Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 18 listopada 2009, 11:24

autor: Gambrinus

Ekskluzywne nagrody w Assassin’s Creed II dzięki nowej usłudze Uplay

Wraz z premierą długo oczekiwanej kontynuacji Assassin’s Creed, Ubisoft uruchomił nową sieciową usługę ochrzczoną Uplay. Podstawową funkcją systemu będzie nagradzanie gracza za wirtualne osiągnięcia specjalnymi punktami („Uplay Win Units”). Zdobyty fundusz będzie można wykorzystać do zakupu bonusów, takich jak nowe przedmioty czy lokacje.

Wraz z premierą długo oczekiwanej kontynuacji Assassin’s Creed , Ubisoft uruchomił nową sieciową usługę ochrzczoną Uplay. Podstawową funkcją systemu będzie nagradzanie gracza za wirtualne osiągnięcia specjalnymi punktami („Uplay Win Units”). Zdobyty fundusz będzie można wykorzystać do zakupu bonusów, takich jak nowe przedmioty czy lokacje. W wypadku Assassin’s Creed II dzięki Uplay stanie się możliwe między innymi odwiedzenie krypty rodziny Auditore i zdobycie nowego kostiumu dla Ezio.

Co istotne budżet bonusowych punktów będzie przechodził pomiędzy produkcjami Ubisoftu. Stąd, możliwe jest uzbieranie w jednej grze sporego funduszu, a następnie wydanie go w innej, również korzystającej z usługi Uplay. Na chwilę obecną jedyną grą jaka wykorzystuje Uplay jest Assassin’s Creed II w wersjach na PS3 i Xboksa 360, jednakże zapowiedziano wsparcie dla takich nadchodzących tytułów jak: Splinter Cell: Conviction, strategii R.U.S.E . oraz pecetowej wersji Assassin’s Creed II. Oferta ma ulec znacznemu rozszerzeniu w nieokreślonej przyszłości. Ubisoft obiecuje wsparcie „wielu, wielu więcej” tytułów zarówno w wersji na komputery osobiste jak i konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Poza punktami i nagrodami za osiągnięcia, Uplay ma również stanowić bazę społeczności graczy. Zaistnieje możliwość pochwalenia się własnym dorobkiem a także otrzymanie pomocy w razie napotkania sprawiającego kłopoty fragmentu rozgrywki. Dopiero przyjdzie czas na ocenę nowej usługi, jednak na chwilę obecną poza ekskluzywnymi bonusami nie oferuje ona więcej niż dobrze rozbudowane forum. Wczesnej wersji Uplay przyjrzeć się można na tej stronie.

Assassin’s Creed II na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 w Stanach Zjednoczonych ukazał się 17 listopada a do Polski tytuł trafi 4 grudnia. Recenzja gry-online.pl znajduje się tutaj.

Pecetowa premiera planowana jest dopiero na marzec 2010 roku.

Ekskluzywne nagrody w Assassin’s Creed II dzięki nowej usłudze Uplay - ilustracja #1