Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCiOSANDWP
Okładka Asphalt 7: Heat (PC)
OkładkaAsphalt 7: Heat (PC)

Asphalt 7: Heat

Siódma odsłona kultowej mobilnej serii wyścigowej, wylansowanej przez firmę Gameloft. Gra oferuje 60 licencjonowanych samochodów, 15 zróżnicowanych tras i typowo arcadowy model jazdy w efektownej oprawie graficznej, wzbogacony nowym trybem multiplayer.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Asphalt 7: Heat Premiera

20cze2012

iOS

26cze2012

AND

27lut2013

WP

27lip2013

PC

producent: Gameloft wydawca: Gameloft Strona oficjalna

Seria Asphalt od swego debiutu w 2004 roku należy do najpopularniejszych gier wyścigowych wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Dedykowana zarówno posiadaczom nowoczesnych smartfonów, jak i tradycyjnych telefonów z obsługą aplikacji Java, seria doczekała się też licznych portów na konsole. Dzięki cross-platformowym możliwościom systemu Windows 8, siódma odsłona serii jest pierwszą dostępną nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale również dla użytkowników komputerów PC. Za jej powstanie odpowiada niepodzielnie panująca na rynku gier mobilnych firma Gameloft.

W Asphalt 7: Heat zasiadamy za kierownicą łącznie 60 licencjonowanych samochodów, należących do najbardziej prestiżowych światowych marek, takich jak Ferrari, Lamborghini czy Aston Martin. Maszyny podzielone są na kilka segmentów, a dostęp do kolejnych modeli uzyskujemy w miarę postępów w trybie kariery. Samochody możemy poddać niewielkim modyfikacjom, zmieniając kolor, winyle, odcień szyb, bądź dokupując jeden z predefiniowanych pakietów ulepszeń zwiększających osiągi. Rywalizacja w grze toczy się na 15 trasach, umiejscowionych w rzeczywistych miastach na całym świecie. Prócz tych znanych z poprzednich odsłon cyklu, pojawiają się też zupełnie nowe tory na Hawajach, w Paryżu, Londynie, Miami i Rio.

Podstawowym wariantem gry jest wspomniany tryb kariery, w którym uczestniczymy w serii wyścigów, podzielonych na 15 oddzielnych pucharów. Każdy z nich składa się z 3 wyścigów podstawowych i jednego mistrzowskiego. Za ich zaliczenie otrzymujemy gwiazdki i punkty reputacji, których odpowiednia ilość posłuży nam do odblokowania kolejnych wyścigów lub samochodów. Warto zaznaczyć, iż celem poszczególnych etapów nie zawsze jest dojechanie do mety na pierwszym miejscu. Gra stawia przed nami szereg dodatkowych zadań, takich jak eliminacja określonej liczby rywali lub uczestników ruchu, jazda bez zderzeń, wykonanie odpowiednio długiego driftu bądź użycie nitro określoną ilość razy. Poza trybem kariery Asphalt 7 umożliwia nam przejechanie szybkiego wyścigu, w którym losowo wybierana jest trasa i forma zabawy. Dostępny jest też lokalny bądź sieciowy multiplayer z możliwością jednoczesnej rywalizacji do 6 graczy. Wyniki zmagań indywidualnych trafiają do internetowej tablicy wyników, zaś potyczki sieciowe rejestruje specjalny Asphalt Tracker.

Asphalt 7: Heat zaprojektowany został w taki sposób, by bezproblemowo współpracować z urządzeniami mobilnymi oraz komputerami, pracującymi pod kontrolą Windows 8. Z tego też względu oprawa graficzna dostosowana została do możliwości wykorzystywanego sprzętu. W grze nie mają czego szukać wielbiciele realizmu – model jazdy jest bowiem typowo arcade’owy i przypomina kultowe gry wyścigowe, znane z salonów gier.

Ostatnia modyfikacja 16 grudnia 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Asphalt 7: Heat cena w dniu premiery: 6,99 PLN

Wymagania wiekowe Asphalt 7: Heat: Odpowiednia dla każdego wieku.

Asphalt 7: Heat Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 1 GB RAM
  • Karta grafiki zgodna z DirectX 9.1
  • Windows 8
PC
iOS
AND
WP