Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Dark Souls II Publicystyka

Publicystyka 6 czerwca 2014, 13:17

autor: chaostheory

Dark Souls II - jak laptopy dla graczy MSI poradzą sobie z hitem tego roku

Postanowiliśmy sprawdzić jak kilka modeli laptopów dla graczy firmy MSI poradzi sobie z obsługą tegorocznych przebojów. Na pierwszy ogień poszedł hit początku tego roku, czyli Dark Souls II.

Czasy, w których komputery do gier kojarzyły się z wielką metalową bryłą metalu pod biurkiem powoli odchodzą do historii. Wraz z postępem technologicznym i zmieniającymi się potrzebami rynku coraz częściej sięgamy do małych, specjalnie zaprojektowanych laptopów gamingowych. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić, jak najnowsze tego typu urządzenia faktycznie sprawdzą się w tegorocznych hitach.

Spośród szerokiej gamy modeli dostępnych na rynku zdecydowaliśmy się na testy kilku maszyn należących do linii laptopów dla graczy firmy MSI. Nie tylko wyposażono je w bardzo wydajne procesory czy karty graficzne, ale dodatkowo zadbano o szereg tzw. „polepszaczy życia gracza”, jak podświetlane klawiatury, dobrej jakości głośniki i karty dźwiękowe czy oprogramowanie do streamingu i programowania poszczególnych klawiszy (czyli coś szczególnie przydatnego dla fanów MMO). W niniejszym artykule pokażemy jak jeden z największych hitów początku tego roku, Dark Souls II, działa na takich maszynach, jak: MSI GS60 Ghost Pro, MSI GE60 2PE Apache Pro, MSI GT60 2PE Dominator Pro, MSI GX70 Destroyer oraz MSI GT70 2PE Dominator Pro. Testy kolejnych gier będą pojawiały się na naszych łamach cyklicznie do końca bieżącego roku.

Dark Souls II

Dark Souls II to najnowsza, trzecioosobowa gra RPG studia From Software. W produkcji kierujemy losami bohatera, który, przychodząc przez kolejne poziomy gry, stara się odszukać lekarstwo na klątwę, która została na niego rzucona. Druga część Dark Souls została znacznie rozbudowana w porównaniu do pierwowzoru, a ze względu na skomplikowany system walki gracze okrzyknęli ją jedną z trudniejszych do opanowania produkcji - nawet starcie ze zwykłym przeciwnikiem może zakończyć się śmiercią bohatera. Biorąc pod uwagę ten czynnik, tym bardziej nie chcemy, aby podczas gry po prostu przeszkodził nam sprzęt – zbyt mała płynność animacji podczas walki na pewno nie wpłynie pozytywnie na rozgrywkę. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie: jak pięć powyższych laptopów gamingowych MSI radzi sobie z Dark Souls II?

Rekomendowana przez producenta konfiguracja sprzętowa:

  1. Core i3 3.10 GHz,
  2. 4 GB RAM,
  3. karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 465 lub lepsza).

Patrząc na wymagania oficjalne, sprzęt jakim dysponujemy powinien poradzić sobie z Dark Souls II bezproblemowo, aczkolwiek nieraz przekonaliśmy się, że nawet posiadając komputer o lepszych parametrach niż rekomendowane przez producenta, gra potrafi ostro ściąć czy mieć problemy z ilością generowanych klatek.

Przy okazji warto też wspomnieć, że osiągi testowanych maszyn mogą zostać ograniczone, bo gra posiada wbudowaną blokadę ilości wyświetlanych klatek i ujrzymy maksymalnie 60 klatek na sekundę.

Metodologia testów

W grze przeprowadziliśmy 60-sekundowe testy wydajności wykonane za pomocą programu Fraps w ustalonym, powtarzalnym miejscu testowym.

Użyte sterowniki:

  1. GeForce 337.88 WHQL dla GS60 Ghost Pro, GE60 2PE Apache Pro, GT60 2PE Dominator Pro, GT70 2PE Dominator Pro.
  2. AMD Catalyst 14.6 beta dla GX70 Destroyer.
Dark Souls II

Dark Souls II