Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 15 lutego 2017, 09:08

autor: Góral

League of Legends doczekało się narzędzia treningowego

Studio Riot Games udostępniło narzędzie treningowe, które przyjęło postać sandboksowej mapy z szeregiem poleceń. Dzięki niemu możemy podnosić swoje umiejętności w rozmaitych elementach League of Legends.

Studio Riot Games udostępniło w League of Legends narzędzie treningowe, a więc swego rodzaju tryb sandbox. Od teraz fani popularnej MOBA mogą szlifować swoje umiejętności na specjalnej mapie przeznaczonej dla jednego gracza. Jak twierdzą sami twórcy, nowy tryb nadaje się dla każdego i pozwala doskonalić się głównie w mechanice postaci, kombosach, rozgrywce w dżungli, testowaniu zestawów przedmiotów, nieskończonym zadawaniu ostatnich ciosów oraz znajomości mapy.

Narzędzie treningowe w League of Legends:
  • sandboksowa mapa pozwalająca przeprowadzać rozmaite treningi,
  • oferuje szereg komend umożliwiających dostosowywanie ćwiczeń;
  • z czasem będzie rozrastać się o kolejne elementy.

Nowy tryb wystartował z zestawem poleceń powiązanych z wymienionymi wyżej elementami, ale deweloper zaznaczył, że w razie potrzeby doda kolejne, o ile oczywiście fani wyrażą zainteresowanie. Na opublikowanej liście wymieniono m.in. awansowanie, dodawanie złota, wskrzeszanie, automatyczne odświeżanie czasów odnowienia, blokowanie poziomu doświadczenia, reset gry, szybkie przewinięcie gry naprzód o 30 sekund czy też utworzenie wrogiego i sojuszniczego celu ćwiczebnego.

Wszystko to pozwala na tworzenie rozmaitych scenariuszy treningowych. Jako przykład podano następujący zestaw – włączamy niewrażliwość wież, blokujemy poziom, robimy zakupy i teleportujemy się do alei, po czym przewijamy grę o 90 sekund, by stwory dotarły na miejsce i ćwiczymy zadawanie ostatniego ciosu w nieskończoność.

Narzędzie treningowe League of Legends umożliwia podnoszenie swoich umiejętności w rozmaitych elementach gry. - League of Legends doczekało się narzędzia treningowego - wiadomość - 2017-02-15
Narzędzie treningowe League of Legends umożliwia podnoszenie swoich umiejętności w rozmaitych elementach gry.

Oczywiście to dopiero początek i możliwości narzędzia treningowego będą z czasem się rozrastać, nie tylko o same polecenia, ale także o elementy dodawane do produkcji (mowa np. o roślinach). Twórcy zachęcają też do wyrażania swoich opinii, gdyż jak sami twierdzą:

„Zdecydowaliśmy się oddać wam jak najszybciej „podstawową wersję” działającego narzędzia (abyście mogli zacząć trenowanie od początku siódmego sezonu), zamiast czekać znacznie dłużej na wypuszczenie czegoś bardziej dopracowanego, co jednak oferowałoby bardzo podobną funkcjonalność. Oznacza to, że może brakować paru rzeczy.”

League of Legends doczekało się narzędzia treningowego - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.