Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Re-Volt Classic Android

Mobilny remake zwariowanej gry wyścigowej studia Acclaim, która ukazała się w 1999 roku na PC i ówczesnych konsolach. W grze przejmujemy kontrolę nad zdalnie sterowanymi modelami samochodów i uczestniczymy w wyścigowych zmaganiach, rozgrywających się w tak nietypowych sceneriach, jak ogrody, dachy i wnętrza domów, parki, muzeum, wnętrze supermarketu, a nawet pokład statku.

Wyścigi, samochodowe, multiplayer, podzielony/wspólny ekran.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Re-Volt Classic | AND

24kwietnia2013

Android
Okładka Re-Volt Classic (AND)
Re-Volt Classic

Re-Volt Classic to mobilna reedycja zwariowanej gry wyścigowej studia Acclaim, znanego graczom m.in. za sprawą pierwszych odsłon cyklu Mortal Kombat. Pierwowzór pojawił się na rynku w 1999 roku i trafił na komputery PC oraz popularne w tamtym okresie konsole, takie jak Sony PlayStation, SEGA Dreamcast i Nintendo 64. Odświeżona wersja gry na platformach mobilnych z systemem Android to efekt współpracy brytyjskiego studia Big Bit Ltd. z koreańską firmą WeGo Interactive.

Gra skierowana jest w szczególności do nieco młodszych odbiorców, a jej odmienność polega na tym, że zamiast kierować potężnymi maszynami sportowymi w realnym otoczeniu, przejmujemy kontrolę nad niewielkimi, zdalnie sterowanymi modelami samochodów, jakie niejeden z nas kolekcjonował w dzieciństwie. Zabawki te biorą udział w poważnych wyścigowych zmaganiach, rozgrywanych w 14 oryginalnych sceneriach, takich jak ogrody, dachy i wnętrza domów, parki, muzeum, supermarket, a nawet pokład statku.

Do dyspozycji graczy oddano w sumie 42 modele, różniące się od siebie takimi cechami jak napęd (elektryczny lub benzynowy), szybkość oraz ciężar, wpływający na przyczepność i zwrotność pojazdu. Zabawa może toczyć się w jednym z pięciu trybów, wliczając w to mistrzostwa, pojedyncze wyścigi, próby czasowe, arenę kaskaderską oraz tryb treningowy.

Re-Volt Classic na urządzenia z systemem Android przygotowano w oparciu o wersję z konsoli SEGA Dreamcast i pod względem oprawy gra nie odbiega w istotnym stopniu od swego pierwowzoru sprzed lat. To samo tyczy się ścieżki dźwiękowej, przeniesionej w całości z oryginalnego Re-Volt. Główne zmiany dokonane przez deweloperów ograniczyły się do przemodelowania interfejsu oraz systemu sterowania i dostosowania go do wymagań i możliwości urządzeń przenośnych. Edycja na Androida – w odróżnieniu od iOS-owej wersji gry – nie posiada niestety możliwości zabawy w trybie wieloosobowym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Re-Volt Classic

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Gry Acclaimu na next-genach

wiadomość10 lipca 2006

Wraz ze śmiercią Acclaimu pogrzebanych zostało wiele znakomitych gier. Niektóre z nich doczekały się nowych wydawców, inne z kolei nigdy nie ujrzały światła dziennego. Wygląda jednak na to, że los kilku z tych dzieł nie będzie tak smutny, jak nam się dotąd wydawało.

Recenzja Re-Volt

wiadomość9 lipca 2001

Co prawda nie tak dawno w sprzedaży pojawiła się bardzo dobra a wydawana u nas przez firmę LEM gra Stunt GP, nie oznacza to jednak że należy zapominać o innych, może nieco starszych, co wcale nie oznacza że gorszych, pozycjach tego typu. Dlatego też zamieszczoną dziś recenzją chcielibyśmy przypomnieć Wam alternatywny do Stunt GP tytuł w którym również dane nam jest ścigać się małymi „samochodzikami na baterię”.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz