Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 21 czerwca 2014, 13:00

autor: Pawlik

Nadużywający sarkazmu geek, miłośnik siłowni i rysownik komiksowych pasków.

Najciekawsze postacie snajperów w grach wideo

Jest coś w rzemiośle snajpera, co działa na wyobraźnię. Opanowanie, precyzja, pewna ręka - kto grał kiedyś w Battlefielda, ten wie, że nie jest to lekki kawałek chleba. Przyglądamy się tym strzelcom z gier, którzy są prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Snajper niejedno ma imię. Poważnie – John, Francis, Karl… to już przynajmniej trzy imiona. A kolejne poznacie podczas lektury niniejszego artykułu. Zebraliśmy naszym zdaniem najznamienitszych snajperów w historii gier wideo, wśród których nie zabraknie przedstawicieli zróżnicowanych gatunków cyfrowych produkcji. Jest sieciowy shooter, militarna strategia, kultowa skradanka, a nawet wirtualna space-opera – a każdy ich bohater jest wyjątkowo cierpliwą, precyzyjną i… postrzeloną postacią. Premiera Sniper Elite III: Afrika oraz ogłoszenie mobilnego Hitman: Sniper to idealna okazja do tego, by je ze sobą zestawić i zaprezentować Wam ich profile. Co prawda nie wszyscy nasi „snajperzy” posługują się karabinami snajperskimi per se, ale wyjątkowo wprawne łapki i sokole oko są czasem dużo istotniejszą domeną strzelca wyborowego, niż pukawka z doczepioną lunetą. Jeśli nie zgadzacie się z naszymi wyborami, albo macie swoich prywatnych kandydatów na naszą listę, wpisujcie ich imiona (najlepiej z drobnym wyjaśnieniem) w panelu komentarzy. A co tam, strzelcie sobie po jednym!

10 słynnych postaci z gier, które... nie wypowiedziały ani słowa
10 słynnych postaci z gier, które... nie wypowiedziały ani słowa

Czasem nie potrzeba słów, by zrobić piorunujące wrażenie. Choć niemy bohater w grze to ryzykowny manewr, zdarzają się zapadające w pamięć wyjątki. Oto najbardziej charyzmatyczni milczący protagoniści w grach.