Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2012, 09:50

autor: Sarge

Zobacz pierwsze screeny z samodzielnej wersji moda DayZ

Premiera wersji alfa samodzielnej gry DayZ zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym twórcy udostępnili pierwsze screeny ze swojego dzieła, pochodzące z wcześniejszej fazy procesu produkcji. Samodzielna wersja popularnego moda do strzelaniny ArmA II ukaże się tylko na PC przed końcem tego roku.

Na oficjalnym blogu DayZ pojawiły się pierwsze screeny z nadchodzącej, samodzielnej edycji popularnego moda do gry ArmA II. Warto jednak dodać, że zdjęcia nie prezentują poziomu oprawy graficznej, jaki będziemy mogli podziwiać na przełomie listopada i grudnia, gdy premierę zaliczy wersja alfa DayZ.

Screeny zostały wykonane w jednym z miasteczek występujących w grze i przedstawiają głównie wnętrza poszczególnych budynków. Twórcy zaznaczają, że w tej chwili oglądamy jeszcze stosunkowo wczesną wersję gry i wszystkie obiekty mają nałożone tylko podstawowe tekstury oraz efekty świetlne. Dodatkowo screeny wykonano na normalnych ustawieniach graficznych, a więc z aktywowaną średnią rozdzielczością tekstur.

Zobacz pierwsze screeny z samodzielnej wersji moda DayZ - ilustracja #1
DayZ - screen #1

We wpisie na oficjalnym blogu czytamy również, że w miasteczku, z którego wyciągnięte zostały te screeny, można obecnie wchodzić do wszystkich budynków. Do tej pory twórcy skupiali się na tworzeniu samych zabudowań na obrzeżach wioski, a obecnie głównym celem jest dopieszczanie wnętrz. Deweloper musi jednocześnie znaleźć kompromis pomiędzy odpowiednią szczegółowością odwiedzanych miejsc, a chęcią zwiększenia wydajności gry.

DayZ to samodzielna wersja niezwykle popularnego moda o tym samym tytule. W wyniku dużego sukcesu darmowej modyfikacji do strzelaniny ArmA II, twórcy zdecydowali się wydać swoje dzieło w formie oddzielnego produktu. Początkowo DayZ ukaże się w wersji alfa, co nastąpi jeszcze przed końcem bieżącego roku. W tej formie gra ma kosztować stosunkowo niewiele, a z czasem będzie rozwijana, aż do osiągnięcia statusu końcowego produktu.

Zobacz pierwsze screeny z samodzielnej wersji moda DayZ - ilustracja #2
DayZ - screen #2
Zobacz pierwsze screeny z samodzielnej wersji moda DayZ - ilustracja #3
DayZ - screen #3
Zobacz pierwsze screeny z samodzielnej wersji moda DayZ - ilustracja #4
DayZ - screen #4
Zobacz pierwsze screeny z samodzielnej wersji moda DayZ - ilustracja #5
DayZ - screen #5