Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 11 marca 2018, 11:33

autor: Adrian Werner

Trylogia Tomb Raider zostanie zremasterowana przez studio Realtech VR

Zespół Realtech VR ma w planach zremasterowanie trzech pierwszych części cyklu Tomb Raider. Zamiast samodzielnych gier dostaniemy darmowe aplikacje, które do działania będą wymagały oryginalnych DOS-owych wersji tych produkcji, kupionych w serwisie Steam.

Zespół Realtech VR zapewni trylogii solidny lifting. - Trylogia Tomb Raider zostanie zremasterowana przez studio Realtech VR - wiadomość - 2018-03-11
Zespół Realtech VR zapewni trylogii solidny lifting.

Studio Realtech VR poinformowało, że pracuje nad pecetowymi remasterami trzech pierwszych odsłon cyklu Tomb Raider. Zostaną one jednak udostępnione w mocno nietypowy sposób. Będą to bowiem darmowe aplikacje, które do działania wymagać mają posiadania dostępnych w serwisie Steam oryginalnych wersji Tomb Raider, Tomb Raider II oraz Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft, opracowanych z myślą o systemie DOS. Na razie wszystko wskazuje na to, że posiadacze oryginalnych wydań pudełkowych lub tych z GOG.com będą musieli obejść się smakiem.

Autorzy swój projekt porównują do fanowskich programów pokroju ZDoom. Otrzymamy więc nowy silnik i masę ulepszeń, ale aplikacja będzie musiała zaczerpnąć dane z oryginalnych wersji gier, sama nie posiadając żadnej zawartości.

Realtech VR obiecuje liczne ulepszenia. Dostaniemy m.in. nowe efekty i ładniejsze filtrowanie tekstur, chodź dla purystów przygotowania zostanie opcja zrezygnowania z tej drugiej opcji, co pozwoli na cieszenie się rozpikselowanymi teksturami. Ponadto możemy oczekiwać wsparcia dla wysokich rozdzielczości szerokoekranowych, kompatybilności ze współczesnymi systemami operacyjnymi oraz obsługi gogli wirtualnej rzeczywistości w oparciu o standard OpenVR.

Twórcy obiecują także obsługę padów do Xboksa 360 i Xboksa One oraz poprawki błędów, które pozostały w grach nawet po wszystkich oficjalnych patchach. Ponadto remastery mają objąć nie tylko podstawowe wersje gier, ale również dodatek Tomb Raider II: The Golden Mask i zawartość z Tomb Raider: Unfinished Business, czyli rozszerzonej wersji pierwszej odsłony cyklu. Mamy nadzieję, że pominięcie w udostępnionych informacjach dodatku Tomb Raider III: The Lost Artifact jest jedynie przeoczeniem autorów.

Na razie nie znamy daty premiery projektu studia Realtech VR. Możemy za to obejrzeć udostępnione w zeszłym roku prototypowe filmiki pokazujące ulepszenia w dwóch pierwszych częściach serii. Na materiały z odświeżonej wersji Tomb Raidera III jeszcze trochę poczekamy, gdyż twórcom dopiero niedawno udało się odnaleźć kod źródłowy tej produkcji.

  1. Oficjalna strona studia Realtech VR
Trylogia Tomb Raider zostanie zremasterowana przez studio Realtech VR - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.