Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 18 lipca 2017, 09:02

autor: Entelarmer

Enter the Gungeon sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy

Studio Dodge Roll Games pochwaliło się wynikami gry Enter the Gungeon. Po ponad roku od premiery debiutancki projekt amerykańskiego zespołu zdołał przekroczyć próg miliona sprzedanych kopii.

Kiedy w zeszłym roku zadebiutowało Enter the Gungeon, twórcy z Dodge Roll Games mieli powody do radości. Wystarczyło siedem dni, by debiutancki projekt niezależnego amerykańskiego studia sprzedał się w 200 tysiącach egzemplarzy, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony tak recenzentów, jak i graczy. Teraz, ponad rok później, pięcioosobowy zespół pochwalił się osiągnięciem platyny, czyli sprzedaniem miliona kopii gry. Ogłoszenie zamieszczono na Twitterze, bez żadnych dodatkowych szczegółów, ale wygląda na to, że tytuł cieszył się największą popularnością na PC. Według strony SteamSpy użytkownicy Steama zakupili grę ponad 781 tysięcy razy. Innymi słowy, wydania konsolowe (w tym wersja na Xboksa One, która trafiła na rynek trzy miesiące temu) stanowią około 20% całej sprzedaży Enter the Gungeon.

Ponad milion śmiałków zmierzyło się już z grozą Gungeonu. - Enter the Gungeon sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy - wiadomość - 2017-07-19
Ponad milion śmiałków zmierzyło się już z grozą Gungeonu.

Sukces Dodge Roll może cieszyć także dlatego, że produkcja nie należy do najłatwiejszych, co zresztą nie powinno dziwić. Tytuł to dungeon crawler z permanentną śmiercią i losowo generowanymi poziomami, do tego przyprawiony mechaniką znaną z gier typu bullet hell, wymuszającą korzystanie z osłon. Dodajmy inspirację dziełami Edmunda McMillana (The Binding of Isaac, Super Meat Boy) i tak wymagającymi produkcjami, jak Spelunky czy Nuclear Throne, a otrzymujemy bądź co bądź niszową grę, która może zniechęcić mniej cierpliwych i zdolnych graczy.

Na koniec wypada jeszcze wrócić do wspomnianego wpisu. Ostatnie zdanie każe nam przygotować się na jeszcze więcej „Gungeonu”, co zdaje się wskazywać na kolejną porcję zawartości dodatkowej. Oczywiście zabrakło jakichkolwiek szczegółów, ale twórcy zapowiedzieli, że więcej informacji powinniśmy otrzymać „wkrótce”.

Enter the Gungeon sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Enter the Gungeon

Enter the Gungeon