Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 lutego 2017, 15:46

autor: Paweł Książek

IEM Katowice 2017 – co, gdzie, jak i kiedy? Poradnik dla odwiedzających

Przez dwa kolejne weekendy Katowice będą stolicą e-sportu za sprawą kolejnej edycji imprezy Intel Extreme Masters. Chcecie wziąć udział w tym wydarzeniu? Zacznijcie od lektury naszego poradnika.

Jak dojadę?

IEM odbywa się w samym sercu Katowic – w Spodku, który mieści się bardzo blisko dworców PKP i PKS. Dotarcie stamtąd na miejsce imprezy zajmie zaledwie kilka minut pieszo. Osoby, które chcą poruszać się po Katowicach komunikacją miejską, zdecydowanie powinny odwiedzić stronę KZK GOP, na której można sprawdzić rozkład jazdy tramwajów i autobusów.

Z sąsiednich miast do Katowic dowiozą Was Koleje Śląskie, których rozkład znajdziecie pod tym adresem. Osoby przylatujące z innych krajów mają do dyspozycji tak naprawdę dwa lotniska – w Katowicach-Pyrzowicach oraz Krakowie-Balicach. Oba oddalone są kilkadziesiąt kilometrów od centrum, a dojazd możliwy jest między innymi taksówką (koszt: 75–200 złotych, w zależności od lotniska) lub autobusami.

TWOIM ZDANIEM

Wybierasz się na IEM 2017?

Nie.
58%
Tak.
42%
Zobacz inne ankiety
Granie po LAN-ie, czyli relacja z DreamHack Valencia 2017
Granie po LAN-ie, czyli relacja z DreamHack Valencia 2017

Odwiedziliśmy hiszpańską imprezę DreamHack Valencia 2017. Znaleźliśmy się między miłośnikami grania po LAN-ie, fanami e-sportu i cospleyerami. Oto nasze wrażenia.

Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej Counter-Strike: Global Offensive w pigułce
Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej Counter-Strike: Global Offensive w pigułce

Faza grupowa w CS:GO wystartuje 1 marca i potrwa dwa dni. Potem wielki finał na scenie w katowickim Spodku. Kto sięgnie po puchar? Czy Virtus.pro da radę? Analizujemy szanse wszystkich zespołów.

Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej League of Legends w pigułce
Intel Extreme Masters Katowice 2017 – turniej League of Legends w pigułce

Już 25 marca w katowickim Spodku rozpocznie się decydująca faza finałów Intel Extreme Masters w League of Legends. Dzięki naszemu artykułowi dowiecie się wszystkiego o uczestnikach turnieju i ich szansach na zwycięstwo.