Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

The Sims 3 Android

Mobilna edycja trzeciej odsłony cieszącego się olbrzymią popularnością cyklu symulacji życia. Podobnie jak w pełnoprawnych częściach serii, zabawa polega na opiece nad wirtualnymi simami we wszystkich aspektach ich codziennego życia. W porównaniu z komputerową wersją gry, mobilne Simsy cechują się identycznym rdzeniem rozgrywki i stosunkowo niewielką liczbą uproszczeń.

Symulacje, ekonomiczne, sandbox, symulator życia.

The Sims 3 - screen - 2015-05-13 - 299555The Sims 3 - screen - 2015-05-13 - 299554The Sims 3 - screen - 2015-05-13 - 299553The Sims 3 - screen - 2015-05-13 - 299552The Sims 3 - screen - 2015-05-13 - 299551

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry The Sims 3 | AND

18grudnia2010

18grudnia2010

Google Play

Android
Okładka The Sims 3 (AND)
The Sims 3

Mobilna edycja gry The Sims 3, stanowiącej kolejną odsłonę jednej z najbardziej dochodowych serii gier w historii elektronicznej rozrywki. Tytuł jest jednocześnie debiutem serii na platformach mobilnych: Androidzie, iOS oraz Windows Phone. Za jego opracowanie odpowiada zaś ekipa studia IronMonkey, mająca już na swoim koncie m.in. mobilną konwersję Need for Speed Undercover.

Podobnie jak we wszystkich grach z serii The Sims, zadaniem gracza jest opieka nad wirtualnymi simami we wszystkich aspektach ich życia. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia pojedynczego sima, decydując o takich jego cechach jak wygląd, charakter i osobowość. Co warto zaznaczyć, zasób dostępnych możliwości jest stosunkowo ubogi w porównaniu do pecetowej wersji gry. Następnie wprowadzamy się do domu i rozpoczynamy wirtualne życie jako mieszkaniec przedmieścia. Chodzimy do pracy, nawiązujemy relacje z innymi mieszkańcami i rozwijamy indywidualne umiejętności naszego podopiecznego. Tradycyjnie dla serii, rozgrywka nie ma żadnego konkretnego celu, a zabawa może trwać tak długo jak zechcemy.

Codzienność w grze The Sims to przede wszystkim zaspokajanie potrzeb naszego sima, takich jak głód, higiena czy rozrywka. Pojawiają się także cele dodatkowe (np. wkurzenie sąsiada czy nawiązanie romansu) i rozmaite aktywności, takie jak odwiedzanie sąsiadów, łowienie ryb itp. Każde z podejmowanych działań wpływa na rozwój cech i talentów sima. Ważnym elementem codziennego życia jest także chodzenie do pracy, dzięki któremu nasz wirtualny podopieczny będzie mógł spełniać swoje marzenia: rozbudowywać i wyposażać dom, pielęgnować ogród itd. Gra oferuje cztery podstawowe rodzaje karier: w biologii, polityce, biznesie i gotowaniu.

Mimo, że mobilna edycja gry na urządzenia mobilne z systemem Android jest z przyczyn oczywistych uboższa od swej komputerowej odpowiedniczki, autorzy postanowili nie iść na kompromis. Dzięki temu możliwe stało się przeniesienie rdzenia rozgrywki w niemal niezmienionym kształcie i przy stosunkowo niewielkiej liczbie uproszczeń. Oprócz estetycznej oprawy, na uwagę zasługuje intuicyjny system sterowania, pozwalający w łatwy sposób kontrolować naszych podopiecznych, obracać kamerą, czy przybliżać i oddalać widok. Gra robi także użytek ze specyficznych możliwości urządzeń przenośnych, takich jak akcelerometr. Wykorzystujemy go m.in. w szeregu zręcznościowych minigier, takich jak łowienie ryb, naprawianie urządzeń lub gotowanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe The Sims 3

12+

Simsowy nokaut. Top Empik - Tydzień 32
Simsowy nokaut. Top Empik - Tydzień 32

wiadomość11 sierpnia 2014

Simsy rządzą, simsy radzą, simsy nigdy cię nie zdradzą - najwyraźniej ta maksyma przyświeca klientom decydującym się robić pecetowe zakupy w sklepach sieci Empik. Zapraszamy na kolejne notowanie najchętniej kupowanych gier w Polsce.

The Sims 3 i Minecraft kupowane najchętniej. Top Empik - Tydzień 30
The Sims 3 i Minecraft kupowane najchętniej. Top Empik - Tydzień 30

wiadomość30 lipca 2014

Seria The Sims 3 na liście PC nokautuje konkurencję zajmując aż siedem z dziesięciu miejsc. Na konsolach rządzi Minecraft. Zobacz, jakie gry najchętniej kupowali w ubiegłym tygodniu klienci 196 salonów sieci Empik w całej Polsce.

The Sims 3 wyprzedza Diablo III. Top Empik - Tydzień 20
The Sims 3 wyprzedza Diablo III. Top Empik - Tydzień 20

wiadomość20 maja 2014

Ubiegły tydzień może nie obfitował w nowości, ale za to przyniósł jedną, znaczącą zmianę. The Sims 3 zastąpiło w fotelu lidera dodatek do Diablo III zatytułowany Reaper of Souls. Zapraszamy do zapoznania się z listą bestsellerów Empiku. Dane zostały zebrane ze 196 salonów tej sieci z terenu całej Polski.

LEGO Przygoda i The Sims nadal nie do pokonania. Top Empik - tydzień 7
LEGO Przygoda i The Sims nadal nie do pokonania. Top Empik - tydzień 7

wiadomość18 lutego 2014

Serie LEGO i The Sims pozostają niekwestionowanymi liderami sprzedaży gier w 196 salonach Empik w całej Polsce w dniach 10 - 16 lutego. Czy jakikolwiek tytuł ma szansę zagrozić ich hegemonii w najbliższej przyszłości. Zobacz, jakie tytuły kupowali Polacy w ubiegłym tygodniu.

The Sims 3 - gra i dodatki do 50% taniej w sklepie Origin
The Sims 3 - gra i dodatki do 50% taniej w sklepie Origin

wiadomość6 lutego 2014

Firma Electronic Arts przygotowała promocję dla fanów gry The Sims 3. W sklepie Origin można nabyć "podstawkę" oraz jej rozszerzenia nawet o połowę taniej. Dodatkowo w ofercie znajdują się także gry MySims oraz The Sims: Średniowiecze.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz