Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Fantastic 4 GameCube

Fantasic Four to gra z gatunku action/adventure, która nawiązuje zarówno do opublikowanego w 2005 roku filmu pod tym samym tytułem, jak i serii komiksów, od prawie pięćdziesięciu lat goszczącej na amerykańskim rynku.

RPG, filmy, komiksy, Marvel Comics, RPG akcji, superbohaterowie, TPP.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Fantastic 4 | GCN

28czerwca2005

Nintendo GameCube
Okładka Fantastic 4 (GCN)
Fantastic 4

Fantasic Four to gra akcji/TPP z elementami przygodowymi, która traktuje o losach popularnego, tytułowego zespołu superbohaterów. Całość powstała w nawiązaniu do filmu kinowego z 2005 roku, jak również jednej z najstarszych komiksowych serii Marvela (prawie pięćdziesiąt lat obecności na amerykańskim rynku).

Grupa głównych bohaterów zyskała swoje supermoce na skutek prześwietlenia ich gwiezdnego statku promieniami kosmicznymi nieznanego pochodzenia (wszyscy członkowie drużyny wracali z ważnej misji naukowej). Dzięki napromieniowaniu, Reed Richards, znany także jako Mr. Fantastic, może rozciągać własne ciało w praktycznie dowolny sposób, Sue Storm (Invisible Woman) posiada umiejętność wytwarzania pól siłowych oraz może stać się niewidzialną na wybrany okres czasu, Johnny Storm (The Human Torch) manipuluje ogniem, okrywając nim swoje ciało, natomiast skóra Bena Grimma na skutek wspomnianego wydarzenia stała się twarda jak głaz, dzięki czemu posiada on również ponadludzką siłę. Największym przeciwnikiem „Fantastycznej Czwórki” jest złowrogi Doctor Doom, który za wszelką cenę stara się zabić Reeda Richardsa oraz opanować Ziemię. Oprócz niego pojawiają się też takie czarne charaktery jak Annihilus, Diablo, czy Puppet Master.

Przez większą część rozgrywki, osoba zasiadająca przez telewizorem prowadzi jednego albo dwóch członków FF, likwidując przy tym zastępy oponentów - w niektórych misjach kontrolujemy nawet cały zespół. Siłę Bena Grimma wykorzystujemy do pojedynków z silniejszymi przeciwnikami oraz przenoszenia ciężkich przedmiotów. Reed nadaje się do walki w bliskiej odległości i może zmieniać części swojego ciała w użyteczne przedmioty. Johnny idealnie pasuje do ataków na odległość, miota kulami ognia czy wytwarza ogniową zaporę, natomiast Sue świetnie wypada w cichym i niespodziewanym pozbywaniu się oponentów (niewidzialność robi swoje), jak również może chronić całą grupę dzięki telekinetycznym barierom. Jak można wywnioskować z tego opisu, podczas zmagań konieczne jest sprawne posługiwanie się mocami poszczególnych postaci, jak również szybkie „przełączanie się” między nimi w odpowiednim czasie. Za zdobyte punkty rozwijamy zdolności wybranych herosów, czyniąc ich jeszcze silniejszymi. Oprócz opcji zabawy dla jednego gracza, program oferuje również dwuosobowy tryb kooperacji oraz możliwość toczenia pojedynków „jeden na jednego”, na kilkunastu specjalnie przygotowanych do tego arenach.

Oprawę audio-wizualną gry oparto o trójwymiarowy silnik graficzny. Świetnie i efektownie pokazano momenty wykorzystywania posiadanych mocy przez poszczególne postacie (rozciąganie się Reeda, czy bariera Sue), zadbano o płynną animację, jak również starannie opracowano modele postaci, przeciwników i otoczenia - w czasie przygody gracz trafia m.in. na orbitalną stację Dr Dooma. W tle zmagań przygrywa oczywiście klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena gry 7.2 / 10 na podstawie 35 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 5.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wykorzystuje: karta pamięci

Pierwsze screenshoty i trailer z Fantastic 4: Rise of the Silver Surfer
Pierwsze screenshoty i trailer z Fantastic 4: Rise of the Silver Surfer

wiadomość12 maja 2007

W zeszłym roku informowaliśmy was o tym, że powstanie kolejna gra traktująca o przygodach komiksowej Fantastycznej Czwórki, Fantastic 4: Rise of the Silver Surfer. Tytuł trafi do sklepów w tym samym czasie, kiedy na ekrany kin wejdzie film pod tym samym tytułem, czyli w czerwcu. Tymczasem twórcy gry opublikowali pierwsze screenshoty oraz trailer nadchodzącej produkcji.

Fantastyczna Czwórka powróci na rynek elektronicznej rozrywki
Fantastyczna Czwórka powróci na rynek elektronicznej rozrywki

wiadomość8 listopada 2006

Już w czerwcu przyszłego roku będziemy mogli uczestniczyć w nowych przygodach popularnej drużyny super-bohaterów – Fantastycznej Czwórki. Taką oto informację przekazał wczoraj światu koncern 2K Games, który pełni obowiązki wydawcy programu.

Poradnik: Fantastic 4

wiadomość28 lipca 2005

Poradnik do gry „Fantastic 4” zawiera opisy wszystkich misji, nawet tych dodatkowych, informacje o postaciach, wszelkie potrzebne wskazówki, lokalizacje ukrytych przedmiotów i to wszystko opatrzone screenami.

Fantastyczna Czwórka od wczoraj na rynku gier video
Fantastyczna Czwórka od wczoraj na rynku gier video

wiadomość29 czerwca 2005

Kilka dni przed planową premierą filmu Fantastic Four w Stanach Zjednoczonych, na rynku pojawiła się gra komputerowa pod tym samym tytułem. Przygotowany z myślą o użytkownikach najpopularniejszych platform sprzętowych program (PC, Xbox, PlayStation 2 oraz GameCube) już niedługo trafi także do Polski, a dokładnie 15 lipca bieżącego roku, o co postarała się firma LEM.

Aktorzy z filmu Fantastic Four wystąpią również w grze
Aktorzy z filmu Fantastic Four wystąpią również w grze

wiadomość19 maja 2005

Wczoraj zaprezentowaliśmy Wam relację z pokazu gry Fantastic Four na targach E3, przygotowaną przez naszych redakcyjnych kolegów. Dzisiaj mamy dla Was kolejne informacje z obozu firmy Marvel Studios nadzorującej prace nad wspomnianym wyżej produktem. Rzecz dotyczy aktorów występujących w filmie, którzy zarejestrują partie wokalne dla potrzeb gry.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz