Data wydania: 15 kwietnia 2001
EverQuest Deluxe Edition to pełna wersja jednej z najpopularniejszych gier massivelly multiplayer online cRPG zrobionej przez firmę Verant Interactive, oprócz podstawowej wersji gry zawierająca dwa dodatki The Ruins of Kunark i The Scars of Velious.
GRYOnline
Gracze
Gdy producenci gier zauważyli ogromny sukces komercyjny pierwszego Massive Multiplayera, jakim była Ultima Online, nie trzeba było długo czekać na ich reakcję. Następna na ten obiecujący rynek wkroczyła firma Sony z wysokobudżetową produkcją Everquest. O ile Ultima Online jest przykładem pierwszej generacji takich gier, a Asheron's Call to zdecydowanie druga generacja, Everquest należałoby zakwalifikować do generacji „jeden i pół”. Mając możliwość obserwacji błędów Ultimy Online producentom Everquesta udało się uniknąć większości z nich, jednak popełnili przy tym wiele nowych np. problemy ze zbalansowaniem różnych ras i klas postaci.
Pomimo to gra nadal cieszy się dużą popularnością, a wysoko rozwinięte postacie z niej można kupić na internetowych aukcjach za ceny przekraczające nieraz 1000 USD. Może to szokować, ale trzeba pamiętać, że na stworzenie takiej postaci potrzeba wielu miesięcy gry co najmniej po kilka godzin dziennie, zaś za grę trzeba płacić 10 USD miesięcznie. Atutem gry jak każdego massive multiplayera jest możliwość interakcji z tysiącami innych graczy z całego świata oraz unikalna dla Everquesta ogromna ilość kombinacji ras i klas postaci, przy czym każdą gra się zupełnie inaczej.
EverQuest Deluxe Edition to pełna wersja tej gry zawierająca dwa dodatki znacznie rozszerzające cały świat. W dodatku The Ruins of Kunark otrzymujemy cały nowy kontynent, zwany Kunark, umiejscowiony na południe od Faydwer. Gracz ma dostęp do nowej rasy jaszczurów Iksar, oraz ponad 20 nowych stref, poczynając od miejsc przeznaczonych dla początkujących graczy a na legowiskach smoków kończąc.
Drugi z dodatków, The Scars of Velious rozszerza grę o mroźną krainę Velious, powstałą przez oddzielenie części Ziemi od największego kontynentu Norrath. Otrzymujemy dziewiętnaście nowych stref, takich jak: lodowe jaskinie, kryształowe groty, krypty, podziemia czy mroźne wieże oraz całkowicie nowe rodzaje potworów. Dodatkowo w Deluxe Edition znajdziemy: specjalną figurkę lizardmena Iksar, plakat z gry EverQuest oraz papierową mapę całego świata.
Autor opisu gry: Mariusz Klamra
Platformy:
PC Windows
Producent: Daybreak Game Company / Sony Online Entertainment
Wydawca: Ubisoft
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gry podobne:
Recenzja GRYOnline
EverQuest był pierwszą grą MMORPG w której otrzymaliśmy możliwość oglądania świata z oczu osoby którą kierujemy i w której grafika stoi na bardzo wysokim poziomie, nie odbiegającym od poziomu dzisiejszych gier przeznaczonych dla pojedynczego gracza.
23 sierpnia 2002
Artykuł ten przeznaczony jest zarówno dla ludzi zupełnie świeżych w „tych klimatach” jak i dla starych wyjadaczy, którzy chcieliby zobaczyć jak na dzień dzisiejszy kształtuje się rynek gier MMO.
Kila dni temu ujawniono, że popularne MMO zatytułowane EverQuest II przejdzie częściowo na darmowy model finansowy. Okazuje się jednak, że nie jest to największa nowina, jaką miał w zanadrzu zespół Sony Online Entertainment. Na dorocznym zjeździe fanów ujawniono bowiem pierwsze szczegóły dotyczące pełnowymiarowej kontynuacji serii.
gry
Adrian Werner
9 sierpnia 2010 09:26
Podczas tegorocznej edycji imprezy SOE Fan Faire (14-17 sierpnia) firma Sony Online Entertainment zapowiedziała dwa dodatki Seeds of Destruction i The Shadow Odyssey odpowiednio do EverQuesta i EverQuesta II. Nabywcy któregokolwiek z nich otrzymają także całą zawartość wszystkich wydanych wcześniej do danej gry rozszerzeń oraz egzemplarz Legends of Norrath.
gry
Dorota Drużko
18 sierpnia 2008 15:20
Mimo, iż od dwóch lat na rynku obecna jest druga część popularnej gry EverQuest, firma Sony nie zapomina o użytkownikach jej protoplasty. To właśnie dla nich przeznaczone jest kolejne, dziesiąte już, rozszerzenie oryginalnego EverQuesta, o podtytule Prophecy of Ro. Zadebiutuje ono na rynku w lutym tego roku w sugerowanej cenie 29.99$ (ok. 95 zł).
gry
Maciej Myrcha
4 stycznia 2006 11:32
Firma Sony Online Entertainment ogłosiła dzisiaj powstanie kolejnego dodatku do popularnej w dalszym ciągu (pomimo wydania pełnoprawnego sequela) gry MMOcRPG, pt. EverQuest. Rozszerzenie będzie nosiło podtytuł Depths of Darkhollow i, oprócz szeregu nowych questów czy zaklęć, wprowadzi do rozgrywki możliwość przemiany prowadzonego bohatera w... potwora.
gry
Krzysztof Bartnik
16 czerwca 2005 13:14
Jak informuje serwis CNN, gigant rynku komputerowego, Sony, zamierza przestać kojarzyć się sieciowym graczom jedynie ze światem EverQuest przepełnionym magią, w którym walka odbywa się "średniowiecznymi" metodami. W związku z tym firma planuje zaistnienie w nowej konwencji, gdzie bitwy rozgrywane będą przy użyciu bardziej nowoczesnych środków zagłady.
gry
Maciej Myrcha
28 kwietnia 2005 10:35
Entuzjaści literatury fantasy, zwłaszcza tej spod znaku Forgotten Realms, zapewne doskonale znają twórczość R.A. Salvatore’a, który w swoim krótkim życiu spłodził kilkanaście, bardzo dobrych opowieści nawiązujących do tego świata (m.in. sagi „The Icewind Dale Trilogy”, „The Dark Elf Trilogy” czy „The Cleric Quintet”). Z tym większą radością, powitają oni wieść o tym, że wspomniany autor szykuje się do napisania serii powieści opartych, o słynną grę MMORPG –EverQuest.
pozostałe
Krystian Smoszna
16 lipca 2004 10:55
Przeraża Cię wizja dokonywania opłat za możliwość gry w EverQuest? Czy pieniądze to główny powód, dla którego dałeś sobie spokój z MMORPG? Jeśli na którekolwiek z tych pytań, odpowiedź brzmi „tak”, to z pewnością zainteresuje Cię nowa inicjatywa Sony Online, umożliwiająca trzydziestodniową, darmową eksploatację produktu o nazwie EverQuest Trilogy.
gry
Krystian Smoszna
9 lipca 2004 07:15
Jak poinformowała firma Sony Online Entertainment, jutro (16 marca) jedna z najpopularniejszych produkcji Massively Multiplayer Online Role-Playing Game (MMORPG), pt. EverQuest, będzie obchodzić piątą rocznicę swojej rynkowej egzystencji. Od momentu komercyjnego startu gry w 1999 roku, sprzedano już ponad 2,5 miliona egzemplarzy pudełek z logiem EQ (chodzi o wersję podstawową + różnorodne rozszerzenia), zaś poniżej możecie znaleźć kilka innych ciekawostek odnośnie opisywanego tytułu.
gry
Krzysztof Bartnik
15 marca 2004 16:24
W połowie marca 2004 ekstremalnie popularna internetowa gra z gatunku MMOcRPG pt. EverQuest zakończy piąty rok swojej komercyjnej egzystencji. Przy okazji (tzn. w perspektywie najbliższych dwóch miesięcy) administrująca rzeczonym projektem korporacja Sony Online Entertainment zamierza dokonać fundamentalnej zmiany w sposobie funkcjonowania całego sieciowego systemu.
gry
Radosław Grabowski
6 lutego 2004 14:55
W lutym 2004 roku ukaże się nowy dodatek do gry EverQuest, zatytułowany Gates of Discord – taką oto informację podała wczoraj firma Sony Online Entertainment.
gry
Krystian Smoszna
18 grudnia 2003 08:46
Wymagania sprzętowe gry EverQuest Deluxe Edition:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Pentium III 800 MHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza), 1.5 GB HDD, Windows 98/Me/2000/XP, łącze internetowe.
Średnie Oceny:
Średnia z 1 ocen gry wystawionych przez Recenzentów i Redaktorów GRYOnline.pl, Ekspertów i wybranych Graczy.
Średnia z 77 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
Oceny Recenzentów i Ekspertów
Mateusz "Gabriel Angel"
Recenzent GRYOnline.pl
2001.06.12
EverQuest był pierwszą grą MMORPG w której otrzymaliśmy możliwość oglądania świata z oczu osoby którą kierujemy i w której grafika stoi na bardzo wysokim poziomie, nie odbiegającym od poziomu dzisiejszych gier przeznaczonych dla pojedynczego gracza.
zanonimizowany465581 Legionista
Fajniutka gierka, coś w sobie ma...
http://www.cda.pl