Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Counter-Strike: Global Offensive Publicystyka

Publicystyka 1 marca 2016, 19:30

autor: Paweł Książek

Intel Extreme Masters Katowice 2016 – turniej Counter-Strike: Global Offensive w pigułce

Oto drugi z trzech przygotowanych przez nas tekstów na temat katowickiego turnieju Intel Extreme Masters, który rusza już 4 marca. Tym razem wzięliśmy pod lupę popularnego Counter-Strike’a.

Intel Extreme Masters w Katowicach odbywa się od 2013 roku. Z każdą edycją impreza staje się coraz popularniejsza, a kibice coraz chętniej odwiedzają Spodek. Panująca tam atmosfera przyciąga także najlepszych na świecie zawodników, którzy wielokrotnie w wywiadach mówili, że gra przed polską publicznością to dla nich spełnienie marzeń.

Trudno znaleźć drugi turniej, podczas które kibice z danego kraju głośnym dopingiem wspierają nie tylko swoich rodaków, ale i ich rywali. Nic dziwnego, że każdy chce zagrać w Spodku i poczuć ten klimat. Kolejną okazję do niesamowitych przeżyć już na początku marca będą mieli między innymi gracze w Counter-Strike’a: Global Offensive, którzy powalczą o 250 tysięcy dolarów.

Typuj, oglądaj i wygrywaj

Z okazji mistrzostw świat czy Europy w piłkę nożną uruchamiamy specjalną ruletkę – możecie typować w niej wyniki, dyskutować o meczach, a na koniec najwięksi specjaliści (lub… szczęściarze) wygrywają nagrody.

Najważniejsze turnieje e-sportowe także zbierają dzisiaj ogromną publiczność, a starciami ekscytują się miliony graczy na całym świecie. Właśnie dlatego uruchomiliśmy specjalną odsłonę ruletki, w którem możecie typować zwycięzców katowickiego IEM-u 2016.

  1. Ruletka e-sportowa 2016

Przygotowaliśmy więc trzy artykuły omawiające najważniejsze e-sportowe turnieje – w League of Legends, Counter-Strike’a: Global Offensive oraz StarCafta II. Przed Wami drugi z nich – tym razem pod lupę wzieliśmy Counter-Strike’a.

Katowicki turniej w skrócie

Rywalizacja rozpocznie się w kuluarach od fazy grupowej. Na starcie pojawi się 12 ekip, które w dwóch grupach zagrają w systemie „każdy z każdym”. Z obydwu bezpośredni awans do półfinałów uzyskają najlepsze ekipy. Zdobywcy drugich i trzecich miejsc w obu grupach również zagrają w play-offach, ale najpierw będą musieli powalczyć w ćwierćfinałach.

Choć dla każdego priorytetem jest zajść jak najdalej, niektórzy gracze niemal zapominają o końcowym wyniku. Liczy się to, by zagrać na głównej scenie w Spodku – przed tysiącami kibiców. W takim miejscu każda z 12 drużyn może okazać się najlepsza. Część z nich to zespoły z dziesiątkami sukcesów na koncie, ale są też takie ekipy, które na tak dużym turnieju pojawią się po raz pierwszy. Na kolejnych stronach poznajcie uczestników Intel Extreme Masters w Katowicach.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive

Intel Extreme Masters Katowice 2016 – turniej StarCrafta II w pigułce
Intel Extreme Masters Katowice 2016 – turniej StarCrafta II w pigułce

Ostatni z przygotowanych przez nas artykułów na temat katowickiej imprezy Intel Extreme Masters poświęciliśmy turniejowi StarCrafta II.

Intel Extreme Masters Katowice 2016 - turniej League of Legends w pigułce
Intel Extreme Masters Katowice 2016 - turniej League of Legends w pigułce

Najlepsi zawodnicy i ogromne e-sportowe emocje – to czeka na nas w katowickim turnieju Intel Extreme Masters, który rusza już 4 marca. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną odsłonę ruletki – sprawdź jak dobrze znasz się na e-sporcie!