Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Green Ninja: Year of the Frog iOS

Niecodzienna gra logiczna, w której wcielamy się w żabę potrafiącą sadzić potężne kopniaki. Naszym zadaniem jest pomóc jej zemścić się na złych wojownikach ninja, którzy pojmali i chcieli upiec na ogniu naszą podopieczną.

Logiczne, 2D, ninja, indie.

Green Ninja: Year of the Frog - screen - 2015-06-22 - 302461Green Ninja: Year of the Frog - screen - 2015-06-22 - 302460Green Ninja: Year of the Frog - screen - 2015-06-22 - 302459Green Ninja: Year of the Frog - screen - 2015-06-22 - 302458

Nitrome | producent

Nitrome | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Green Ninja: Year of the Frog | iOS

10czerwca2015

10czerwca2015

App Store

Apple iOS
Okładka Green Ninja: Year of the Frog (iOS)
Green Ninja: Year of the Frog

Green Ninja: Year of the Frog na iOS to kolejna produkcja stworzona przez studio Nitrome, znane z takich tytułów jak Cooped Up, Silly Sausage in Meat Land, Platform Panic czy też Roller Polar.

Historia opowiedziana w grze skupia się na przedstawieniu losów walecznej żaby, która została porwana przez wojowników ninja. Ich celem było oczywiście zdobycie pożywienia, ale nie wiedzieli w co tak naprawdę się pakują. Już na początku przygody okazuje się bowiem, że żaba jest mistrzem karate, który jednym kopniakiem kładzie na ziemię największych twardzieli.

Rozgrywka wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z grą akcji, gdyż Green Ninja: Year of the Frog to produkcja logiczna, w której naszym celem nie jest walka z ninja, lecz doprowadzenie żaby do kontaktu z chowającymi się przeciwnikami. Dzięki temu zielona bohaterka może sama zadać cios delikwentowi, zasadzając mu soczystego kopniaka.

Niestety nasza podopieczna jest dość niemrawa i nie potrafi poruszać się w normalny sposób. Wskazując palcem kierunek (linie proste w pionie i poziomie), sprawiamy, że żabka wyskakuje w powietrze i leci z uniesioną nogą, gotowa do zadania ciosu. Jeżeli uderzy w przeciwnika, to wypada on z gry. Jeśli trafimy w ścianę, to się do niej przyczepimy. Z koeli jeżeli uderzymy w złoto to spadniemy na dół. Do tego dochodzą jeszcze różnego rodzaju zapadnie, lawa czyhająca na nas na dole planszy itd. Celem rozgrywki jest kopnięcie wszystkich wojowników ninja na każdym poziomie w jak najmniejszej liczbie ruchów.

Całości dopełnia zabawna, dwuwymiarowa oprawa graficzna, która może i nie powala na kolana, ale podczas rozgrywki sprawdza się idealnie.

Minirecenzja Green Ninja: Year of the Frog – wojownicza gra logiczna

PLUSY:
  1. Żaba rozdająca soczyste kopniaki przeciwnikom głównym bohaterem gry;
  2. Ciekawe i zróżnicowane zagadki nie pozwalają się nudzić;
  3. Produkcja idealna zarówno na krótkie, jak i na długie sesje.
MINUSY:
  1. Niewielka liczba poziomów, przez co rozgrywka szybko się kończy.

W historii branży gier wideo, żaby znające sztuki walki nie są niczym nowym. Już w 1991 roku na rynku ukazała się pierwsza część Battletoads – słynnej serii produkcji z gatunku beat'em up od studia Rare. Green Ninja: Year of the Frog wyprodukowane przez ekipę Nitrome nie należy do tego samego gatunku, ale głównym bohaterem również jest wspomniany na początku tekstu płaz, który do perfekcji opanował sztukę kopania.

Zabawa rozpoczyna się w momencie, gdy naszemu podopiecznemu udaje się wyrwać z uwięzi i skopać tyłki kilku porywaczy. Następnie rozpoczyna się właściwa rozgrywka, która nie ma jednak z walką zbyt wiele wspólnego. Owszem, zadaniem gracza na każdym poziomie jest pokonanie wszystkich wrogów, ale na zadawane ciosy nie mamy żadnego wpływu. To jednak od nas zależy, czy „karatece” uda się dotrzeć do wroga, co nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Żaba, jak to żaba, porusza się skacząc. Nasza podopieczna potrafi to jednak robić tylko w linii prostej – zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że zielony płaz zatrzymuje się jedynie w momencie, gdy trafi na jakąś przeszkodę, np. murek. W związku z tym rozgrywka polega przede wszystkim na główkowaniu, zwłaszcza, że z biegiem czasu do zabawy zaczynają wkraczać elementy otoczenia od których się odbijamy, drzwi otwierane tylko z jednej strony, przeciwnicy strzelający z laserów i nie tylko. Krótko pisząc, nie dajcie się zwieść prostym założeniom, gdyż rozgrywka zapewnia spore wyzwanie, ale i równie dużą satysfakcję z pokonania trudnego poziomu.

Green Ninja: Year of the Frog raczej nie wejdzie do grona mobilnych klasyków, ale to i tak świetna propozycja dla miłośników logicznych tytułów, którzy szukają czegoś innego, niż kolejnego klona Cut the Rope czy Threes!.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Green Ninja: Year of the Frog

Wymagania wiekowe Green Ninja: Year of the Frog

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Żabia perełka tygodnia - Green Ninja: Year of the Frog
Żabia perełka tygodnia - Green Ninja: Year of the Frog

wiadomość13 czerwca 2015

W kolejnej perełce tygodnia mierzymy się z żabą, której kopniaki zawstydziłyby samego Bruce'a Lee. Poznajcie Green Ninja: Year of the Frog – nową produkcję twórców Gunbrick i Endless Doves.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz