Wiadomość gry na świecie 15 marca 2016, 14:30

autor: Draug

Wieści ze świata (Warcraft III, King’s Quest, Tacoma) 15/3/2016

Dziś piszemy o wypuszczeniu patcha 1.27a do Warcrafta III, terminie premiery trzeciego epizodu King’s Quest oraz opóźnieniu debiutu gry Tacoma. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Warcraft III otrzymał patch 1.27a

Zgodnie z przedwczorajszą wiadomością, Blizzard Entertainment wypuścił pierwszy od czterech lat patch do kultowego RTS-a Warcraft III, oznaczony numerem 1.27a. Tak jak w przypadku niedawnej łatki do Diablo II, aktualizacja zapewnia grze przede wszystkim większą kompatybilność z nowymi systemami operacyjnymi (Windows 7, 8.1, 10). Jednocześnie deweloper zapowiedział, że pracuje już nad kolejnymi poprawkami do tej produkcji, związanymi głównie z lepszymi wyważeniem rozgrywki i zmianami w puli map dostępnych w różnych wariantach rozgrywki.

King’s Quest – trzeci epizod wyjdzie w kwietniu

Studio The Odd Gentlemen i firma Sierra poinformowały, że trzeci epizod przygodówki King’s Quest, zatytułowany Once Upon a Climb, trafi w ręce graczy w kwietniu bieżącego roku. Tym razem przyjdzie nam wziąć udział w opowieści o tym, jak król Graham uratował swoją przyszłą żonę, księżniczkę Valanice, z wieży złej wiedźmy Hagathy. Przypomnijmy, że pierwszy odcinek tego remake’u kultowego point-and-clicka zadebiutował w lipcu 2015 roku, a drugi wyszedł dopiero w grudniu.

Wieści ze świata (Warcraft III, King’s Quest, Tacoma) 15/3/2016 - ilustracja #1

Tacoma przesunięta na wiosnę 2017 roku

Studio Fullbright (twórcy Gone Home) poinformowało, że premiera pierwszoosobowej przygodówki Tacoma została przesunięta na wiosnę 2017 roku, czyli o ponad sześć miesięcy. Jak się okazuje, gra przeszła spore zmiany od czasu, gdy została ujawniona (pod koniec 2014 roku), i testowanie nowych rozwiązań – na przykład poruszania się w środowisku z grawitacją inną niż ziemska – zajęło sporo czasu. Deweloper zapowiada, że będzie w stanie pokazać światu starą-nową rozgrywkę w Tacomie latem.

Ostatni pokazany dotąd zwiastun Tacomy. Oglądając go, bierzcie poprawkę na to, że ostatecznie rozgrywka może wyglądać nieco inaczej niż na tym materiale.

Ostatni pokazany dotąd zwiastun Tacomy. Oglądając go, bierzcie poprawkę na to, że ostatecznie rozgrywka może wyglądać nieco inaczej niż na tym materiale. [1:02]

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Wieści ze świata (Warcraft III, King’s Quest, Tacoma) 15/3/2016 - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.