Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość sprzęt i soft 11 czerwca 2018, 09:16

autor: ElMundo

Następna konsola Microsoftu z kodową nazwą Scarlet

Wedle zapewnień przedstawicieli Microsoftu podczas prezentacji na E3 2018, koncern pracuje już nad następną konsolą. Co więcej, najprawdopodobniej znamy już także nazwę kodową tego sprzętu.

Następna konsola Microsoftu z kodową nazwą Scarlet - ilustracja #1

Podczas wczorajszej konferencji Microsoftu na targach E3 2018 Phil Spencer, a więc szef dywizji odpowiedzialnej za rozwój konsoli stacjonarnych Xbox oraz gier na te platformy, stwierdził, że ekipa, która stworzyła Xbox One X pracuje właśnie nad kolejnym sprzętem przeznaczonym do grania. Deklaracja ta oczywiście nie oznacza, że możemy spodziewać się rychłej zapowiedzi nowej konsoli, niemniej otrzymaliśmy potwierdzenie, że prace trwają.

Wedle informacji uzyskanych przez portal technologiczny Thurrott najprawdopodobniej będzie mieć ona kodową nazwę Scarlet – co ciekawe, nie jest jeszcze pewne, czy Microsoft pracuje tylko nad jednym sprzętem, wszak we wczorajszej wypowiedzi Spencer użył słowa „konsole”, co mogłoby oznaczać, że już wkrótce powinniśmy się doczekać zapowiedzi nie tylko platformy nowej generacji, ale także czegoś ekstra.

Wiele wskazuje na to, że następna konsola Microsoftu zaoferuje nam wsteczną kompatybilność – Spencer określił ten temat jako jeden z priorytetowych, więc posiadacze konsol Xbox z dużą biblioteką tytułów mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość. Przy okazji odniósł się on do słów Yvesa Guillemota, który stwierdził, że kolejna generacja konsol będzie tą ostatnią – CEO dywizji Xboksa zauważa, że co prawda producenci gier cały czas szukają nowych dróg rozwoju, które pozwoliłyby na dotarcie do większej ilości graczy, ale jednocześnie nie sądzi, by możliwość „rozgrywki przed ekranem telewizora w świetnej jakości obrazu i dźwięku zniknęła tak szybko, jak sądzi szef Ubisoftu”.

Oczywiście na potwierdzenie tych informacji zapewne przyjdzie nam trochę poczekać, wobec ogromu nowych produkcji dedykowanych konsoli Xbox One, które mieliśmy okazję zobaczyć podczas wczorajszej konferencji Microsoftu.

  1. Oficjalna strona firmy Microsoft
Następna konsola Microsoftu z kodową nazwą Scarlet - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.