Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Panic in the Park PC

Panic in the Park to gra przygodowa z elementami zręcznościowymi, do której jak ulał pasuje określenie interaktywny film. W tej nasuwającej skojarzenia z serią Myst produkcji wystąpiła m.in. znana z roli w serialu Słoneczny patrol aktorka Erika Eleniak.

Przygodowe, point-and-click.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Panic in the Park | PC

12października1995

PC Windows
Okładka Panic in the Park (PC)
Panic in the Park

Gra przygodowa point&click z digitalizowanymi filmami, typowymi dla produkcji tego typu z lat 90-tych. Intryga w Panic In the Park kręci się wokół tytułowego lunaparku. Po śmierci dotychczasowego właściciela obiektu, o przejęcie wesołego miasteczka walczą jego dwie córki bliźniaczki. Obie kobiety mają jednak zupełnie różne cele. Pierwsza z nich – Jamie – pragnie kontynuować dzieło swojego ojca, z kolei Janie chce wyburzyć cały kompleks i na jego miejscu postawić ogromny parking. W chwili rozpoczęcia rozgrywki bliższa sukcesu jest ta druga, ale sytuacja może ulec zmianie, jeśli uda się odnaleźć akt prawny wskazujący prawdziwą spadkobierczynię Skyview Park. Jak już się zapewne domyślasz, to trudne zadanie spadnie na Twoje barki. Czasu jest niewiele, bo sprawę trzeba zamknąć w jedną noc.

W Panic in the Park akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Pomiędzy kolejnymi lokacjami poruszamy się, klikając w interaktywne punkty na obrzeżach ekranu – jeśli bohater może skierować się w wybraną stronę, uruchamiany jest krótki filmik prezentujący jego wędrówkę. Oprócz typowych dla przygodówek zagadek, koncentrujących się na prawidłowym wykorzystaniu zdobytych przedmiotów, w produkcie firmy Imagination Pilots znajduje się kilkanaście niezbyt skomplikowanych minigier logiczno-zręcznościowych. Związane są one z atrakcjami dostępnymi w samym lunaparku, mamy tu więc kręgle, strzelanie do celów piłką czy też zabawę polegającą na przebijaniu balonów. Zaliczanie tych wyzwań jest niezbędne do ukończenia przygody.

Choć gra oferuje spójny i zamknięty scenariusz, autorzy pozwolili sobie zawrzeć kilka elementów losowych, zachęcających do powtórnego zmierzenia się z intrygą. Złodziejem może być aż dziewięciu bohaterów, akt prawny ukryto w jednej z sześciu lokacji, natomiast wskazówki dotyczącej tożsamości złoczyńcy mogą znajdować się w trzech różnych miejscach. Nie zmienia to jednak faktu, że pozostałe elementy są stałe – nie da się więc zakończyć rozgrywki sukcesem, nie ratując lunaparku.

Jak większość gier przygodowych z początku ery CD-ROM, również Panic in the Park został nafaszerowany digitalizowanymi filmami. W rolach głównych (Jamie/Janie) wystąpiła Erika Eleniak, znana z sesji w Playboyu aktorka telewizyjna, gwiazda serialu Słoneczny patrol.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Panic in the Park

Wymagania wiekowe Panic in the Park

odpowiednia dla każdego wieku

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG GL553

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 7700HQ | Procesor Intel® Core™ i5 7300HQ
Pamięć: DDR4 2400 MHz SDRAM, 2 x SO-DIMM umożliwiające rozszerzenie do 32 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 z 2G/4G GDDR5 VRAM | NVIDIA® GeForce® GTX 1050Ti z 4G GDDR5 VRAM
Wyświetlacz: 15.6" 16:9 HD (1366x768)/Full HD (1920x1080)/IPS FHD (1920x1080) przeciwodblaskowa
Magazyn danych: SSD - 128GB (M.2 2280) | SSD - 256GB (M.2 2280) | HDD - 1TB 7200RPM SSH

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz