Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Przygody Tintina: Gra Komputerowa 3DS

The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn

The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn to przygodowa gra akcji, bazująca na filmie wyreżyserowanym przez Stevena Spielberga. Produkcji podjęło się studio Ubisoft Montpellier.

Przygodowe, filmy, komiksy, przygodowe gry akcji.

Przygody Tintina: Gra Komputerowa - screen - 2011-11-24 - 225563Przygody Tintina: Gra Komputerowa - screen - 2011-11-24 - 225562Przygody Tintina: Gra Komputerowa - screen - 2011-11-24 - 225561Przygody Tintina: Gra Komputerowa - screen - 2011-11-24 - 225560

Ubisoft | producent

Ubisoft | wydawca

Ubisoft GmbH | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Przygody Tintina: Gra Komputerowa | 3DS

20października2011

20października2011

premiera PL

Nintendo 3DS
Okładka The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn (3DS)
The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn

The Adventures of TinTin: Secret of the Unicorn to przygodowa gra akcji stworzona przez wewnętrzne studio Ubisoftu na podstawie pełnometrażowego filmu fabularnego pod tym samym tytułem. Bohaterem gry jest Tintin – postać wykreowana przez belgijskiego artystę Georgesa Rémi, który od 1929 roku publikował przygody jasnowłosego reportera w komiksach dodawanych do francuskiej gazety Le XXe Siecle. Fabuła oparta jest na kinowej adaptacji tych historyjek i opowiada o odnalezieniu zatopionego statku i pełnej przygód wyprawie w poszukiwaniu zaginionego skarbu.

W grze znajdziemy wiele postaci znanych z kart popularnego komiksu – na swojej drodze spotkamy kapitana Haddocka, duet Thompson i Thomson czy psa Snowy’ego. Oprócz standardowych etapów dla jednego gracza w Przygodach Tintina znajdziemy również szereg misji rozgrywanych w trybie kooperacji. Oprócz tego do dyspozycji dostajemy także tryb wyzwań zawierający kilka krótkich sekwencji zręcznościowych, takich jak pilotaż samolotu czy pojedynki na miecze, odblokowywanych w trakcie pokonywania kolejnych etapów głównego wątku fabularnego.

Przygody Tintina zostały zrealizowane w klasycznym stylu przywodzącym na myśl najbardziej znane platformówki – poruszamy się po dwuwymiarowym świecie gry, podróżując zarówno po ciemnych zaułkach wielkich miast, jak i pustynnych terenach. Nie brakuje jednak krótkich, trójwymiarowych etapów, pełniących role przerywników pomiędzy kolejnymi misjami. Gra cechuje się bardzo ładną, kreskówkową oprawą graficzną, czerpiącą pełnymi garściami ze stylu, w jakim przygotowany został kinowy pierwowzór.

W tworzenie gry zaangażowani byli między innymi: reżyser filmu - Steven Spielberg oraz producenci – Peter Jackson i Kathleen Kennedy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Gry podobne do Przygody Tintina: Gra Komputerowa

Klasyfikacja PEGI Przygody Tintina: Gra Komputerowa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Steven Spielberg i Peter Jackson o grze Przygody Tintina
Steven Spielberg i Peter Jackson o grze Przygody Tintina

wiadomość31 października 2011

Steven Spielberg oraz Peter Jackson wypowiadają się na temat różnic między grą a filmem Przygody Tintina w materiale opublikowanym przez firmę Ubisoft.

Przygody Tintina - Gra Komputerowa dostępna w wersji demo po polsku
Przygody Tintina - Gra Komputerowa dostępna w wersji demo po polsku

wiadomość26 października 2011

Posiadacze pecetów mogą ściągać wersję demonstracyjną produkcji Przygody Tintina - Gra Komputerowa. Tytuł zadebiutował na rynku kilka dni temu, ale dopiero teraz doczekał się dema przedstawiającego tryb dla jednego gracza.

Przygody Tintina - Gra Komputerowa w polskich sklepach
Przygody Tintina - Gra Komputerowa w polskich sklepach

wiadomość20 października 2011

Dzisiaj do sprzedaży w naszym kraju trafiły Przygody Tintina - produkcja Ubisoft, w której wcielamy się w nieustraszonego reportera znanego z kart francuskiego komiksu.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
20.10.2011 17:45
PanMoris
12
Chorąży

Ale chamówa ! na 3DS tak, ale na psp to już nie łaska ?!