Data wydania: 12 listopada 2004
Symulator kosmiczny z elementami cRPG i strategii. Akcja tej produkcji rozgrywa się na przełomie XXI i XXII wieku, gracz zaś staje się gwiezdnym łowcą, początkowo dysponującym jedynie przestarzałym i źle wyposażonym statkiem.
GRYOnline
Gracze
Steam
„Star Wolves” jest trójwymiarową grą fabularną osadzoną w kosmosie - jej akcja rozgrywa się na przełomie XXI i XXII wieku. Gracz zostaje rzucony w niebezpieczny świat, który przez upadek podstawowych wartości przeobraził się w arenę nieustających walk pomiędzy gwiezdnymi korsarzami, wolnymi strzelcami szukającymi szybkiego zarobku. Mimo stosunkowo bliskiej przyszłości, ludzkość zdołała już zasiedlić szereg światów, a nad całością jej posiadania sprawuje władzę wszechpotężne imperium. Jednak kryzys polityczny będący wynikiem konfliktu pomiędzy nim a trzema megakorporacjami, faktycznie dzierżącymi władzę, skutecznie uniemożliwia zaprowadzenie porządku w poznanym wszechświecie. Rak korupcji toczy społeczności planetarne i jedyną ucieczką jawi się przestrzeń kosmiczna. Niestety wybór wolności przez nią oferowanej okupić trzeba stawieniem czoła niebanalnym niebezpieczeństwom. Czają się tam bowiem nie tylko piraci wojujący z imperialnymi patrolami, lecz również berserkerzy – technologiczna rasa wykorzystująca swoją wysokorozwiniętą sztuczną inteligencję w tym tylko celu, by konkurować z ludzkością o prymat w kosmosie. Standardowo już dla gier oferujących gwiezdne przygody, gracz rozpoczyna rozgrywkę dysponując przestarzałym i źle wyposażonym statkiem, na ulepszenia zaś do niego stara się zarobić jako łowca nagród lub też łowca głów – w zależności od zlecenia.
„Star Wolves” nie stanowi jednakże ani czystej gatunkowo cRPG, ani symulatora kosmicznego, gdyż posiada również elementy strategiczne. Gracz sprawować może kontrolę nawet nad sześcioma maszynami posiadającymi różne możliwości oraz sterowanymi przez pilotów o odmiennych osobowościach. W trakcie gry ich charakterystyki ulegać mogą właściwemu dla erpegów rozwojowi. Zespołowa taktyka toczenia gwiezdnych bitew daje dodatkowe możliwości, które w połączeniu z różnorodnymi możliwościami samych myśliwców pozwalają nawet na zastawianie pułapek i w efekcie na pokonanie wroga znacznie liczniejszego.
Autor opisu gry: Mariusz Klamra
Platformy:
PC Windows
Producent: X-Bow Software
Wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment
Gry podobne:
Recenzja GRYOnline
Star Wolves to zgrabne połączenie cRPG-a i RTS-a. Gra zabiera nas w XXII wiek, gdzie stajemy na czele grupy najemników o nazwie Gwiezdne Wilki. Robota legalna półlegalna czy nielegalna – co za różnica? Liczą się przecież tylko pieniądze.
1C Company ogłosiło światu, że trwają prace nad Ashes of Victory - rozszerzeniem do kosmicznego erpega Star Wolves 3.
gry
Adrian Werner
6 maja 2010
Oferta systemu elektronicznej dystrybucji GamersGate została poszerzona o nowe gry. Tym razem twórcy usługi postanowili zaoferować swoim użytkownikom możliwość kupna sześciu programów z gatunku science fiction.
gry
Krystian Smoszna
3 grudnia 2006
O drugiej osłonie trójwymiarowej, kosmicznej gry RPG z licznymi elementami strategii i taktyki, czyli Star Wolves (Gwiezdne Wilki), ostatni raz pisaliśmy w lutym, kiedy to zaprezentowaliśmy pierwsze screenshoty z tej produkcji. Dziś natomiast możemy Wam zdradzić kilka szczegółów na temat powstającego właśnie programu.
gry
Karolina Talaga
6 marca 2006
O powstawaniu drugiej odsłony gry Star Wolves (Gwiezdne Wilki) po raz pierwszy informowaliśmy w listopadzie zeszłego roku. Dziś natomiast mamy dla Was porcję nowych screenshotów, prezentujących nadchodzącą kontynuację w akcji.
gry
Karolina Talaga
8 lutego 2006
W poradniku do gry Star Wolves: Gwiezdne Wilki znajdują się porady dotyczące rozgrywki, spis dostępnych misji oraz ich dokładny opis wraz z mapami, jak również lista wszystkich obiektów.
pozostałe
Redakcja GRYOnline.pl
30 grudnia 2005
Jutro do polskich sklepów trafi gra Star Wolves (pol. Gwiezdne Wilki), którą będzie można nabyć za 29,90 PLN w ramach Rewolucji Cenowej firmy Cenega Poland. Tymczasem, niemiecka firma Frogster Interactive zapowiedziała, iż zajmie się wydaniem pełnoprawnego sequela opisywanego tytułu.
gry
Krzysztof Bartnik
17 listopada 2005
Krótka notka zamieszczona na stronie firmy wydawniczej, Excalibur Publishing, powinna ucieszyć wszystkich miłośników symulatorów strategicznych z akcją osadzoną w kosmosie. Otóż w sklepach dostępna jest już angielska wersja gry Star Wolves, za której developing odpowiedzialni są panowie z rosyjskiego studia X-Bow Software.
gry
Maciej Myrcha
9 marca 2005
Oficjalna strona gry Star Wolves została zaktualizowana o nowe screeny, z których część pokazujemy w dalszej części wiadomości. Pojawił się również trailer gry, który już znajduje się na naszych serwerach.
gry
Maciej Myrcha
13 stycznia 2005
W poprzednim odcinku wraz z RPGDot zajmowaliśmy się największym produkcjami z gatunku komputerowych gier fabularnych. Dzisiejsza część jest zdominowana przez producentów europejskich, nie zabraknie również propozycji od developerów zza wschodniej granicy.
gry
Piotr Spychala
5 stycznia 2005
Od momentu rynkowego debiutu symulatora kosmicznego o nazwie Freelancer minęły już ponad dwa miesiące. Owa gra zyskała bardzo przychylne opinie wśród graczy, jednak wszystko wskazuje na to, iż jeszcze w bieżącym roku inny tytuł zawróci w głowach fanów tego rodzaju gier. Otóż zespół X-Bow Software pracuje właśnie nad Star Wolves – produkcją, która oprócz symulacji, zaoferuje nam również elementy strategii oraz produkcji role-playing...
gry
Krzysztof Bartnik
28 maja 2003
Popularne pliki do pobrania do gry Star Wolves: Gwiezdne Wilki.
Wymagania sprzętowe gry Star Wolves: Gwiezdne Wilki:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Pentium 4 1.8 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4400 lub lepsza), Windows 98/Me/2000/XP.
Średnie Oceny:
Średnia z 1 ocen gry wystawionych przez Recenzentów i Redaktorów GRYOnline.pl, Ekspertów i wybranych Graczy.
Średnia z 361 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
"Bardzo pozytywne"
Średnia z 361 ocen gry wystawionych przez użytkowników STEAM.
Oceny Recenzentów i Ekspertów
Piotr Deja
Recenzent GRYOnline.pl
2005.12.06
Star Wolves to zgrabne połączenie cRPG-a i RTS-a. Gra zabiera nas w XXII wiek, gdzie stajemy na czele grupy najemników o nazwie Gwiezdne Wilki. Robota legalna półlegalna czy nielegalna – co za różnica? Liczą się przecież tylko pieniądze.
Skipper499 Junior
Gra jest dobra, ale nie umiem grać niestety w tego typu gry.
zanonimizowany899294 Legionista
Bardzo fajna, przeszedłem na 2 różne sposoby bez kodów, choć raz na każdym trybie trudności.
Subversive Pretorianin
Ciekawa gra. Ma jakieś problemy ze skryptami, ale to pewnie dlatego, że nie instalowałem patcha. Polecam.
Robosss Konsul
Przyjemnie się w to gra. Niestety gralem tylko w pierwszą część.
bajerson Junior
chej zaje fajna gierka ale niepszeszłem jescze bo niewiem gdzie sie dodaje ludzików jak kto wie coś o tym to niech napisze. Pleas!