Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 19 kwietnia 2014, 13:00

autor: Pawlik

Nadużywający sarkazmu geek, miłośnik siłowni i rysownik komiksowych pasków.

Najlepsze i najgorsze gry ze Spider-Manem

Premiera nowego filmu z Człowiekiem Pająkiem już za pasem. Z tej okazji odkopaliśmy gry z Peterem Parkerem w roli głównej. Które tytuły przetrwały próbę czasu, a które powinny zostać zapomniane na wieki?

5 najlepszych gier ze Spider-Manem

Spider-Man: Web of Shadows

Przed Wami jedna z tych gier, które w dniu premiery muszą z kamienną miną znosić cęgi od zawziętych krytyków, by po latach udowodnić swoją wartość, nie posiłkując się wcale potęgą nostalgii. Dzieło Treyarch to prawdziwa paleta pozytywnych niuansów, począwszy od nieustannie ewoluującego i żyjącego własnym życiem Manhattanu, atrakcyjnie wyważonego systemu walki (z możliwością ujeżdżania przeciwnika niczym mięsną deskorolkę), przez liczne gościnne występy komiksowych postaci pokroju Wolverine'a i Luke'a Cage'a, a skończywszy na oferującym zupełnie nowe możliwości w kwestii rozgrywki smolistym kostiumie symbionta. Jeśli ktoś nie miał jeszcze styczności z przygodami Petera Parkera rozgrywającymi się w wirtualnym Nowym Jorku, a jego sprzęt ma problem z udźwignięciem The Amazing Spider-Man z 2012 roku, Web of Shadows stanowi godną marki wizytówkę gier o Człowieku Pająku. Główny bohater ma co prawda wyjątkowo irytujący głos za sprawą koszmarnego dubbingu, a niektóre zadania ograniczają się do formuły "przynieś-podaj-pozamiataj", ale to tylko łyżka dziegciu w beczce słodziutkiego miodu.

Recenzja filmu Spider-Man: Daleko od domu – piękny krajobraz po bitwie
Recenzja filmu Spider-Man: Daleko od domu – piękny krajobraz po bitwie

Nowy odcinek przygód Spider-Mana potyka się kilka razy na początku, ale gdy fabuła nabiera rumieńców, produkcja zmienia się nie do poznania i wyrasta na godną kontynuację świetnego Homecoming.