Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 7 grudnia 2014, 08:16

autor: Góral

Street Fighter V na PC i PS4 umożliwi rozgrywki międzyplatformowe

Zgodnie z przewidywaniami, na imprezie PlayStation Experience oficjalnie zapowiedziano grę Street Fighter V na konsolę PlayStation 4 i komputery PC. Nie zdradzono szczegółów, ale ujawniono, że tytuł będzie wspierać międzyplatformowe potyczki, a przy okazji zaprezentowano krótki fragment rozgrywki.

Street Fighter V w skrócie:
  • Gatunek: bijatyka
  • Deweloper: Capcom
  • Platformy sprzętowe: PC I PS4
  • Data premiery: nieznana
  • Inne: gra umożliwi potyczki międzyplatformowe

Przed dwoma dniami do sieci wyciekł zwiastun gry Street Fighter V na PlayStation 4 i PC-ty. Zgodnie z oczekiwaniami, produkcja została oficjalnie zapowiedziana podczas imprezy PlayStation Experience, na której zaprezentowano rozgrywkę (do obejrzenia powyżej) oraz zajawkę zatytułowaną Rise Up (poniższe nagranie), dzięki której dowiedzieliśmy się, że pierwsze spotkanie w nowej bijatyce zostanie rozegrane podczas Capcom Cup 2014 (13 grudnia). Na pierwszy rzut oka produkcja przypomina podrasowaną „czwórkę”, ale zapowiedziano jedną dużą nowość – tytuł umożliwi wspólną zabawę użytkownikom konsoli PlayStation 4 i komputerów osobistych. Niestety obecnie to wszystko, co wiemy, gdyż nie podzielono się żadnymi innymi informacjami. Opublikowano za to projekt okładki i kilka screenów, które znajdziecie w dalszej części wiadomości.

Jednocześnie zapowiedziano, że na PlayStation 4 ukaże się także Ultra Street Fighter IV, czyli kompletne wydanie Street Fightera IV, które zadebiutowało na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC kilka miesięcy temu. Jednak podobnie jak w przypadku Street Fightera V, tak i tu nie zdradzono nawet przybliżonej daty premiery. Nie pozostaje nam więc nic innego jak cierpliwie poczekać na dalsze szczegóły.

Street Fighter to jedna z najsłynniejszych i najstarszych serii gier wideo. Pierwsza odsłona bijatyki firmy Capcom zadebiutowała w 1987 roku na automatach, a w późniejszym czasie doczekała się wydań na inne platformy sprzętowe. Od tamtej pory co jakiś czas jesteśmy raczeni kolejną pełnoprawną odsłoną, przy czym wydawca lubuje się w produkowaniu ulepszonych edycji danej części. W ten oto sposób doczekaliśmy się m.in. Street Fightera EX, EX 2 i EX3, kilku wydań Street Fighter III i paru odsłon „czwórki”.

W grze Street Fighter V nie zabraknie oczywiście Ryu. - Street Fighter V na PC i PS4 umożliwi rozgrywki międzyplatformowe - wiadomość - 2014-12-07
W grze Street Fighter V nie zabraknie oczywiście Ryu.
Street Fighter V - starcie Ryu z Chun-Li. - Street Fighter V na PC i PS4 umożliwi rozgrywki międzyplatformowe - wiadomość - 2014-12-07
Street Fighter V - starcie Ryu z Chun-Li.
Street Fighter V na PC i PS4 umożliwi rozgrywki międzyplatformowe - ilustracja #5
Street Fighter V na PC i PS4 umożliwi rozgrywki międzyplatformowe - ilustracja #6
Projekt okładki gry Street Fighter V.
Projekt okładki gry Street Fighter V.