Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 lutego 2019, 10:03

autor: Czarny Wilk

Zwiastun Tolkiena, filmu biograficznego o twórcy Władcy Pierścieni

Oprócz scen z młodości granego przez Nicholasa Houlta pisarza, trailer Tolkiena przedstawia także fragmenty wyglądające jak wyjęte wprost z ekranizacji jego najsłynniejszego dzieła, Władcy Pierścieni.

Fox Searchlight Pictures, należąca do 21st Century Fox wytwórnia filmowa specjalizująca się w kinie artystycznym i dystrybucji w Stanach Zjednoczonych produkcji niezależnych, opublikowała pierwszy zwiastun Tolkiena, filmu biograficznego opowiadającego o młodości twórcy Władcy Pierścieni oraz Hobbita.

Klimatyczny materiał przedstawia przebłyski z najistotniejszych wydarzeń, jakie ukształtowały J.R.R. Tolkiena - najmłodszych lat jego życia, spotkań z jego żoną Edith Bratt, z przyjaciółmi, z którymi tworzył grupę określającą się jako „klub herbaciany”, z udziału w I wojnie światowej. Pomiędzy realistycznymi fragmentami możemy zobaczyć sceny rodem ze Śródziemia, najpewniej będące wizualizacją wyobraźni pisarza.

W filmie nie zabraknie scen rodem z uniwersum wykreowanego przez Tolkiena. - Zwiastun Tolkiena, filmu biograficznego o twórcy Władcy Pierścieni - wiadomość - 2019-02-13
W filmie nie zabraknie scen rodem z uniwersum wykreowanego przez Tolkiena.

Tolkien został wyreżyserowany przez Dome’a Karukoskiego, utytułowanego fińskiego reżysera odpowiadającego m.in. za Serce lwa oraz Lapońską odyseję. Scenariusz napisali David Gleeson (Cowboys & Angels) oraz Stephen Beresford (Dumni i wściekli). Tytułową rolę zagra gwiazda X-Men i serialu Skins Nicholas Hoult, w żonę Tolkiena Edith wcieli się Lily Collins (netfliksowe Aż do kości). Data premiery filmu została zaplanowana na 10 maja 2019 roku.

  1. Oficjalna strona Tolkien Estate