script Hook;
  3. Community Script Hook V .NET.

Wypakujcie zawartość każdego archiwum i wklejcie do głównego folderu z zainstalowaną grą (tam, gdzie znajduje się plik „GTA5.exe”).

Bardzo przydatny jest program OpenIV – korzystają z niego twórcy, ale i użytkownikom gry niekiedy okazuje się potrzebny. Aplikacja ta posiada własny instalator i można ją umieścić w dowolnym miejscu. Część modyfikacji z listy należy zainstalować za pomocą OpenIV – pod opisami znajdziecie odpowiednie instrukcje.

Każda ingerencja w pliki może zakończyć się uszkodzeniem gry – warto zadbać przynajmniej o kopie zapisów.

Ostatnia sprawa – instalacja kilku modów naraz nie jest dobrym pomysłem. Najbezpieczniej korzystać tylko z jednej modyfikacji w tym samym czasie, ale jeśli chcecie wypróbować zestaw przeróbek, zróbcie to rozsądnie. Po każdej instalacji sprawdźcie stabilność gry i upewnijcie się, czy działa poprawnie.

TWOIM ZDANIEM

Instalowaliście kiedykolwiek jakiegoś moda do GTA?

Tak, GTA rozwija skrzydła z modami.
54,7%
Nie.
31,2%
Chciałem, ale szkoda mi czasu na instalację.
14,1%
Zobacz inne ankiety
Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Najlepsze mody do GTA IV - poradnik krok po kroku jak poprawić grafikę
Najlepsze mody do GTA IV - poradnik krok po kroku jak poprawić grafikę

Zestaw modów do GTA IV zmieni produkcję Rockstara nie do poznania. W poradniku krok po kroku pokazujemy jak poprawić grafikę, tak by umilić oczekiwanie na GTA V na PC.

Najlepsze mody do GTA IV - poprawiamy pecetowe Grand Theft Auto
Najlepsze mody do GTA IV - poprawiamy pecetowe Grand Theft Auto

Konsolowcy mogą cieszyć się z GTA V, ale tylko posiadacze pecetów mają dostęp do fanowskich modyfikacji. W naszym przeglądzie prezentujemy najlepsze mody do poprzedniej części sagi.