Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 18 lutego 2015, 09:29

autor: Góral

Problemy przy produkcji remake'a Phantom Dust

W serwisie Kotaku ukazały się informacje głoszące zamknięcie studia Darkside Game, tworzącego remake gry Phantom Dust. Firma Microsoft potwierdziła, że zrezygnowała z usług tego dewelopera, ale sam projekt powstaje dalej.

W serwisie Kotaku ujawniono, że zespół Darkside Games, odpowiedzialny za remake Phantom Dust na konsolę Xbox One, prawdopodobnie przestał istnieć. Firma Microsoft z niewiadomych powodów zrezygnowała z usług tego dewelopera, w związku z czym z pracą pożegnało się około pięćdziesiąt osób zatrudnionych u amerykańskiego dewelopera. Przedstawiciel giganta z Redmond zapewnił jednak, że sama gra jest tworzona dalej. Nie ujawniono jednak, kto przejął pracę i czy nowy deweloper wykorzysta dokonania Darkside Games. Więcej informacji na ten temat mamy poznać w późniejszym czasie.

Problemy w produkcji remake'a Phantom Dust - ilustracja #1
Darkside Game Studios w skrócie:
  • Niezależne amerykańskie studio
  • Firma zatrudniała około 50 osób
  • Deweloper pomagał w pracach nad takimi grami jak Borderlands: The Pre-Sequel!, Sunset Overdrive i Gears of War: Judgment

O powodach takiego stanu rzeczy możemy jedynie gdybać, najpewniej jednak studio po prostu nie spełniło oczekiwań wydawcy. Zespół ten zajmował się bowiem do tej pory głównie pomaganiem innym ekipom, w tym deweloperom z 2K Australia przy Borderlands: The Pre-Sequel!, naszym rodakom z dawnego People Can Fly (obecnie Epic Games Poland) przy Gears of War: Judgment czy też pracownikom Insomniac Games przy Sunset Overdrive. Phantom Dust miało być pierwszym autorskim projektem Darkside Game Studios.

O samej grze nie wiemy zbyt wiele. Produkcja została oficjalnie zapowiedziana w czerwcu 2014 roku, doczekała się pierwszego zwiastuna (do obejrzenia poniżej) i to właściwie tyle. Microsoft ujawnił jedynie, że ma to być nowa wersja uznanej gry z pierwszego Xboksa, wykorzystująca moc Xboksa One i zmieniony system rozgrywki. Większej ilości szczegółów jednak się nie doczekaliśmy.

Phantom Dust to zręcznościowa grą akcji z elementami RPG i karcianki. Tytuł ukazał się w 2004 roku na pierwszym Xboksie i pozwalał wcielić się w jedną z osób dysponujących specjalnymi mocami, które wykorzystywaliśmy do walki ze stworami panoszącymi się po postapokaliptycznym świecie.

Phantom Dust

Phantom Dust