Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 11:13

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, trudno się więc dziwić, że doczekała się tysięcy modów. Wybraliśmy więc kilkanaście najciekawszych modyfikacji do Minecrafta, żeby ułatwić Wam zadanie.

GalactiCraft – podróż na księżyc

Świat dostępny w podstawowym Minecrafcie zaczyna być zbyt nudny? Może dobrym pomysłem będzie (dosłowny) wylot i odwiedzenie nowych terenów? A jest co zwiedzać, bo GalactiCraft oferuje największe planety z Układu Słonecznego i umożliwia ich pełną eksplorację. Oczywiście na każdej z nich czeka wiele nowych przedmiotów, bloków, stworzeń, a nawet podziemi. Na zdobytym terenie warto wybudować stację kosmiczną i zadbać o łazik ułatwiający poruszanie.

Podobnie jak w poprzednich technicznych modyfikacjach droga na szczyt jest trudna – wybudowanie rakiety zdolnej wysłać nas w kosmos jest drogie i czasochłonne. Ponadto należy zabrać ze sobą odpowiednie wyposażenie – chociażby maski tlenowe, spadochron czy dostateczną ilość paliwa. W tym wszystkim pomogą nowe maszyny. Autor dodał do gry piece elektryczne, kompresory czy „zbieracze” tlenu. Całość nie jest tak rozbudowana jak opisywany wcześniej IndustrialCraft, ale tutaj również musimy zadbać o źródła energii – do wyboru są panele słoneczne oraz węgiel.

  1. Pobierz modyfikację GalactiCraft

Carpenter’s Block – tnij i łącz

Modyfikacja Carpenter’s Block okazuje się genialna w swej prostocie. Autor wprowadził do gry kilka nowych obiektów – kwadratowe lub ucięte pod różnymi kątami bloki, płotki, schody czy łóżko. Co jest więc niezwykłego w tym modzie? Dodane obiekty możemy samodzielnie modyfikować, wykorzystując do tego materiały dostępne w podstawowej wersji gry. Przykładowo – łącząc ukośne bloki ze śniegiem, otrzymamy ośnieżony dach, a nakładając pajęczynę na łóżko ujrzymy dawno niesprzątane leże.

Opisana wyżej funkcja daje mnóstwo możliwości tworzenia nowych obiektów, ale to jeszcze nie wszystko. Niezwykle przydatny jest młot pozwalający zmieniać kształt bloków. Wystarczy jedno kliknięcie, by przeciąć kwadrat na pół albo nieco przemodelować schody. Warto również pamiętać o sejfie czy nowych drzwiach. Sejf może działać w różnych trybach i np. pozwalać jedynie na wkładanie przedmiotów do środka – dopóki nie zmienimy tego przy pomocy młota, nasze dobra nie będą mogły zostać wyjęte. Z kolei wygląd drzwi da się błyskawicznie poprawić – zaczynając od nowoczesnego oszklenia, a kończąc na kratach niczym z więziennej celi.

  1. Pobierz modyfikację Carpenter’s Block

Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019
Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019

Wśród gier, które idealnie nadają się do modowania seria Sims zawsze była w czołówce. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. W 2019 roku przyjrzeliśmy się temu artykułowi i zaktualizowaliśmy go o nowe mody.

Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen
Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen

Wykupienie Mojang przez Microsoft, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ogromna kwota, którą zapłacono, aby pozyskać prawa do Minecrafta, nie jest jednak dziełem przypadku. Potęgę studia oraz marki budowano w końcu przez dobrych kilka lat.