Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 19 kwietnia 2014, 13:00

autor: Pawlik

Nadużywający sarkazmu geek, miłośnik siłowni i rysownik komiksowych pasków.

Najlepsze i najgorsze gry ze Spider-Manem

Premiera nowego filmu z Człowiekiem Pająkiem już za pasem. Z tej okazji odkopaliśmy gry z Peterem Parkerem w roli głównej. Które tytuły przetrwały próbę czasu, a które powinny zostać zapomniane na wieki?

5 najgorszych gier ze Spider-Manem

Spider-Man 3: The Game

Niezależnie od tego, jak dobrą robotę wykonuje się w danym momencie, zawsze prędzej czy później nastaną "nowe czasy", które będą wymagały dostosowania się do świeżych wytycznych. Gry Spider-Man 2 oraz Ultimate Spider-Man mężnie królowały na konsolach szóstej generacji, wyznaczając drogę poszukującym własnej tożsamości pokrewnym produkcjom, ale nadeszła w końcu era bezwzględnych next-genów. "Cóż zrobić, trzeba zakasać rękawy i ponownie udowodnić, że król jest tylko jeden" - pomyśleli twórcy z Treyarch i wraz z dwoma innymi deweloperami uczcili premierę filmu Spider-Man 3 kilkoma egranizacjami pod tym samym tytułem. Jak głosi stare polskie porzekadło, "gdzie kucharek sześć, tam pająk ceruje powietrze"... czy coś w tę deseń. Wyszło jak wyszło - wersja gry na konsole nowej generacji nie urzekała ani koślawą oprawą doprawioną nieokiełznaną pracą kamery, ani chaotycznym wyważeniem rozgrywki i próbą zainicjowania zagmatwanych sekwencji QTE, zaś jej konwersja na PC raziła marną optymalizacją, znacznie zawyżającą wymagania sprzętowe. Starsze maszynki do grania otrzymały zaś wykastrowaną do granic przyzwoitości edycję gry, autorstwa... studia Beenox. Cóż, w końcu trzeba od czegoś zacząć.

Recenzja filmu Spider-Man: Daleko od domu – piękny krajobraz po bitwie
Recenzja filmu Spider-Man: Daleko od domu – piękny krajobraz po bitwie

Nowy odcinek przygód Spider-Mana potyka się kilka razy na początku, ale gdy fabuła nabiera rumieńców, produkcja zmienia się nie do poznania i wyrasta na godną kontynuację świetnego Homecoming.