Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 23 czerwca 2014, 13:19

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Co teraz tworzy Rockstar? GTA VI, Red Dead 3, a może Manhunt 3?

Konwersja Red Dead Redemption na pecety, kolejne Grand Theft Auto, nowy Manhunt, a może zupełnie nowa marka – przyglądamy się, nad czym może teraz pracować Rockstar Games.

Rockstar Games to jedna z tych firm, które przez lata zaskarbiły sobie pełne zaufanie graczy. Za co by się nie zabrali, efekt końcowy zawsze jest w najgorszym wypadku dobry, a w najlepszym rewolucjonizuje branżę. Właśnie im zawdzięczamy to, że dzisiaj niemal każda wysokobudżetowa produkcja kusi otwartym światem; to oni udowodnili, że Dziki Zachód i szkoła mogą być perfekcyjnym miejscem do osadzenia akcji wysokobudżetowej gry; to dzięki nim staruszek Max ponownie wpadł w nałóg faszerowania się środkami przeciwbólowymi. Wreszcie – to ich Grand Theft Auto V zgarnęło niedawno większość nagród dla najlepszej gry roku.

Ciężko więc dziwić się, że wszyscy z wielkim zainteresowaniem wyczekują wieści o tym, co teraz robi osławione studio. A w zasadzie studia, bo pod egidą żółtego logotypu z R i gwiazdką w środku skrywa się aż osiem zespołów programistycznych rozrzuconych po całym świecie. Od targów E3 wiemy, że jednym z projektów studia jest konwersja GTA V na PC, PlayStation 4 i Xbox One, ale co jeszcze może skrywać w rękawie Rockstar? Niedaleka przyszłość pewnie rzuci nieco światła na tę kwestię, póki co zaś możemy na podstawie dotychczasowej historii i strzępów informacji spróbować odgadnąć, nad czym mogą pracować „gwiazdy rocka”.

TWOIM ZDANIEM

Jaką grę firma Rockstar powinna stworzyć w pierwszej kolejności?

Grand Theft Auto VI
53,7%
Red Dead 3
19,7%
Max Payne 4
10,8%
Manhunt 3
6,3%
Bully 2
4,1%
L.A. Noire 2
3,5%
Midnight Club 5
1%
Agent
1%
Zobacz inne ankiety