Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 14 października 2017, 11:30

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Siedmiu przegapionych – fajne gry, których premiery mogły Ci umknąć jesienią 2017

W zalewie jesiennych hitów o astronomicznych budżetach reklamowych łatwo jest stracić z oczu pomniejsze tytuły. Są to gry, które oferują końską dawkę dobrej zabawy, choć na rynku ukazały się bez większych fanfar.

Na brak ciekawych premier w okresie jesiennym nie można narzekać. Ledwie zadebiutowały świetne Forza Motorsport 7, Divinity: Original Sin II, Total War: Warhammer II, Dishonored: Death of the Outsider czy Destiny 2, a na horyzoncie już majaczą Elex oraz nowe odsłony serii Assassin’s Creed, Gran Turismo i Wolfenstein.

W tym zalewie „blockbusterów” łatwo przegapić produkcje mniejsze, a nierzadko oferujące niemal tyle samo zabawy co wysokobudżetowe tytuły. Przyjrzeliśmy się temu, co ostatnio ukazało się na rynku, i zebraliśmy taką „siódemkę przegapionych”, czyli listę wartych uwagi dzieł, którym zabrakło siły przebicia i gigantycznych budżetów reklamowych, przez co wielu graczy mogło o nich nie słyszeć.

SteamWorld Dig 2

INFORMACJE:
  1. Data premiery: 21 września
  2. Gatunek: gry zręcznościowe
  3. Platforma: PC, PS4, Switch
  4. Metascore: 88 (Switch), 87 (PC)
  5. Cena: 19,99 euro (PC, Switch), 84 PLN (PS4)

SteamWorld Dig 2 to kontynuacja bardzo ciepło przyjętej hybrydy Boulder Dasha i symulatora górnika z elementami RPG-owymi. Pierwsza odsłona ukazała się w 2013 roku i zachwyciła wciągającymi mechanizmami zabawy oraz oryginalnym światem, łączącym elementy steampunku i westernu. Gracz wcielał się w robota, który w poszukiwaniu skarbów ruszał w głąb kopalni ukrytej pod wyludnionym miasteczkiem. Podczas regularnych wizyt w owej mieścinie znajdowane skarby wymieniało się na gotówkę, umożliwiającą zakup ulepszeń pozwalających dostawać się jeszcze głębiej – i tak w kółko.

W kontynuacji wcielamy się w znajomą bohatera „jedynki”, która również rozpoczyna górniczy żywot. Jej motywacje są jednak zgoła odmienne – nie szuka bowiem skarbów, tylko zaginionego przyjaciela. Rozgrywka oparta została na tych samych zasadach, choć tym razem losowo generowane poziomy zastąpiono starannie zaprojektowanymi lokacjami, nadając zabawie metroidvaniowy posmak.

I okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż cała przygoda stała się dzięki temu znacznie ciekawsza. Grę stale urozmaica wprowadzanie nowych mechanik, bohaterka dysponuje szeregiem różnorodnych umiejętności, a całość utrzymuje specyficzny steampunkowo-westernowy klimat oryginału.

Warto zagrać, ponieważ:

Jest to wyjątkowa mieszanka klimatów steampunkowo-westernowych z uzależniającymi mechanizmami rozgrywki.

TWOIM ZDANIEM

Po którą z tych gier najchętniej sięgniesz?

Cuphead
38,4%
Stellaris: Synthetic Dawn
19,9%
Ruiner
18,1%
SteamWorld Dig 2
8,1%
Hob
6,3%
Rock of Ages II: Bigger and Boulder
4,9%
A Hat in Time
4,3%
Zobacz inne ankiety
Cuphead

Cuphead

SteamWorld Dig 2

SteamWorld Dig 2

Hob

Hob

Ruiner

Ruiner

A Hat in Time

A Hat in Time

Stellaris: Synthetic Dawn

Stellaris: Synthetic Dawn

Rock of Ages II: Bigger and Boulder

Rock of Ages II: Bigger and Boulder

7 lat pracy, 45 000 rysunków i jeden hit – oto kulisy sukcesu Cuphead
7 lat pracy, 45 000 rysunków i jeden hit – oto kulisy sukcesu Cuphead

Cuphead okazał się jedną z najbardziej niezwykłych produkcji ostatnich lat. Styl lat 30., ręcznie rysowane animacje i wysoki poziom trudności przyciągnęły miliony graczy. Jedną z autorek sukcesu jest Tina Nawrocki, urodzona w Polsce.

15 najlepszych gier, które przegapiliście w pierwszej połowie roku
15 najlepszych gier, które przegapiliście w pierwszej połowie roku

Za nami udane pół roku, obfitujące w liczne hity. Na tyle liczne, że łatwo było przegapić sporo naprawdę godnych uwagi tytułów, którymi warto byłoby się zainteresować teraz, gdy rozpoczyna się sezon ogórkowy.

20 najlepszych gier 2016 roku, które mogłeś przegapić
20 najlepszych gier 2016 roku, które mogłeś przegapić

Biorąc pod uwagę fakt, jak wiele gier ukazuje się każdego roku, nie jesteśmy przetestować wszystkiego. Warto mieć więc na uwadze niniejszy artykuł, który przypomina o najciekawszych produkcjach. Zarówno tych małych, jak i dużych.