Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Grand Theft Auto V Publicystyka

Publicystyka 24 lutego 2018, 09:51

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Mody do GTA 5 – niezłe modyfikacje do Grand Theft Auto V

Granie po drugiej stronie barykady prawa, ulepszona grafika... i kierowanie pociągiem - GTAV doczekało się wielu ciekawych modyfikacji, a kilkanaście z najciekawszych znajdziecie tutaj.

Popularność GTA V nie maleje, a Take-Two czerpie z tego ogromne zyski. Za świetne wyniki odpowiada przede wszystkim tryb online, ale część graczy dalej pozostaje przy rozgrywce jednoosobowej – i to właśnie dla nich został przygotowany niniejszy artykuł. Choć deweloperzy nie udostępnili narzędzi do tworzenia modów (a wydawca chciał nawet uniemożliwić produkcję fanowskich dodatków), tytuł jest chętnie przerabiany. Moderzy sami przygotowali wszystko, co potrzebne – programy pozwalające na edytowanie plików oraz ingerencję w skrypty przyczyniły się do powstania ogromnej liczby modyfikacji.

Wśród modów do GTA V każdy fan gry znajdzie coś dla siebie. Nowe pojazdy, misje i wyposażenie czy ulepszona grafika to tylko część propozycji fanów. Najciekawsze modyfikacje zapewniają niespotykane dotąd funkcje – tryb RPG z systemem zdobywania doświadczenia i rozwijaniem umiejętności czy hakowanie Los Santos jako bohater Watch Dogs. Fani San Andreas odnajdą się w wojnie gangów, a miłośnicy kolei będą mogli zasiąść za sterami pociągu. Zapraszamy na przegląd 15 świetnych modów do Grand Theft Auto V!

Jak instalować modyfikacje?

Zaczynamy od ostrzeżenia – nie korzystajcie z modyfikacji, jeśli macie zamiar grać w trybie online. Modowanie rozgrywki jednoosobowej jest bezpieczne, ale korzystanie z przeróbek w rozgrywkach sieciowych może zakończyć się banem konta.

Przed przystąpieniem do działań z modami upewnijcie się, że macie zainstalowane następujące pakiety:

  1. Microsoft .NET Framework 4.5;
  2. Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013.

Nie ma jednego sposobu na wgrywanie modów do GTA V, ale przed zabawą z dodatkami należy zainstalować kilka narzędzi. Są one wymagane w przypadku zdecydowanej większości modyfikacji, więc jeśli chcecie korzystać z czegoś bardziej zaawansowanego, potrzebujecie programów z poniższej listy:

  1. Script Hook;
  2. LUA Plugin for Script Hook;
  3. Community Script Hook V .NET.

Wypakujcie zawartość każdego archiwum i wklejcie do głównego folderu z zainstalowaną grą (tam, gdzie znajduje się plik „GTA5.exe”).

Bardzo przydatny jest program OpenIV – korzystają z niego twórcy, ale i użytkownikom gry niekiedy okazuje się potrzebny. Aplikacja ta posiada własny instalator i można ją umieścić w dowolnym miejscu. Część modyfikacji z listy należy zainstalować za pomocą OpenIV – pod opisami znajdziecie odpowiednie instrukcje.

Każda ingerencja w pliki może zakończyć się uszkodzeniem gry – warto zadbać przynajmniej o kopie zapisów.

Ostatnia sprawa – instalacja kilku modów na raz nie jest dobrym pomysłem. Najbezpieczniej korzystać tylko z jednej modyfikacji w tym samym czasie, ale jeśli chcecie wypróbować zestaw przeróbek, zróbcie to rozsądnie. Po każdej instalacji sprawdźcie stabilność gry i upewnijcie się, czy działa poprawnie.

TWOIM ZDANIEM

Instalowaliście kiedykolwiek jakiegoś moda do GTA?

Tak, GTA rozwija skrzydła z modami.
54,7%
Nie.
31,4%
Chciałem, ale szkoda mi czasu na instalację.
14%
Zobacz inne ankiety
Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Gry podobne do GTA – pretendenci do gangsterskiego tronu
Gry podobne do GTA – pretendenci do gangsterskiego tronu

GTA sprawiło, że większość współczesnych gier single player oferuje otwarte światy, ale seria Rockstara może się także pochwalić zasługami w popularyzowaniu tytułów gangsterskich... oraz pozycji łączących te obie charakterystyczne cechy cyklu.

Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy
Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy

Wiedźmin 3 nie może się równać z Gothiciem czy serią Elder Scrolls pod względem ilości i jakości dostępnych modów, ale nie znaczy to, że nie jesteśmy w stanie uprzyjemnić sobie spotkań z Białym Wilkiem pewnymi modyfikacjami.

Najlepsze mody do GTA IV - poradnik krok po kroku jak poprawić grafikę
Najlepsze mody do GTA IV - poradnik krok po kroku jak poprawić grafikę

Zestaw modów do GTA IV zmieni produkcję Rockstara nie do poznania. W poradniku krok po kroku pokazujemy jak poprawić grafikę, tak by umilić oczekiwanie na GTA V na PC.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
24.02.2018 12:35
studentinio
44
Pretorianin

Droga.

24.02.2018 12:58
menththethuethe
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
menththethuethe
28
Pretorianin

Zainstalowałem i dostałem bana, chociaż nigdy nie ruszyłem muliplayera, a gry nie uruchamiałem przez wiele miesięcy. Pewnie mają bota, który wykyrwa mody w grze i daje auto bany. Musiałem usunąć wszystko z dysku.

post wyedytowany przez menththethuethe 2019-01-19 17:58:15
25.02.2018 08:47
wafel_15_84
2
wafel_15_84
21
Pretorianin

Też dlatego właśnie modami bawiłem się na piracie chociaż kupiłem oryginał na steam a przedtem na ps3(już dawno sprzedana),wszędzie trąbią o banach na oryginale więc wolałem nie ryzykować

25.02.2018 22:56
yadin
yadin
102
Legend

@wafel_15_84 :: A fuj! Jak można grać na pirackiej wersji? Ja kupuję tylko to, w co chcę zagrać. Nie ogrywam gier za darmo jak leci.

26.02.2018 09:28
starkillah64
starkillah64
23
Chorąży

Jeżeli masz zakupioną grę (tzn. posiadasz oryginalny klucz) to możesz bez żadnych wyrzutów sumienia grać w piracką wersję. Nikt nie ma prawa się do ciebie przyczepić bo przecież zakupiłeś to legalnie. Identycznie jest z oglądaniem filmów z nieoryginalnych płyt w przypadku gdy oryginał stoi sobie na półce.

24.02.2018 13:04
AIDIDPl
odpowiedz
AIDIDPl
121
PC-towiec

Ja tam wolę żadnych modów nie instalować.

24.02.2018 13:29
Sasori666
odpowiedz
Sasori666
133
Korneliusz

Modowałem tylko GTA 4, bo generalnie lepiej go wspominam od GTA 5. Świat był mniejszy, ale wydawał się bardziej szczegółowy.

26.02.2018 04:59
yadin
odpowiedz
yadin
102
Legend

Mam PlayStation 4 i żadne mody nie są mi na szczęście potrzebne.

26.02.2018 10:48
UrBan1212
odpowiedz
UrBan1212
21
Generał

Nigdy, żadnych modów.

28.02.2018 06:15
GERO666
odpowiedz
GERO666
6
Legionista

Podane mody sa eee...z przed 2 lat
nie wiem po co taki odświeżany kotlet...

w tej chwili jest

zombie apokalipsy

tornado

tsunami

i tona lepszych,,,

10.03.2018 10:13
Sadistic Son
😡
odpowiedz
Sadistic Son
40
Pretorianin

Wszystko pięknie tylko jak to gówno odinstalować? Nie mogę teraz wbić do trybu online bo gra rzuca mi komunikatem że korzystam ze zmodowanej wersji gry... mimo że poprzestałem na instalacji tylko dwóch tooli kiedy okazało się że jedyny mod który mnie zainteresował pobrać można tylko odpłatnie.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze