Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 28 grudnia 2014, 15:13

Najlepsze easter eggi w grach w 2014 roku

Lubimy wszelkiej maści easter eggi, dlatego postanowiliśmy spojrzeć wstecz na produkty wydane w 2014 roku i zebraliśmy kilka najlepszych, naszym zdaniem, niespodzianek tego typu.

Spis treści

Zbroja Haori Saar Matów w Diablo III

Diablo III jest tytułem wydanym z 2012 roku, więc formalnie w niniejszym zestawieniu znaleźć się nie powinien. Chcieliśmy jednak przybliżyć Wam dwa świetne easter eggi, które są jak najbardziej aktualne, bo pojawiły się w najnowszej odsłonie Rogatego dopiero przed kilkoma miesiącami. Pierwszy z nich trafił do gry wraz z rewelacyjnym patchem 2.0.1., zaledwie kilka tygodni przed premierą dodatku Reaper of Souls. Druga z niespodzianek jest natomiast bezpośrednio związana ze wspomnianym rozszerzeniem. Co ważne, oba nawiązania zawdzięczamy wyłącznie polskim tłumaczom, którzy znani są z tego, że do produktów Blizzarda wprowadzają swojskie akcenty, niedostępne oczywiście w wersji oryginalnej.

Zacznijmy od zbroi Haori Saar Matów, w którą można się ubrać po zainstalowaniu łaty 2.0.1. Już sama nazwa legendarnego napierśnika brzmi dość znajomo, ale prawdziwy kąsek czeka w jego krótkim opisie. Autorzy polskiej wersji językowej postanowili zaszyć w nim słowa odwołujące się do aż dziewięciu rodzimych gier! Jeśli macie ochotę, możecie spróbować rozszyfrować je samodzielnie, w przypadku problemów podajemy Wam ich listę na tacy: Anomaly, Lords of the Fallen, Shadow Warrior, Enemy Front, Zniknięcie Ethana Cartera, Get Even, Call of Juarez, Here Be Dragons oraz Dying Light. Drugi easter egg związany jest z postacią Ducha Krowiego Króla, który pojawia się zarówno w podstawowej wersji gry, jak i w dodatku Reaper of Souls. W obu przypadkach zjawa przemawia głosem Piotra Fronczewskiego, ale tylko w rozszerzeniu wypowiada ona kultową frazę „Przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę” z gry Baldur’s Gate. Jak nietrudno się domyślić, aktor nagrywał dialogi do obu produkcji, co ciekawe, w oryginalnej anglojęzycznej wersji RoS o zbieraniu drużyny w ogóle nie ma mowy.

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Który z wymienionych w tekście easter eggów podoba Ci się najbardziej?

Scena z Resident Evil w The Evil Within
1,4%
Jedno jądro Hitlera w Sniper Elite III: Afrika
6,5%
Wrzód z gry Gothic w trzecim Risenie
5,8%
Powiązanie gry Watch Dogs z serią Assassin's Creed
8,3%
Odwołania do innych gier Bethesdy w nowym Wolfensteinie
3,8%
Ukryte zakończenie w grze Far Cry 4
65,9%
Polskie niespodzianki w Diablo III
4,2%
Plants vs. Zombies w grze Dragon Age: Inkwizycja
4,2%
Zobacz inne ankiety