Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Obduction PS4

Obduction to gra przygodowa FPP, w której trafiamy do dziwnej krainy na drugim końcu wszechświata i próbujemy odnaleźć drogę powrotną na Ziemię. Zabawa polega na eksplorowaniu trójwymiarowych lokacji i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe, crowdfunding, eksploracyjne, elementy logiczne, FPP, indie.

Obduction - screen - 2016-06-03 - 323032Obduction - screen - 2016-06-03 - 323031Obduction - screen - 2016-06-03 - 323030Obduction - screen - 2016-06-03 - 323029Obduction - screen - 2016-06-03 - 323028Obduction - screen - 2016-06-03 - 323027Obduction - screen - 2016-06-03 - 323026Obduction - screen - 2016-06-03 - 323025Obduction - screen - 2016-06-03 - 323024

Cyan Inc. | producent

Cyan Inc. | wydawca

Techland | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Obduction | PS4

29sierpnia2017

Sony PlayStation 4
Okładka Obduction (PS4)
Obduction

Obduction to trójwymiarowa przygodówka z widokiem ukazanym z perspektywy pierwszej osoby. Produkcję opracowało studio Cyan, znane z takich tytułów jak Myst, Riven: The Sequel to Myst czy Myst V: End of Ages. Projekt powstał jako duchowy spadkobierca tych pozycji.

Wcielamy się w bliżej nieokreślonego bohatera, który pewnej nocy natyka się na przedziwny organiczny artefakt zrzucony z nieba. Przedmiot ten porywa go i przerzuca do nieznanego świata. W tym momencie rozpoczyna się właściwa przygoda, podczas której samodzielnie będziemy musieli odkryć, w jakie dokładnie miejsce trafiliśmy oraz spróbować znaleźć drogę powrotną do domu. Twórcy przygotowali rozbudowaną warstwę fabularną, ale większość historii poznajemy nie oglądając scenki przerywnikowe, a eksplorując świat, czytając dzienniki oraz analizując otoczenie.

Gra powstała w oparciu o silnik Unreal Engine 4, który umożliwił twórcom wygenerowanie bogatych w detale oraz w dużym stopniu interaktywnych lokacji. Tak jak w serii Myst, otaczający gracza świat został starannie przygotowany. Kluczowym elementem zabawy jest powolne odkrywanie rządzących nim praw, a następnie wykorzystywanie tej wiedzy do pokonania licznych przeszkód. Podczas zabawy regularnie testowany jest nasz spryt i spostrzegawczość, więc w trakcie rozgrywki koncentrujemy się prawie wyłącznie na eksplorowaniu otoczenia oraz rozwiązywaniu zagadek. Łamigłówki oferują różny stopień trudności – od prostych, aż po prawdziwe wyzwania. Jednocześnie wszystkie są bardzo przemyślane. Gracz zawsze ma świadomość co musi osiągnąć i problemem może być jedynie wymyślenie sposobu na realizację tego celu.

Dzięki wykorzystaniu silnika Unreal Engine 4.0 Obduction oferuje bogatą w detale grafikę otoczenia oraz obcych ras. W grze pojawiają się również digitalizowani aktorzy - w tym jeden z braci Millerów, założcieli firmy Cyan - którzy wcielili się w mieszkańców miasteczka górniczego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Obduction

12+

Wykorzystuje: PlayStation Network

Premiera Obduction - nowej gry twórców serii Myst
Premiera Obduction - nowej gry twórców serii Myst

wiadomość24 sierpnia 2016

Po blisko trzech latach od zakończenia kampanii na Kickstarterze, bracia Rand i Robyn Miller wraz z resztą zespołu Cyan Worlds oddają w końcu w nasze ręce przygodówkę Obduction.

Wieści ze świata (Paradox / Steam Spy, ARK: Survival Evolved, LawBreakers, Obduction, CoD Black Ops III, Destiny) 3/6/2016
Wieści ze świata (Paradox / Steam Spy, ARK: Survival Evolved, LawBreakers, Obduction, CoD Black Ops III, Destiny) 3/6/2016

wiadomość3 czerwca 2016

Dziś piszemy o usunięciu statystyk gier firmy Paradox Interactive ze strony Steam Spy, licznych nowościach w ARK: Survival Evolved w patchu z okazji pierwszej rocznicy gry, przybliżonym terminie alfa-testów LawBreakers, dacie premiery Obduction, sprzedaży mapy The Giant do Call of Duty: Black Ops III i o terminie ujawnienia nowego dodatku do Destiny. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiera Obduction przesunięta na przyszły rok
Premiera Obduction przesunięta na przyszły rok

wiadomość22 października 2015

Zapowiadana na jesień tego roku premiera gry Obduction – przygodówki przygotowywanej przez studio Cyan, twórców Myst – została przesunięta na przyszły rok. Powodem opóźnienia jest wycofanie wydawcy, który miał wyłożyć dodatkowe fundusze na produkcję. Deweloperzy zapewniają jednak, że powstanie gry nie jest zagrożone.

Obduction - twórcom Myst udało się zebrać ponad 1,3 mln dolarów na nową przygodówkę
Obduction - twórcom Myst udało się zebrać ponad 1,3 mln dolarów na nową przygodówkę

wiadomość17 listopada 2013

Kickstarter gry Obduction, przygodówki tworzonej przez studio Cyan, dobiegł końca. Twórcom udało się pozyskać ponad 1,3 mln dolarów.

Obduction ufundowany – nowa przygodówka twórców Myst coraz bardziej realna
Obduction ufundowany – nowa przygodówka twórców Myst coraz bardziej realna

wiadomość14 listopada 2013

Kilkadziesiąt godzin przed końcem akcji na Kickstarterze udało się ufundować Obduction, czyli nową grę przygodową ojców cyklu Myst. Wciąż istnieje szansa, że twórcom uda się zgromadzić dodatkową sumę, potrzebną na implementację wsparcia dla okularów Oculus Rift VR.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
20.07.2017 10:53
👍
.Calypso.
10
Legionista

Jedna z piękniejszych, świetnie zrealizowanych gier w jakie miałam przyjemność zagrać.

18.12.2017 15:48
odpowiedz
hukkk
11
Legionista

Jak dla mnie średnia gra, żałuje tego zakupu z ps store, mam ją na głównym swoim koncie, więc nie bardzo mogę ją wystawić na allegro, trudno się mówi. Ta gra jest arcytrudna, chylę czoła przed tymi, którzy przeszli ją nie zaglądając ani razu do poradnika.