Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

AEW: Fight Forever Materiały promocyjne

Materiały promocyjne 29 czerwca 2023, 15:06

autor: Wiktor Granowski

Wirtualny wrestling w nowym wydaniu - czego spodziewać się po AEW: Fight Forever?

Studio Yuke’s przygotowało na letnie wieczory propozycję dla fanów wirtualnego wrestlingu. Mowa o AEW: Fight Forever – sprawdzamy, czego należy oczekiwać po tej produkcji.

Spis treści

Przeglądając kalendarz premier, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że wchodzimy w sezon ogórkowy. Faktem jest, że w czerwcu zadebiutuje parę głośnych tytułów, a gry-usługi nieustannie otrzymują nową zawartość, ale nijak nie może się to równać z wysypem nowych produkcji, który tradycyjnie następuje w czwartym kwartale każdego roku. W spokojnym wakacyjnym okresie, a konkretnie 29 czerwca, wychodzi jednak również AEW: Fight Forever, które za sprawą doświadczonego zespołu, unikatowej licencji oraz kilku przykuwających uwagę rozwiązań może okazać się wartą rozważenia propozycją na tegoroczne lato.

Za grą stoi japońskie studio Yuke’s, które ma w dorobku ponad 20 produkcji wrestlingowych, w tym również tytuły z cyklu WWE wydawane pod egidą 2K Sports. Wprawny obserwator zauważy, że AEW: Fight Forever jest owocem strategicznego transferu między topowymi wydawcami – omawiany tytuł wrestlingowy bazuje bowiem na innej licencji (o niej w dalszej części tekstu), a wydawcą zostało THQ Nordic, które jak do tej pory nie miało z wypuszczaniem na rynek pozycji wrestlingowych zbyt wiele wspólnego.

Nowy zawodnik w narożniku

Jak sugeruje nazwa, gra korzysta z licencji All Elite Wrestling (AEW), powstałej w 2019 roku i drugiej co do wielkości gali wrestlingowej w Stanach Zjednoczonych. Warto zwrócić uwagę na tempo rozwoju AEW. To zupełnie nowa marka, a w ciągu niespełna pięciu lat rozrosła się tak mocno, że jest obecnie postrzegana jako największy realny konkurent WWE. Ponadto w jej ramach zaczęły ukazywać się gry wideo tworzone przy udziale cenionych w tym gatunku deweloperów. Włodarze gali myślą o segmencie wirtualnej rozrywki niezwykle poważnie, gdyż w 2020 roku powołane zostało do życia AEW Games, czyli gałąź skupiająca się wyłącznie na elektronicznej rozrywce. AEW Games nadzoruje wszystkie projekty gamingowe związane z galą. Jak na razie wiadomo o istnieniu trzech – dwóch gier mobilnych oraz AEW: Fight Forever.

Znani z gali AEW zapaśnicy, tacy jak np. Chris Jericho, uświetnią obsadę gry. - Wirtualny wrestling w nowym wydaniu - czego spodziewać się po AEW: Fight Forever? - dokument - 2023-06-29
Znani z gali AEW zapaśnicy, tacy jak np. Chris Jericho, uświetnią obsadę gry.

Czym więc wyróżnia się AEW: Fight Forever? Przede wszystkim listą wrestlerów, którymi będziemy mogli zagrać. Do naszej dyspozycji oddani zostaną ci sami zapaśnicy, którzy udzielają się w AEW, m.in. Cody Rhodes, Chris Jericho czy Matt oraz Nick Jacksonowie. To również oznacza, że w grze wykorzystamy ich popisowe ruchy. Łącznie lista liczy 60 zawodników, a biorąc pod uwagę, że część nazwisk występujących w AEW: Fight Forever to również wielcy nieobecni w innych grach wrestlingowych, fani tego typu rozgrywek najpewniej docenią unikatowość propozycji THQ Nordic. Tym bardziej że w grze nie zabraknie również występu kobiet.

AEW: Fight Forever

AEW: Fight Forever