Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Alien Soldier Wii

Ponownie wydanie klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny z 1994 roku, w której biegniemy w prawą stronę ekranu i eliminujemy wszystkich stających nam na drodze przeciwników.

Zręcznościowe, science fiction.

Treasure | producent

SEGA | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Alien Soldier | Wii

9października2007

Nintendo Wii
Okładka Alien Soldier (Wii)
Alien Soldier

Alien Soldier to odnowienie typowej dwuwymiarowej strzelaniny, w której naszym jedynym zadaniem jest podążanie w prawą stronę ekranu i unicestwianie przeszkadzających nam przeciwników. Trudno tu jednak mówić o remake’u, bowiem jest to wersja niemal identyczna z wydanym w 1994 roku oryginałem, tyle że dostosowana do działania na nowej konsoli (Wii) i komputerach. Tytuł ten został pierwotnie stworzony z myślą o konsoli Sega Mega Drive przez japońskie studio Treasure.

Fabuła nigdy nie była mocną stroną tego typu produkcji i nie inaczej jest tym razem. Planeta Sierra została zaatakowana przez grupę terrorystyczną Scarlet dowodzoną przez Xi-Tigera – potężne monstrum pragnące wyeliminować całą rasę ludzką. Przeszkodzić mu zamierza Epsilon-Eagle, czyli nasz poruszający się w futurystycznym wdzianku główny bohater. Na naszej drodze staje wiele różnego rodzaju potworów rodem z innej planety i często musimy wykazać się nie lada zręcznością, by odeprzeć ich ataki.

Do naszej dyspozycji oddano 25 etapów, a po drodze pokonamy jeszcze większą ilość bossów. To właśnie główni „szefowie” wieńczą starcia z mniej szkodliwymi istotami i na ich pokonanie musimy poświęcić więcej czasu. Rozgrywka charakteryzuje się sporą dynamiką i dość dużym poziomem trudności. Swego rodzaju ułatwieniem dla gracza jest system dawania mu drugiej szansy – polega on na tym, że nawet najbardziej silne obrażenia pozostawią nam skrawek energii życiowej, by każdy miał jeszcze szansę ukończyć dany etap. Dopiero zadanie ostatecznego ciosu może być śmiertelne dla głównego bohatera.

Graficznie jest to bardzo archaiczna pozycja i nie zmieniła się wiele od czasów swojego oryginału. Mamy więc do czynienia z dwuwymiarowymi tłami, prostymi modelami postaci oraz mało skomplikowanymi efektami specjalnymi. W tle przygrywa charakterystyczna dla takich tytułów muzyka mająca przede wszystkim zagrzewać do walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Alien Soldier

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wykorzystuje: Virtual Console

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz