Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Fire Emblem: Radiant Dawn Wii

Fire Emblem: Goddess of Dawn to kolejna gra cRPG z elementami strategicznymi, należąca do popularnej serii. Niniejszy tytuł przygotowano z myślą o posiadaczach konsoli Wii. Niemniej jednak developerzy nie wykorzystali wszystkich możliwości, oferowanych przez ową platformę. Sterowanie odbywa się tu przy użyciu klasycznego kontrolera dla Wii.

RPG, jRPG.

Fire Emblem: Radiant Dawn - screen - 2009-12-09 - 174495Fire Emblem: Radiant Dawn - screen - 2009-12-09 - 174494Fire Emblem: Radiant Dawn - screen - 2009-12-09 - 174493Fire Emblem: Radiant Dawn - screen - 2009-12-09 - 174492Fire Emblem: Radiant Dawn - screen - 2009-12-09 - 174491Fire Emblem: Radiant Dawn - screen - 2009-12-09 - 174490Fire Emblem: Radiant Dawn - screen - 2009-12-09 - 174489Fire Emblem: Radiant Dawn - screen - 2009-12-09 - 174488Fire Emblem: Radiant Dawn - screen - 2009-12-09 - 174487

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Fire Emblem: Radiant Dawn | Wii

22lutego2007

Nintendo Wii
Okładka Fire Emblem: Radiant Dawn (Wii)
Fire Emblem: Radiant Dawn

Fire Emblem: Goddess of Dawn to kolejna gra cRPG z elementami strategicznymi, należąca do popularnej serii. Niniejszy tytuł przygotowano z myślą o posiadaczach konsoli Wii. Niemniej jednak developerzy nie wykorzystali wszystkich możliwości, oferowanych przez ową platformę. Sterowanie odbywa się tu przy użyciu klasycznego kontrolera dla Wii. Akcja ma miejsce trzy lata po wydarzeniach, znanych z Fire Emblem: Path of Radiance. Pomimo tego, że wielka wojna pomiędzy królestwem Daein a Crimea zakończyła się, to i tak mieszkańcy tej drugiej krainy nadal żyją w strachu.

Główną postacią opowieści jest łotr imieniem Sothe i jego kompanka Micaiah – białowłosa czarodziejka. Oboje należą do grupy, która obrała sobie za cel pomoc ludziom, żyjącym w Daein. Bohaterowie zostali opatrzeni skrupulatnymi statystykami – w miarę zaliczania kolejnych partii zabawy rozwija się poszczególne zdolności i nabywa punkty doświadczenia. Ponadto poszczególne postaci dysponują różnymi umiejętnościami z zakresu walki i magii.

Początkowo staje się do kilku prostych bitew z niewielka ilością stosunkowo słabych przeciwników. Ma to na celu zapoznanie gracza z zasadami, panującymi na polu walki i pozwolenie mu na zaaklimatyzowanie się w wirtualnym świecie. Zabawa przede wszystkim opiera się na tworzeniu strategii, wobec czego niezbędne jest poznanie umiejętności, posiadanymi przez każdą postać w sterowanej drużynie. Warto również dowiedzieć się co nieco o mocnych i słabych stronach oponentów.

W dalszym etapie przechodzi się do rozgrywki właściwej, gdzie nieprzyjaciele dysponują potężną siłą i niejednokrotnie przewyższają użytkownika pod względem liczebności. Często zdarza się tak, że członkowie drużyny giną w trakcie starcia – oznacza to, że do jej szeregów należy zwerbować nowe osoby. Potyczki toczą się w stosunkowo niewielkich lokacjach – między domostwami jakiejś wsi, na leśnej polanie, we wnętrzu gmachu i w wielu innych miejscach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wykorzystuje: Classic Controller

Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG
Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG

wiadomość17 lipca 2013

Wspaniały gatunek taktycznych RPGów zniknął praktycznie zupełnie z konsol stacjonarnych. Dlaczego? I czy gry niezależne mogą temu zaradzić?

Nintendo wprowadzi płatne DLC w grze Fire Emblem: Awakening na konsolę 3DS
Nintendo wprowadzi płatne DLC w grze Fire Emblem: Awakening na konsolę 3DS

wiadomość28 grudnia 2011

Firma Nintendo planuje wprowadzenie płatnej zawartości w grach na konsole 3DS oraz Wii-U. Pierwszym tytułem ma być zapowiadana na kwiecień produkcja z gatunku taktycznych jRPG Fire Emblem: Awakening.

Seria Fire Emblem wykorzysta sieciowe możliwości Wii

wiadomość16 kwietnia 2007

Przedstawiciele studia Intelligent Games, autorzy serii strategii turowych pod tytułem Fire Emblem ujawnili dzisiaj, że kolejna część ich sagi w wersji na Wii wykorzysta sieciowe walory tejże konsoli. Tym samym właściciele next-gena Nintendo dołączą do swych kolegów posiadających GameBoy’a Advance i również będą mogli cieszyć się rozgrywką w trybie multiplayer.

Najnowsza odsłona Fire Emblem nie wykorzysta właściwości Wiimote'a?
Najnowsza odsłona Fire Emblem nie wykorzysta właściwości Wiimote'a?

wiadomość6 listopada 2006

O tym, że Nintendo planuje wydanie nowej odsłony serii Fire Emblem na konsolę Wii dowiedzieliśmy się w maju, w trakcie konferencji japońskiej firmy zorganizowanej w ramach targów E3. Całkiem niedawno opublikowane zostały nowe, całkiem zaskakujące informacje na jej temat.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
23.03.2010 17:25
😜
wojtul
52
Generał

Fajnie wygląda...

01.05.2010 10:59
odpowiedz
magik603
32
Konsul

O LOL. To ta gra tez na WII jest?
Obczajcie sobie to samo na GameCube. TEN KLIMAT. http://www.youtube.com/watch?v=nLNST2s4p8s
To bedzie pierwsza gra którą zemuluje z GC na moim WII