Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2
Okładka Jackie Chan Adventures (PS2)

Jackie Chan Adventures PS2

Stosunkowo prosta przygodowa gra akcji. Wcielamy się w postać tytułowego Jackie Chana, który wraz ze swą bratanicą wyrusza na poszukiwania magicznych talizmanów.

Przygodowe | seriale animowane | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Jackie Chan Adventures (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

24września2004

8października2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Jackie Chan Adventures” to niezbyt skomplikowana przygodówka z silnie zaakcentowanymi elementami zręcznościowymi typowymi dla gier akcji. Opisywany produkt wyraźnie nawiązuje do popularnych kreskówek z tytułowym mistrzem sztuk walki w roli głównej. Wersja PS2 jest skierowana raczej w stronę młodszych odbiorców, gra nie emanuje bowiem przemocą a rozwiązywane przez Jackiego Chana zadania nie są zbyt skomplikowane.

W opisywanej grze Jackie wraz ze swoją jedenastoletnią bratanicą o imieniu Jade wyruszają na poszukiwania obdarzonych magiczną siłą talizmanów. Z racji tego, iż przedmioty te zostały poukrywane w różnych zakątkach naszego globu Jackie będzie musiał odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Każdy zdobyty przez niego talizman zwiększy automatycznie siłę głównego bohatera a także obdaruje go cennymi umiejętnościami, dzięki którym będzie mógł skuteczniej dotrzeć do kolejnych artefaktów. Jackie będzie również mógł ponownie zbadać odwiedzone już lokacje w celu odnalezienia cennych sekretów. Istotną rolę w fabule „Jackie Chan Adventures” odgrywają również chińskie demony, które pewnego dnia mają wyruszyć na podbój świata oraz klan mrocznych wojowników ninja o nazwie Dark Hand.

Pomimo tego, iż walki stanowią istotną część gry zadbano również o wiele elementów związanych z przygodowym aspektem zabawy. Gracz musi rozmawiać z napotykanymi postaciami, zlecać wykonywane przez nie zadania czy też zdobywać cenne przedmioty. „Jackie Chan Adventures” zawiera ponadto sporą liczbę minigier przeznaczonych dla posiadaczy kamery EyeToy.

Grafika została wygenerowana przy użyciu popularnej w ostatnich latach technologii cel-shading, dzięki której widziane na ekranie obrazy sprawiają wrażenie oglądania kreskówki. Postaci są szczegółowo animowane, w szczególności tyczy się to tytułowego Jackie Chana, którego ruchy zostały realistycznie odwzorowane. Toczone przez niego walki są niezwykle efektowne a zarazem dynamiczne. W miarę rozwoju gry Jackie poznaje nowe kombinacje ciosów, dzięki którym szybciej rozprawia się z oponentami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 146 głosów czytelników.

Gry podobne do Jackie Chan Adventures

Klasyfikacja PEGI Jackie Chan Adventures

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Jackie Chan Adventures

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • kamera EyeToy