Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Avatar: The Last Airbender - The Burning Earth PS2

Kontynuacja gry Avatar: The Last Airbender. Ponownie wcielamy się w postać Aang'a, będącego reinkarnacją tytułowego Avatara. Uczestniczymy w licznych starciach z udziałem sił wroga.

Akcji, fantasy, seriale animowane.

THQ Australia | producent

THQ Inc. | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Avatar: The Last Airbender - The Burning Earth | PS2

16października2007

Sony PlayStation 2
Okładka Avatar: The Last Airbender - The Burning Earth (PS2)
Avatar: The Last Airbender - The Burning Earth

Avatar: The Last Airbender – The Burning Earth jest dynamiczną grą akcji, bazującą na cieszącym się ogromną popularnością i wielokrotnie nagradzanym serialu anime pod tym samym tytułem. Jest to zarazem oficjalna kontynuacja wydanej pod koniec 2006 roku gry Avatar: The Legend of Aang.

Akcja The Burning Earth rozgrywa się w fikcyjnym świecie, w którym ludzie zdołali posiąść władzę nad siłami natury. Każda z zamieszkujących krainę osób przywiązana jest do jednego z czterech podstawowych żywiołów. Mamy więc Królestwo Ziemi, Powietrznych Nomadów, Ogniowładnych oraz Wodne Plemię. Przedstawiciele poszczególnych grup są w stanie wykorzystywać dany żywioł do swoich celów, pomagając sobie jednocześnie znajomością popularnych wschodnich sztuk walki.

W opisywanej grze ponownie spotykamy walecznego Aang’a, który jest reinkarnacją tytułowego Avatara. Jest on zarazem ostatnim żyjącym członkiem wspomnianych już wyżej Powietrznych Nomadów. Główny bohater ponownie staje do nierównej walki z przedstawicielami Klanu Ognia, tak aby przywrócić równowagę wszystkich sił natury. Fabuła opisywanej gry w bezpośredni sposób odwołuje się do drugiego sezonu serialu. W trakcie zabawy zajmujemy się w głównej mierze ochranianiem Królestwa Ziemi przed atakami Ogniowładnych.

Tym razem wspomniany już wyżej Aang nie jest jedyną grywalną postacią gry. Możemy także przejąć kontrolę nad jedną z kilku innych znanych z serialu osób. Są to między innymi Katara (reprezentantka Wodnego Klanu) czy Sokka (brat Katary). W zależności od dokonanego wyboru, kolejne plansze pokonujemy w pojedynkę lub działamy w kooperacji z drugim graczem. Zajmujemy się przede wszystkim pokonywaniem napotykanych przeciwników, wykorzystując bogaty zestaw ciosów. Równolegle rozwiązujemy też niezbyt skomplikowane zagadki logiczne.

Producent zadbał ponadto o kilka mini-gier, niekoniecznie powiązanych z walką wręcz. Możemy między innymi dowodzić Momo i Appą, uczestnicząc w efektownych starciach z wykorzystaniem potężnych maszyn latających. Producent dodał także arenę, na której mogą być toczone pojedynki, oczywiście na ustalonych przez gracza zasadach. Oprawa wizualna The Burning Earth utrzymana została w typowej dla tej serii stylistyce anime. Jest to szczególnie widoczne podczas wyświetlania krótkich scenek przerywnikowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena gry 7.8 / 10 na podstawie 74 ocen czytelników.

Gry podobne do Avatar: The Last Airbender - The Burning Earth

Klasyfikacja PEGI Avatar: The Last Airbender - The Burning Earth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wykorzystuje: karta pamięci 8MB

Jak zwiększyć Gamerscore o 1000 punktów w ciągu 2 minut?

wiadomość18 listopada 2007

Twórcy gry Avatar: The Burning Earth poszli po linii najmniejszego oporu i zamieścili w niej zaledwie pięć achievementów. Wszystkie warte są łącznie 1000 punktów, czyli tyle, ile można zdobyć maksymalnie w grach na X360. Co ciekawe, wszystkie można odblokować w ciągu 2 minut.

Avatar: The Burning Earth - kolejna gra na podstawie popularnej kreskówki
Avatar: The Burning Earth - kolejna gra na podstawie popularnej kreskówki

wiadomość14 czerwca 2007

Pierwsza gra na kanwie animowanego serialu pt. Avatar: The Last Airbender sprzedawana jest w Europie pod nazwą Avatar: The Legend of Aang. Korporacja THQ zapowiedziała właśnie oficjalnie kolejny elektroniczno-rozrywkowy produkt, traktujący o przygodach Aanga i ferajny. Zatytułowano go Avatar: The Burning Earth, a w gronie platform docelowych umieszczono PS2, X360, Wii, GBA i NDS.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
08.09.2010 06:46
👍
RagoTT
23
Pretorianin

Całkiem dobrze odwzorowana gra. Choć Avatar Into the Inferno jest jeszcze lepszy.