Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

The Day After: Origins PC

Gra akcji z otwartym światem, w której gracz staje przed koniecznością przetrwania w nowej rzeczywistości – miasteczko Grayfox Hill zostało bowiem objęte kwarantanną po tym, jak jego mieszkańcy padli ofiarą tajemniczego wirusa zmieniającego ich w prymitywne istoty. Ważną rolę odgrywa tu eksploracja oddanych do naszej dyspozycji terenów oraz walka z oponentami – sukces w kolejnych starciach gwarantuje nam stosowanie nieszablonowych rozwiązań. Całość zwraca uwagę za sprawą przyjemnej dla oka oprawy graficznej, opracowanej w oparciu o technologię Unreal Engine 4.

Akcji, indie, kooperacja, multiplayer, postapokalipsa, sandbox, TPP.

The Day After: Origins - screen - 2017-05-19 - 345756The Day After: Origins - screen - 2017-05-19 - 345755The Day After: Origins - screen - 2017-05-19 - 345754The Day After: Origins - screen - 2017-05-19 - 345753The Day After: Origins - screen - 2017-05-19 - 345752The Day After: Origins - screen - 2017-05-19 - 345751

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry The Day After: Origins | PC

Prace nad grą The Day After: Origins na PC zostały wstrzymane i nie będą kontynuowane

PC Windows
Okładka The Day After: Origins (PC)
The Day After: Origins

The Day After: Origins jest grą akcji z otwartym światem, opracowaną przez niezależne kanadyjskie studio Coconut Games. W portfolio tego zespołu można znaleźć zarówno produkcje tworzone z myślą o platformach stacjonarnych (Magnet Knights), jak i tytuły przeznaczone na urządzenia mobilne (Sift Heads, Gravinaytor).

Fabuła

The Day After: Origins przenosi gracza do Grayfox Hill, czyli niewielkiego, górniczego miasteczka ulokowanego w Ameryce Północnej. Po tym, jak mieszkańcy tej malowniczej okolicy padli ofiarą nieznanego wirusa zmieniającego ich w niebezpieczne, prymitywne istoty, teren został oddzielony od reszty świata i objęty kwarantanną. Główny bohater, Noah Byers, stara się przetrwać w niegościnnej rzeczywistości, stawiając czoła nie tylko szeregowi nowych problemów, lecz także nierozwiązanym sprawom z przeszłości.

Opowieść ma nieliniowy przebieg, a nad poczynaniami protagonisty czuwa system karmy odzwierciedlającej podejmowane przez niego decyzje.

Mechanika

W The Day After: Origins akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy eksplorujemy strefę kwarantanny, na którą składa się zarówno opuszczona zabudowa, jak i tereny leśne oraz przyprawiające o dreszcze korytarze kopalni. Istotnym elementem rozgrywki jest walka z przeciwnikami – tak zwani Outbursters mogą być zainfekowani w różnym stopniu, co determinuje ich cechy bojowe. Na domiar złego oponenci potrafią zaadaptować się do warunków panujących na polu walki, co sprawia, że są w stanie szybko uodpornić się na taktykę stosowaną przez bohatera. Kluczem do sukcesu jest zatem korzystanie z niekonwencjonalnych rozwiązań – Noah robi użytek z broni białej i palnej, a dodatkowo naboje do pistoletów, strzelb i karabinów może pokrywać rozmaitymi substancjami wzbogacającymi ich działanie o dodatkowe efekty.

Tryby gry

Wydane na platformę PC Windows The Day After: Origins pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w trybie współpracy w towarzystwie drugiego gracza. Co ciekawe, decyzje podejmowane w toku przygody możemy porównać z wyborami dokonanymi przez społeczność skupioną wokół gry. Dopełnieniem tego wszystkiego są specjalne wyzwania – osiągniętymi przez siebie wynikami możemy pochwalić się na internetowych tablicach rekordów.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna The Day After: Origins może się podobać. Pomimo że modele postaci prezentują się tylko przyzwoicie, przyjemnie wygląda bujna roślinność porastająca tereny Grayfox Hill. Uwagę zwraca również realistyczne oświetlenie oraz pełne detali wnętrza budynków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do The Day After: Origins

Wymagania wiekowe The Day After: Origins

18+

16 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

bonio78

KapsoN00

CPB

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.03.2018 23:37
Draugnimir
61
BOY!

GRYOnline.plRedakcja

Gra nieoczekiwanie zniknęła ze Steama - po zaledwie trzech miesiącach we Wczesnym Dostępie. Jej oficjalna strona i konta w mediach społecznościowych też uległy kasacji. Wszystko wskazuje na to, że studio Coconut znienacka zbankrutowało i po cichu zwinęło cały interes.