Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

AEW: Fight Forever Materiały promocyjne

Materiały promocyjne 29 czerwca 2023, 15:06

autor: Wiktor Granowski

Wrestlingowe szaleństwo. Czego spodziewać się po AEW: Fight Forever?

Spis treści

Nawiązania do gali AEW nie kończą się jednak na liście zapaśników. Twórcy kładą również mocny nacisk na mnogość typów rozgrywki. Poza standardowymi meczami zmierzymy się w tradycyjnym dla wrestlingu Ladder Matchu, a także w typowych dla gali All Elite Wrestling tag teamach (dwóch na dwóch) oraz wariacjach na ich temat: 3-wayach i 4-wayach. Dostępne będą również m.in. Casino Battle Royale z 21 uczestnikami, wyjątkowo brutalne Unsanctioned Lights Out oraz wariacki Exploding Barbed Wire Deathmatch, w którym ring otoczony jest drutem kolczastym, a kontakt z nim owocuje detonacją ładunków wybuchowych.

Dodatkowej pikanterii starciom doda wachlarz ponad czterdziestu typów broni. W AEW: Fight Forever na deskach rozsypane zostaną pinezki, a w rękach zapaśników pojawią się kije baseballowe (również owinięte drutem kolczastym), drobne ładunki wybuchowe, gaśnice oraz deskorolka, która posłuży nie tylko do zadawania ciosów, lecz także pozwoli poruszać się po ringu. Dobór części tych przedmiotów jest nieprzypadkowy, bowiem niektóre z nich faktycznie były wykorzystywane podczas starć gali AEW. Ich obecność w grze to zatem ukłon w stronę wspomnianego widowiska. Do tego stanowią nostalgiczne nawiązanie do starszych produkcji tego typu. Kenny Omega, jeden z wrestlerów zaangażowanych w promocję tej pozycji, przyznał że AEW: Fight Forever jest duchowym spadkobiercą takich tytułów, jak WWF No Mercy i WCW vs. the World. Poza tym zabawę mają urozmaicić minigierki.

Porównując AEW: Fight Forever z innymi tytułami wrestlingowymi, trudno nie odnieść wrażenia, że to właśnie ten zakręcony klimat rozgrywki stanowi trzon propozycji Yuke’s i THQ Nordic. Wrestling jako taki wyróżnia się unikatową (i być może nieco komediową) oprawą artystyczną, która w omawianym tytule powinna zostać mocno podkreślona.

Ladder Match oczywiście nie ma prawa bytu bez drabin. - Wirtualny wrestling w nowym wydaniu - czego spodziewać się po AEW: Fight Forever? - dokument - 2023-06-29
Ladder Match oczywiście nie ma prawa bytu bez drabin.

Swoją drogą nawet pomimo krwi widocznej podczas starć z drutem kolczastym gra otrzymała kategorię wiekową PEGI 16, podobnie jak inne tytuły wrestlingowe na rynku.

Osoby zainteresowane bardziej ustrukturyzowaną rozgrywką powinny wypróbować tryb kariery, w którym samodzielnie wykreujemy własnego wrestlera, a następnie poprowadzimy go przez cały program walk All Elite Wrestling – jego zwieńczeniem jest pojedynek o tytuł AEW World Heavyweight Championship. W procesie tworzenia postaci będzie można określić jej wygląd, zestaw ruchów, a także wybrane animacje i efekty specjalne. Przykładowo opracujemy sposób, w jaki nasz zapaśnik wkracza na ring, i samodzielnie zaprojektujemy sekwencję fajerwerków odpalanych na początku walki. Wraz z postępami w karierze poprawiać się będą statystyki naszego wrestlera. Jeśli natomiast nie interesuje nas budowanie bohatera od zera, istnieje opcja skorzystania z (i ewentualnie wyedytowania) zapaśników już obecnych w AEW: Fight Forever. To samo dotyczy aren starć – te również da się wziąć na warsztat i zmodyfikować.

Wiadomo też, że tytuł ten doczeka się popremierowej zawartości. Wrestlerzy związani z grą ujawnili, że dodatkowi zapaśnicy oraz tryby zabawy będą stopniowo pojawiać się w ramach rozszerzeń. AEW: Fight Forever w kontekście swojego rozwoju porównywane jest do No Man’s Sky. Element tej polityki stanowi dostępna w sprzedaży przepustka sezonowa. Szefostwo AEW dodało także, że jeśli produkcja ta odniesie sukces i fani zgłoszą takie zapotrzebowanie, pojawi się szansa na growy crossover gali AEW oraz New Japan Pro-Wrestling.

AEW: Fight Forever

AEW: Fight Forever