
Dodatek do gry Assassin's Creed II
Data wydania: 18 lutego 2010
Drugi dodatek do gry Assassin's Creed II. Zwiedzamy w nim niedostępną w wersji podstawowej południową dzielnicę Florencji. Fabuła rozszerzenia koncentruje się na tytułowym Stosie Próżności, czyli incydencie z 1497 roku podczas którego zwolennicy dominikanina Girolamo Savanaroliego spalili na stosie tysiące przedmiotów, które według kazań duchownego mogły prowadzić do grzechu.
Gracze
Bonfire of the Vanities to tytuł drugiego rozszerzenia DLC do wydanej w listopadzie 2009 roku doskonale przyjętej gry Assassin's Creed II . Za przygotowanie dodatku odpowiedzialne jest studio deweloperskie Ubisoft Montreal.
Fabuła rozszerzenia koncentruje się na tytułowym Stosie Próżności. Był to incydent, który faktycznie wydarzył się we Florencji pod koniec XV wieku. Siódmego lutego 1497 roku zwolennicy dominikanina Girolamo Savanaroliego spalili na stosie tysiące przedmiotów, które według kazań duchownego mogły prowadzić do grzechu. Ogień pochłonął książki, dzieła sztuki, lustra, suknie, karty do gry oraz inne „niemoralne rzeczy". Na tle tych wydarzeń przyjdzie nam na przestrzeni ponad dziesięciu nowych wspomnieć ponownie pomagać Niccolo Machiavellemu.
Rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Dodatek wzbogaca ją nie tylko o nowe zadania do wypełnienia i lokacje do zwiedzania, ale również rozszerza arsenał ruchów Enzio o tzw. spring-jump. Dzięki tej umiejętności u możemy skakać dalej niż kiedykolwiek w przeszłości.
Autor opisu gry: Adrian Werner
Platformy:
Xbox 360Polskie napisy
PlayStation 3Polskie napisy
Producent: Ubisoft Montreal
Wydawca: Ubisoft



39GIER
Seria produkowana i wydawana przez koncern Ubisoft, która narodziła się jako gry akcji z otwartymi światem, jednak po latach wykonała zwrot w stronę gatunku action RPG. Cykl zadebiutował w 2007 roku grą Assassin's Creed. Za twórców marki uznawani są Patrice Désilets, Jade Raymond oraz Corey May.
14 września 2014
W poprzednim odcinku przyjrzeliśmy się zgodności pierwszych gier z serii Assassin's Creed z faktami historycznymi. W drugiej i ostatniej części skupimy się na kolejnych odsłonach, a także na nadchodzącym Unity
10 września 2014
Nadchodzące Unity ma zachwycać nie tylko rozgrywką, ale i niespotykaną dotąd dbałością o historyczne detale. Nie osiągnięto tego z dnia na dzień – seria od samego początku stara się uchodzić za jak najbardziej wiarygodną.
5 stycznia 2014
Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że nowa gra z serii Assassin's Creed pojawi się pod koniec roku. Kwestią otwartą jest tzw. setting, czyli okres historyczny, w którym osadzony zostanie produkt. Sprawdzamy, jakie opcje są najbardziej prawdopodobne.
Sama zabawa to dla Ciebie za mało? Lubisz wydawać pieniądze na rzeczy związane z wirtualną rozrywką, ale niekoniecznie kolejne gry? W takim razie oto idealna propozycja - zbyt droga seria ubrań inspirowana serią Assassin's Creed.
pozostałe
Kamil Ostrowski
29 października 2012 17:21
Działania marketingowe prowadzone za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook cieszą się coraz większą popularnością wśród twórców gier. Tym razem koncern Ubisoft obiecał wyjawić pierwsze konkrety na temat kolejnej odsłony cyklu Assassin's Creed, jeśli wystarczająca liczba osób „polubi” enigmatyczny teaser tej produkcji.
gry
Aleksander Kaczmarek
30 kwietnia 2011 11:14
Jean-Francois Boivin (associate producer) powiedział na łamach serwisu Eurogamer, że najprawdopodobniej na kolejną – po Brotherhood – odsłonę serii Assassin’s Creed przyjdzie nam trochę poczekać. Według producenta marki do premiery kolejnych przygód Desmonta Milesa oraz jego przodków dojdzie najprędzej w 2012 roku.
gry
Piotr Doroń
8 lipca 2010 14:42
W działającej pod egidą Ubisoftu drużynie zabójców nie dzieje się dobrze. Jak poinformował serwis Game Informer, dyrektor kreatywny odpowiedzialny za serię Assassin’s Creed opuścił szeregi firmy.
gry
Adrian Werner
13 czerwca 2010 08:29
Średnie Oceny:
Średnia z 184 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
Oceny Recenzentów i Ekspertów
Aleksander Kozłowski
GRYOnline.pl Team
2016.03.18