Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Need For Speed: Hot Pursuit Win Phone

Czternasta pełnoprawna odsłona zapoczątkowanej w 1994 roku serii wyścigowej, odwołująca się do dwóch klasycznych części cyklu, o identycznym podtytule. Rozgrywka koncentruje się na rywalizacji kierowców ekskluzywnych samochodów z policją, pozwalając graczom stanąć po obu stronach konfliktu. Podczas wyścigów korzystamy z arsenału rozmaitych gadżetów, jak kolczatki, blokady policyjne, impulsy elektromagnetyczne czy zakłócacze radarów.

Wyścigi, multiplayer, Need for Speed, samochodowe.

Need For Speed: Hot Pursuit - screen - 2015-05-21 - 299937Need For Speed: Hot Pursuit - screen - 2015-05-21 - 299936Need For Speed: Hot Pursuit - screen - 2015-05-21 - 299935Need For Speed: Hot Pursuit - screen - 2015-05-21 - 299934Need For Speed: Hot Pursuit - screen - 2015-05-21 - 299933

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Need For Speed: Hot Pursuit | WP

1lutego2012

Windows Phone
Okładka Need For Speed: Hot Pursuit (WP)
Need For Speed: Hot Pursuit

Need for Speed: Hot Pursuit jest kolejną odsłoną zapoczątkowanej w 1994 roku serii wyścigowej, która od 2009 roku powstaje także w wersjach skierowanych na urządzenia mobilne z systemami iOS, Android czy Windows Phone. Za stworzenie gry odpowiada ponownie studio IronMonkey, mające już na swoim koncie mobilne odsłony NFS: Undercover oraz NFS: Shift.

Koncepcja rozgrywki nawiązuje do dwóch klasycznych tytułów z portfolio serii: Need for Speed III: Hot Pursuit oraz Need for Speed: Hot Pursuit 2, które ukazały się odpowiednio w 1998 i 2002 roku. W grze stają więc naprzeciw siebie kierowcy superszybkich samochodów oraz policjanci, dysponujący nie mniej ekskluzywnymi maszynami. W grze możemy stanąć po obu ze stron konfliktu, uczestnicząc w łącznie 48 wyścigach (po 24 dla każdej ze stron).

Podobnie jak w poprzednich częściach cyklu, wyścigowe zmagania urozmaicone zostały możliwością stosowania rozmaitych gadżetów, mających na celu spowolnienie i zatrzymanie przeciwnika. I tak, grając jako stróże prawa mamy do dyspozycji m.in. kolczatki, blokady drogowe oraz impulsy elektromagnetyczne, uszkadzające samochód uciekiniera. Swój „arsenał” posiadają także i przestępcy, którzy mogą korzystać z dopalaczy i plam oleju, albo po prostu taranować policyjne blokady. W miarę postępów trybu kariery, odblokowujemy sukcesywnie dostęp do pełnej gamy licencjonowanych wozów – jednego z nieodłącznych elementów serii Need for Speed. Tym razem jest ich 20, z czego 15 dostępnych jest także w wersjach policyjnych radiowozów. Nie zapomniano także o opcji modyfikacji posiadanych wozów – choć tym razem prezentują się one dosyć skromnie.

Niczego nie można za to zarzucić oprawie graficznej gry. Jak na standardy mobilne, modele samochodów wykonano z dużą dbałością o szczegóły, a będące areną zmagań Seacrest County cechuje się dość dużym zróżnicowaniem terenu. Dodatkowo poszczególne wyścigi mogą być rozgrywane o różnych porach dnia i przy różnej pogodzie. Wersja gry, przeznaczona na urządzenia z systemem Windows Phone, została zintegrowana z sieciową usługą Xbox Live, dzięki czemu gracze zyskali zestaw osiągnięć do odblokowania oraz dostęp do sieciowych rankingów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Need For Speed: Hot Pursuit

Wymagania wiekowe Need For Speed: Hot Pursuit

12+

Nowe gry z serii Medal of Honor i Need for Speed pojawią się w 2012 roku?
Nowe gry z serii Medal of Honor i Need for Speed pojawią się w 2012 roku?

wiadomość12 stycznia 2012

Według doniesień opublikowanych przez przedstawicieli brytyjskiej sieci sklepów GAME, jeszcze w tym roku na półki sklepowe trafią nowe gry reprezentujące serie Medal of Honor oraz Need for Speed.

Wieści ze świata (Electronic Arts, BioWare, Final Fantasy XIII-2, Zynga) 5/12/11

wiadomość5 grudnia 2011

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej grze firmy Zynga, plotkach o Final Fantasy XIII-3, nowym projekcie Electronic Arts, BioWare i LucasArts, a także wygasających przepustkach Online Pass EA.

Idealny Need for Speed
Idealny Need for Speed

wiadomość29 listopada 2011

Dyskusja na temat idealnej odsłony serii Need for Speed.

Zimowa wyprzedaż kominkowa w sklepie Origin (seria Mass Effect, Battlefield: Bad Company 2, Crysis 2 i inne)
Zimowa wyprzedaż kominkowa w sklepie Origin (seria Mass Effect, Battlefield: Bad Company 2, Crysis 2 i inne)

wiadomość28 listopada 2011

W serwisie dystrybucji cyfrowej Origin trwa właśnie zimowa wyprzedaż kominkowa. Dzięki niej, można zakupić niektóre tytuły z oferty firmy Electronic Arts za połowę ceny.

Need for Speed: Retrospektywa
Need for Speed: Retrospektywa

wiadomość12 listopada 2011

Z okazji premiery nowej odsłony serii Need for Speed zapraszam na krótką, osobistą przejażdkę po niemal wszystkich poprzednich częściach gier z NFS na okładce.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz