Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 11:13

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, trudno się więc dziwić, że doczekała się tysięcy modów. Wybraliśmy więc kilkanaście najciekawszych modyfikacji do Minecrafta, żeby ułatwić Wam zadanie.

HarvestCraft – coś dla smakoszy

Zostawmy już podróże do innych światów i zajmijmy się czymś bardziej przyziemnym – a konkretnie jedzeniem. Modyfikacja HarvestCraft dodaje do Minecrafta ponad 275 nowych smakołyków, wliczając w to również napoje. Nie sposób wymienić wszystkich nowości w kilku zdaniach, ale trzeba wspomnieć, że pojawiają się one dosłownie wszędzie. Już po starcie rozgrywki ujrzycie owoce wiszące na drzewach, a pod nimi nowe rodzaje grzybów i ziół. Zabite zwierzęta wyrzucą z siebie nowe rodzaje mięsa, a po ciężkiej podróży skosztujecie energy drinka czy gorącej czekolady. Mod wprowadza nawet przyprawy oraz akcesoria kuchenne.

Oprócz długiej listy nowego jedzenia HarvestCraft oferuje również kilka innych przedmiotów i użytecznych bloków. Są to np. pułapki na stworzenia, pasieki dla pszczół, maselnice do ubijania masła, kuchenki czy market umożliwiający sprzedaż pozyskanych dóbr.

  1. Pobierz modyfikację HarvestCraft

JurassiCraft – it’s a dinosaur!

Tyranozaur, brachiozaur czy triceratops – jeśli te nazwy budzą w Was pozytywne emocje (albo przynajmniej dobrze bawiliście się podczas oglądania Parku Jurajskiego), czym prędzej zabierajcie się za mod JurassiCraft do Minecrafta. Ogromne stworzenia widoczne na obrazkach to już końcowy efekt zabawy – powołanie ich do życia wymaga wiele pracy, ale właśnie w tym tkwi cały urok modyfikacji.

DINOZAUR POD RĘKĄ

Większość dinozaurów (oprócz tych najbardziej krwiożerczych, czyli np. tyranozaurów) może zostać oswojona. Osobisty dino chętnie reaguje na podstawowe komendy – będzie za nami podążać, patrolować pobliski teren czy usiądzie na polecenie.

Zainstalowanie moda nie sprawi, że cała kraina stanie się pełna dinozaurów – najpierw musimy wcielić się w archeologa i badacza DNA w jednym. Zabawa rozpoczyna się od odnalezienia nowych bloków kryjących szczątki wielkich gadów. Dogłębna analiza szczątków (przy użyciu wielu nowych maszyn) pozwoli na uzyskanie jaja konkretnego dinozaura, a stąd już szybka droga do wyklucia. Cały proces zajmuje nieco czasu i pochłania sporo surowców, ale – wierzcie mi – warto. Już tylko od Was zależy, czy młode dinozaury wypuścicie w świat, czy umieścicie je w klatkach do dalszych badań.

  1. Pobierz modyfikację JurassiCraft

Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019
Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019

Wśród gier, które idealnie nadają się do modowania seria Sims zawsze była w czołówce. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. W 2019 roku przyjrzeliśmy się temu artykułowi i zaktualizowaliśmy go o nowe mody.

Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen
Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen

Wykupienie Mojang przez Microsoft, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ogromna kwota, którą zapłacono, aby pozyskać prawa do Minecrafta, nie jest jednak dziełem przypadku. Potęgę studia oraz marki budowano w końcu przez dobrych kilka lat.