Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 17 grudnia 2017, 08:24

autor: Góral

Nowa gra studia Obsidian Entertainment bez mikropłatności

Studio Obsidian Entertainment nawiązało niedawno współpracę z labelem Private Division, należącym do koncernu Take-Two Interactive. Wśród fanów dewelopera pojawiły się obawy o obecność mikrotransakcji w nowej grze, do których twórcy postanowili się ustosunkować.

Studio Obsidian Entertainment pracuje nie tylko nad tajemniczym RPG, ale też nad wyczekiwanym Pillars of Eternity II: Deadfire. - Nowa gra studia Obsidian Entertainment bez mikropłatności - wiadomość - 2017-12-18
Studio Obsidian Entertainment pracuje nie tylko nad tajemniczym RPG, ale też nad wyczekiwanym Pillars of Eternity II: Deadfire.
Nowy projekt studia Obsidian Entertainment w skrócie:
  • tajemnicza gra RPG korzystająca z technologii Unreal Engine;
  • zostanie wydany przez Private Division, należące do koncernu Take-Two Interactive;
  • w produkcji nie pojawi się żadna forma mikrotransakcji.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że studio Obsidian Entertainment wyda swój kolejny projekt pod szyldem Private Division, należącym do koncernu Take-Two Interactive. Firma ta jakiś czas temu ogłosiła, że swoją przyszłość wiąże z mikrotransakcjami i grami traktowanymi jak usługi. U części fanów słynnego dewelopera specjalizującego się w produkcjach z gatunku RPG współpraca z takim wydawcą mogła wywołać niepokój. Pojawiły się więc pytania, czy w tajemniczym projekcie pojawią się dodatkowe płatności? Obsidian Entertainment postanowił więc wypuścić krótki komunikat.

Zaznaczono w nim, że na temat samej gry firma nie może jeszcze nic zdradzić, ale jeżeli chodzi o skrzynki i mikrotransakcje, odpowiedź jest prosta – „nie”. Nowy tytuł nie będzie posiadał żadnej formy dodatkowych płatności. Jednocześnie studio wypowiedziało się w kilku słowach o współpracy z Private Division. Ta układa się bardzo dobrze. Wydawca wspiera wolność kreatywną studia i jego wizję. Firma nie naciska w żadnych sprawach – czy to jeżeli chodzi o mikrotransakcje, czy cokolwiek innego.

Przypominamy, że nowa gra studia Obsidian Entertainment to RPG, nad którym pieczę sprawują Tim Cain i Leonard Boyarsky (twórcy m.in. oryginalnego Fallouta). Tytuł tworzony jest przy użyciu technologii Unreal Engine i to właściwie wszystko, co wiemy. Czekamy więc na więcej!

Nowa gra studia Obsidian Entertainment bez mikropłatności - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.