Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 sierpnia 2016, 10:49

autor: Makek

Znane postacie z gier Assassin’s Creed w filmowej adaptacji – lecz bez Ezio i Altaira

Tim Wildgoose, który pracuje nad uzbrojeniem i kostiumami bohaterów filmowego Assassin’s Creed, zdradził, że w kinowej adaptacji możemy spodziewać się postaci znanych z serii gier o asasynach. Prawdopodobnie nie będą to jednak protagoniści, przez co w filmie nie zobaczymy Ezio ani Altaira.

Magazyn Entertainment Weekly przeprowadził wywiad z Timem Wildgoosem, odpowiedzialnym za przeniesienie na plan filmu Assassin’s Creed charakterystycznego dla gier tej serii ekwipunku, uzbrojenia oraz kostiumów. Przyznał on, że w kinowej adaptacji pojawią się dobrze znane postacie, jak chociażby Alan Rikkin, będący dyrektorem korporacji Abstergo Industries w pierwszym Assassin’s Creed (jego rolę zagra Jeremy Irons). Niestety, Wildgoose informuje także, że nie ma co liczyć na protagonistów growych odsłon – tym samym Ezio czy Altair najprawdopodobniej nie pojawią się w filmie.

Ezio Auditore da Firenze prawdopodobnie nie pojawi się w filmowym Assassin’s Creed. - Znane postacie z gier Assassin’s Creed w filmowej adaptacji – lecz bez Ezio i Altaira - wiadomość - 2016-08-13
Ezio Auditore da Firenze prawdopodobnie nie pojawi się w filmowym Assassin’s Creed.

W wywiadzie poruszono także kwestię jak najwierniejszego odtworzenia uzbrojenia w filmie. Czytamy w nim, że Ubisoft przesłał Timowi Wildgoose’owi cyfrowe projekty, wykorzystane w grach Assassin’s Creed. W większości przypadków posłużyły one jako wzór do stworzenia nowych ostrzy, jak chociażby tego, z którego korzystać będzie Aguilar de Agarorobo – protagonista kinowej adaptacji. W kilku sytuacjach Wildgoose mógł także wykonać dokładne repliki growych broni, które zostaną wykorzystane w filmie przez ich oryginalnych właścicieli:

„Staramy się projektować bronie samemu, jednak są pewne aspekty, których musimy przestrzegać, jak chociażby działanie nadgarstkowego ostrza. W tym przypadku opieramy się na projektach od Ubisoftu. Mimo to, w filmie pojawi się także kilku asasynów, znanych z growych odsłon. Ich oryginalne uzbrojenie mogliśmy skopiować bezpośrednio z zasobów, jakie nam dostarczono. Nie będą to główne postacie z gier, ale na tyle znani bohaterowie, że fani serii z pewnością będą zadowoleni.”

Filmowy Assassin’s Creed zadebiutuje w Polsce 6 stycznia 2017 roku. - Znane postacie z gier Assassin’s Creed w filmowej adaptacji – lecz bez Ezio i Altaira - wiadomość - 2016-08-13
Filmowy Assassin’s Creed zadebiutuje w Polsce 6 stycznia 2017 roku.

Na ten moment nie wiemy, jakich dodatkowych postaci z gier możemy się spodziewać w kinowej adaptacji Assassin’s Creed. Wszystkiego dowiemy się na początku przyszłego roku, kiedy film trafi na duży ekran – polska premiera została zaplanowana na 6 stycznia 2017 roku. Przypominamy, że reżyserem filmowego Assassin’s Creed jest Justin Kurzel, mający w swoim dorobku takie produkcje jak Makbet czy Snowtown. Rolę głównego asasyna otrzymał Michael Fassbender, znany chociażby z roli Magneto w X-Men: Pierwsza klasa oraz X-Men: Przeszłość, która nadejdzie.