Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 lipca 2019, 09:10

autor: Adrian Werner

Zwiastun Star Trek Picard

Podczas konwentu Comic-Con pokazano zwiastun Star Trek: Picard. Ujawniono również, że w produkcji powróci wiele znanych z wcześniejszych seriali postaci, takich jak Data, Riker, czy Siedem z Dziewięciu.

Sądząc po zwiastunie, Picard powróci w dobrej formie. - Zwiastun Star Trek Picard - wiadomość - 2019-07-23
Sądząc po zwiastunie, Picard powróci w dobrej formie.

Podczas trwającego obecnie w San Diego konwentu Comic-Con zaprezentowano pierwszy trailer serialu telewizyjnego Star Trek: Picard. O ile wypuszczony w maju teaser nie zdradzał praktycznie niczego odnośnie fabuły, tak zwiastun nie był już tak tajemniczy i pokazał bardzo dużo. To, co można na nim zobaczyć, powinno zadowolić większość fanów serii.

Przede wszystkim dzięki trailerowi wiemy, że powróci android Data (grany przez Brenta Spinera) znany Star Trek: Następnego pokolenia. Jest to spore zaskoczenie, gdyż postać ta zginęła w filmie Star Trek: Nemesis. W serialu pojawią się również Borg imieniem Hugh (Jonathan Del Arco) oraz Siedem z Dziewięciu (Jeri Ryan) z Star Trek: Voyager.

Zwiastun nie pokazuje wszystkich powracających postaci. Podczas panelu ujawniono, że w Star Trek: Picard wystąpią również Jonathan Frakes jako William T. Riker oraz Marina Sirtis jako Doradczyni Troi.

Wszystkie te informacje zostały bardzo dobrze przyjęte przez fanów marki. Sam zwiastun również prezentuje się wyśmienicie. Niestety, na Star Trek: Picard przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. Na konwencie Comic-Con potwierdzono bowiem, że serial zobaczymy dopiero w przyszłym roku.

Star Trek na Comic-Conie

Star Trek: Picard nie był jedyną produkcją z tej marki, która pojawiła się na konwencie. Podczas panelu ogłoszono, że dzięki podróżom w czasie trzeci sezon Star Trek: Discovery osadzony będzie tysiąc lat po wydarzeniach z poprzednich odcinków.

Zapowiedziano także nową serię Star Trek: Short Treks, czyli kilkuminutowych odcinków opowiadających krótkie samodzielne historie. Tym razem zaprezentują one zarówno przygody postaci ze Star Trek: Discovery, takich jak Christopher Pike czy Spock, jak i tych z Star Trek: Picard.

Warto na koniec wspomnieć, że stacja CBS ma w planach także animowany serial komediowy Star Trek: Lower Decks oraz produkcję opowiadającą o Sekcji 31, w której wystąpi Michelle Yeoh jako znana z Star Trek: Discovery Philippa Georgiou.

  1. Star Trek – oficjalna strona marki.