Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Finding Nemo XBOX

Nieskomplikowana gra zręcznościowo-przygodowa, nawiązująca do słynnego filmu animowanego z 2003 roku. Młody gracz ma do pokonania 15 niezbyt rozbudowanych poziomów, może również brać udział w wyjątkowo urozmaiconych mini-zabawach.

Zręcznościowe.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Finding Nemo | XBOX

9maja2003

Microsoft Xbox
Okładka Finding Nemo (XBOX)
Finding Nemo

Finding Nemo to wyjątkowo prosta w obsłudze pozycja, stworzona w głównej mierze z myślą o najmłodszych posiadaczach konsol nowej generacji. Opisywana gra bezpośrednio bazuje na wyprodukowanym w 2003 roku przez Walt Disney Studios oraz Pixar Animations słynnym filmie animowanym. W trakcie zabawy spotykamy znane postaci, odwiedzamy również wiele ciekawych miejsc. Motywy rodem z platformówek są w omawianej produkcji najistotniejszym elementem rozgrywki, nie zabrakło też jednak cech znanych dotąd z mniej skomplikowanych przygodówek. Gra ukazała się na wszystkie konsole nowej generacji. Poszczególne wersje Finding Nemo prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania.

Gracz może wybierać pomiędzy trzema głównymi postaciami występującymi w filmie. Są to Marlin, Dora oraz tytułowy Nemo. Przygotowana przez producentów gry kampania singleplayer składa się z piętnastu niezbyt rozbudowanych poziomów. Gra jest w stu procentach liniowa, do celu zawsze prowadzi wyłącznie jedna ścieżka. Sterowana przez gracza postać musi przede wszystkim uważać na rozmieszczone po całej okolicy pułapki oraz wrogo nastawione istoty (głównie rekiny). Poziom trudności zabawy nie został jednak ustalony na zbyt wysokim pułapie. W miarę rozwoju gry spotykamy inne postaci znane z kinowej edycji Finding Nemo (między innymi Bruce’a). Mogą one służyć dodatkową radą bądź też bezpośrednio pomóc grającemu w wykonaniu trudniejszych zadań. Dodatkowym atutem opisywanej zręcznościówki jest cała masa wbudowanych mini-gier. Element ten ma zdecydowany wpływ na urozmaicenie przebiegu całej zabawy.

Na uznanie zasługuje szczegółowa oprawa graficzna opisywanej gry. Gracz porusza się po ładnie wykonanych i zróżnicowanych planszach. Warto również dodać, iż w opisywanej zręcznościówce zawarto kilkanaście scenek przerywnikowych stanowiących wybrane urywki kinowej produkcji. Finding Nemo nie jest jednak zbyt długi. Gra nie posiada też żadnych trybów wieloosobowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Finding Nemo

Klasyfikacja PEGI Finding Nemo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
THQ oraz Pixar Animations, czyli o tym, jak współpraca kwitnie

wiadomość6 sierpnia 2004

Po olbrzymim, komercyjnym sukcesie filmu "Gdzie jest Nemo" oraz gry video bazującej fabularnie na kinowym pierwowzorze (86% i Rekomendacja GRY-OnLine), włodarze firm: Pixar Animations oraz THQ doszli do wniosku, że głupotą byłoby przerywać tak świetnie trwającą współpracę i podpisali kolejną umowę, na mocy której ten drugi podmiot zajmie się przygotowaniem nowych tytułów elektroniczno-rozrywkowych opartych o cztery nadchodzące obrazy studia Pixar.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz